Menüsü

Aland'dan Filipinler'e uçak bileti ara

Filipinler

 • Manila
 • Genel bilgi

  Resmi dil: Filipince, İngilizce
  Zaman dilimi: UTC +8
  Para birimi: Filipinler pesosu (PHP)

 • Trafik Sıkışıklığının Şehri

  Manila, trafiğin sürekli sıkışık olduğu bir kenttir. Cuma günleri ise, bu sıkışıklığın zirve yaptığı zamandır. Eğer, hava alanına gitmeniz gerekiyorsa, birkaç saat erkenden yola çıkmanızı tavsiye ederiz.

 • Cubao

  Akşam saatlerinde bir içki veya bira içmek için nereye gidebilirim? Bir şeyler içip aperatifler alabileceğiniz küçük barlarla dolu Cubao semtine uğramalısınız. Manilalı yerel halk ile kolayca iletişime geçebileceğiniz bu barları mutlaka ziyaret etmelisiniz.

 • Çelikten Bir Bazilika

  Makati Caddesi, alışılmamış bir bina ile klasik bir ticaret merkezidir. St. Basilica Sebastian, çelik prefabrikaları ile 20. yüzyılda inşa edilmiştir.

Manila Gezi Rehberi

Manila Şehrinde Görülmeye Değer Yerler

Manila, Filipinler'in başkenti ve Metro Manila bölgesinde bulunan belediyelerden biridir. Şehir ülkenin en büyük adası olan Luzon'da Manila Bay'ın doğu kıyısında bulunur. Manila, 10 milyonun üzerinde insanın yaşadığı metropol alana sahip ve gelişmekte olan bir merkezi yerdir. Geçmişte Orient'in İncisi olarak adlandırılan şehir, günümüzde her köşesinde büyük alışveriş merkezleri veya fast food dükkanları bulunan yoğun nüfuslu bir yerdir. Manila'yı tam olarak gezmek için kenti yavaş yavaş araştırmalısınız. Birçok bina, 20. yüzyılın ikinci yarısından günümüze ulaşmıştır. Daha eski olan tarihi yapıların neredeyse tamamı İkinci Dünya Savaşı sırasında yıkılmıştır. Manila "Gamma" olarak Globalization and World Cities Study Group and Network (GaWC)'nin bir üyesi olarak küresel şehir listesinde bulunmaktadır.

Intramuros’u mutlaka görülmesi gereken yerler listenize eklemelisiniz. Manila'daki her turistin dikkatini çeken alan, 16. yüzyıldan kalma sur kalıntılarıdır. Geçmişte, İspanyol kaşiflerin kurduğu kent merkezi idi. Bugün ise, kalın bir duvarla çevrili bir ilçedir.

O bölgedeyken, St. Augustine kilisesini mutlaka ziyaret etmelisiniz. Kilise, UNESCO Dünya Mirası Listesine yer almaktadır. Tapınak, Philippian Baroque adlı orijinal mimari tarzda olup 15. yüzyılda inşa edilmiştir. Casa Manila'ya giderek, İspanyol sömürgesi sırasında vatandaşların günlük hayatının nasıl olduğunu görebileceğiniz ve birçok ayrıntılı bilgiye ulaşabileceğiniz bu müzeye uğramanızı öneririz.

Manila'da eksik olan şey nedir? Kesinlikle yeşil alanlardır. Eğer yeşil alanları görmek ve doğal bir alanda vakit geçirmek istiyorsanız, Rizal Park'a gitmelisiniz. Bu büyük komplek alanın içinde Japon ve Çin konseptlerine sahip parklarının yanı sıra Ulusal Müze, Orchidarium ve Planetaryum bulunmaktadır. Ailenizle birlikte seyahat ediyorsanız, Rizal Park’ta güzel vakit geçirebilirsiniz. Filipinler Takımadalarının nasıl göründüğünü bilmek ister misiniz? Parka giderek sığ göletin olduğu alana doğru bir yürüyüşe çıkın. Takımadaların modelini görebileceğiniz bu gölet oldukça ilgi çekicidir.

Manila'da sağlıklı yemekler tüketmek istiyorsanız, makul bir fiyata bu tarz yemekleri servis eden bir restoran bulmak zor olabilir. Filipinliler, ağırlıklı olarak fast food türü yemekler tüketmektedir. Fast food barlarında bulabileceğiniz pirinçli yemekler, milyon farklı türde servis edilmektedir. İkinci en popüler yemek yeri, McDonald's'lardır. Yerel yemekleri tercih ediyorsanız, sokaklarda satılan ve sığır etinden yapılan sokak hamburgerlerinin tadına bakabilirsiniz. Pazar alanlarında satılan ve tropik bir meyve olan mangonun tadına da bakmalısınız. Yerel üretim olan mangolar, oldukça sulu ve tatlıdır.

✔️ Aland'dan Filipinler'e uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Aland'dan Filipinler'e destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Aland'dan Filipinler'e uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Aland'dan Filipinler'e uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.