Menüsü

Aland'dan Lüksemburg'a uçak bileti ara

Lüksemburg

 • Lüksemburg
 • Genel bilgi

  Resmi dil: Lüksemburgca, Almanca, Fransızca
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Lüksemburg Dükkanları

  Kentte kaldığınız süre boyunca, mağazaların erken kapandığını asla unutmamalısınız. Hafta içi günler akşam 19:00'e kadar, Pazar günleri ise, 13:00'e kadar alışveriş yapabilirsiniz. Kendi başınıza yemek yapmaya karar verirseniz, çalışma saatlerini unutmamalısınız.

 • Müzeler Pazartesi Günleri Kapalıdır

  Lüksembourg geziniz boyunca, müzelerinin en azından bir bölümünü ziyaret etmeyi düşünüyorsanız, Pazartesi günleri müzelerin kapalı olduğu gerçeğini ciddi bir şekilde düşünmelisiniz.

 • Çok Kültürlü Bir Yer

  Lüksemburg vatandaşlarının neredeyse % 40'ını yabancılardan meydana gelmektedir. Bu durum, aynı zamanda başkent için de geçerlidir. Bu istatistik, Avrupa'daki en yüksek orandır.

Lüksemburg Gezi Rehberi

Lüksemburg Şehrinde Görülmesi Gereken Yerler

Lüksemburg şehri, aynı isimli ülkenin başkentidir. Küçük büyük şehir olarak anılan Lüksemburg'un güneyinde Alzette ve Pétrusse nehirlerinin birleşim noktası bulunmaktadır. Orta Çağ’da Franklar tarafından inşa edilen Lüksemburg Kalesi de burada bulunmaktadır. Şehir, bin yılı aşkın bir süredir defalarca el değiştirmiştir. Tarihi mahalle ve sur sistemleri ile kentin tarihsel değerleri 1994 yılında UNESCO Dünya Miras Listesi ile koruma altına alınmıştır. Kent konumunun ülkenin siyasi haritasında çok önemli bir yeri vardır. Şehrin büyük bir kısmını parklar, ormanlık alanlar ve tarım alanları kaplar. Şehir, ılımlı bir iklime sahip ve oldukça yüksek yağış miktarıyla karakterize edilir. Hafta sonu bu şehirde neler yapabilirsiniz ? Tüm eğlence severlerin iyi bir tahminde bulunabileceği gibi gece hayatı ve kulüpler oldukça ilgi çekicidir. Gece kulüplerine giriş ücretsizdir ve konuklar, parti sonunda ücretsiz olarak evlerine götürülür.

Ülkenin kendisi Almanya, Belçika ve Fransa'nın tam ortasında bulunmaktadır. Yön sormak istediğiniz zaman, Fransızca veya Almanca dillerini kullanmak için kendinizi hazırlayın. İngilizce ile iletişim kurmak zor olabilir. Ülke vatandaşları, dünyanın en zenginleri arasında yer almaktadır. En pahalı arabaları ve mükemmel şekle sahip binaları her köşede görebilmeniz mümkündür. Bu güzel şehrin sokaklarında dolaşmaktan asla sıkılmayacağınızı garanti ederiz.

Geziniz sırasında karnınız acıkırsa, bütün şehir etrafına yayılan fırınlardan birine adımınızı atmanız yeterli olacaktır. Yerel ekmeğin mükemmel kalitesi, tüm dünyada tanınmaktadır. Pek çok çeşit ve şekilde bulabileceğiniz bu ekmekleri, bütün hafta boyunca sıkılmadan yiyebilirsiniz. Lokantalara gitmekten hoşlanıyorsanız, seçim yapmakta zorlanabilirsiniz. Balıklar ve deniz ürünleri de dahil olmak üzere Akdeniz mutfağının harika yemeklerini yemek için, 56 Rue Adolphe Fischer'de bulunan Athena restoranına gitmelisiniz. Fransız tarzında çok sofistike yemekler için Clairefontaine'e (9 Place de Clairefontaine adresinde) veya Le Sud’a (8 Rives de Clausen adresinde) gitmenizi tavsiye ederiz.

Lüksemburg'u doya doya gezmek istiyorsanız, Lüksemburg Card’ı satın alarak masraflarınızı azaltabilirsiniz. Bir, iki veya üç günlük gibi çeşitleri vardır. Pek çok müzeye ücretsiz girmek ve yerel ulaşım araçlarını ücretsiz bir şekilde kullanmak istiyorsanız, bu fırsatı kesinlikle kaçırmamalısınız. Bir kişi veya tüm aileniz için bu kartı satın alabilirsiniz (yazılan isim ne olursa olsun, bu kart sadece aile üyeleri tarafından değil, aynı zamanda bir grup arkadaşınız tarafından da kullanılabilir). Kartı internet üzerinden veya sabit satış noktalarından satın alabilirsiniz.

✔️ Aland'dan Lüksemburg'a uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Aland'dan Lüksemburg'a destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Aland'dan Lüksemburg'a uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Aland'dan Lüksemburg'a uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.