Menüsü

Aland'dan Jamaika'ya uçak bileti ara

Jamaika

 • Montego Bay
 • Genel bilgi

  Resmi dil: İngilizce
  Zaman dilimi: UTC -5
  Para birimi: Jamaika doları (JMD)

 • Hadi Gezelim

  Jamaika, 250 km uzunluğunda ve 70 km genişliğindedir. Tatiliniz boyunca en ilginç yerleri ziyaret etmek için bir otomobil kiralayabilirsiniz. Birkaç gün içinde adanın tamamını gezebilirsiniz.

 • Lezzetli Kahve

  Kingston'un kuzeyindeki dağlarda, dünyanın en iyi çeşitlerinden biri olarak düşünülen, Blue Mountain kahvesi plantasyonu yer almaktadır. 0,5 kilosu 15 USD değerinde olan bu kahve, oldukça lezzetlidir.

 • Hayalet Avlamak

  Eskiden şeker tarımı için kullanılan Rose Hall, Jamaika harridanının Annie Palmer'ın (Beyaz Cadı) yeri olarak bilinmekteydi. Kendinize güveniyor ve cesur iseniz, bir akşam yürüyüşü için oraya gidebilirsiniz.

Jamaika Gezi Rehberi

Jamaika'daki Gezilmesi Gereken Yerler

Jamaika'ya dinlenmek için yaratılmış bir ada denilmektedir. Jamaika, Küba'nın güneyinde, Büyük Antiller'de bir ada ülkesidir. Orta Amerika ve Karayiplerde bulunur. Kristof Kolomb, Jamaika'ya 1494 yılında ulaştı ve adayı "gözlerin gördüğü en güzel ada" olarak tarif etti. Adaya Santiago adını vermiş olmasına rağmen, adanın yerlilerce kullanılan adı Xaymaca, Jamaica şeklinde kullanılmaya devam etti. Hiçbir şey yapmanın tatlılığı, muhteşem plajlardaki beyaz kumları, sağlam bitki örtüsü, samimi sakinleri ve şimdiye kadar yapılmış keyifli reggae müziği ile inanılmaz bir yerdir. Adanın kendisi oldukça küçük olduğu için sadece Montego Körfezi'ni değil, daha fazlasını görebileceksiniz.

Montego Koyu, adadaki ikinci büyük kenttir ve genellikle, Jamaika ziyareti için bir başlangıç ​​noktası olarak turistlere hizmet vermektedir. Kentte görülmesi gereken ilginç bir nokta olan The Cage, 19. yüzyılın başında esirlerin tutulduğu bir yer olarak bilinmektedir. Ne yazık ki burada daha fazla tarihi mekan bulamayacaksınız. Hemen hemen tamamı, 18. ve 19. yüzyılın başlarında çıkan muazzam büyüklükteki bir yangınla yok olmuştur. Bu durum sizi endişelendirmsin, sıkılmayacağınızı garanti ederiz. Buranın en büyük avantajı mimarisi değildir. İnanılmaz doğası, Jamaikalı yerli halkı ve lezzetli yerel yemekleri sizi fazlasıyla mutlu etmeye yetecektir.

Montego Körfezi, birçok muhteşem kumsalı ile övünmektedir. Şehir, mükemmel bir dalış ve dalma noktası olarak ünlüdür. En tanınmış kentsel plajlar, Doktor Mağarası, Negril ve Half Moon Plajı'dır. Ayrıca kıyı şeridinde bir ata binebilir, mercan resifini gezebilir, motorlu tekne kiralayabilir veya katamaran gezisi yapabilirsiniz. Yemyeşil orman ve bitki örtüsüyle çevrili Yeşil Grotto Mağaralarını görmek, merkezden Martha Brae Nehri'nde bir sal seferi yapmak ya da buranın asırlık geçmişine tanıklık eden sayısız eser içeren Columbus Park'ı, ziyaret etmeye de değer yerler arasındadır.

Jamaika'da nelerin tadına bakmanız gerektiğini biliyor musunuz? Her şeyden önce, ünlü tavuk yemeğini denemelisiniz. 20 farklı baharatın karışımı ile terbiyeli kümes hayvanları, ızgara ya da ateşte kavrularak servis edilmektedir. Soğuk yerel Kırmızı Şerit birayla birlikte uyum içerisindedir. Diğer popüler yemekler arasında, körili keçi eti ve tipik olarak Jamaika ackee meyvesiyle servis edilen tuzlu balık (cod) yer almaktadır. Yerliler sık ​​sık "koşmak" isimli yemeği tüketmektedir. Bir çanak haşlanmış balık, sebze, hindistancevizi sütü ve callaloo (haşlanmış Amaranthus, taro veya ksantozomo yapraklarından oluşur) ile pişirilerek servis edilmektedir. Plaj barlarında veya sokaklarda taze ve lezzetli yemekler servis edilir. Ayrıca, Scotchies, The Pelican Grill veya Sugar Mill gibi bir restorana giderek, geleneksel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.

✔️ Aland'dan Jamaika'ya uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Aland'dan Jamaika'ya destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Aland'dan Jamaika'ya uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Aland'dan Jamaika'ya uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.