Menüsü

Aland'dan Tayland'a uçak bileti ara

Tayland

 • Bangkok
 • Phuket
 • Krabi
 • Bo Phut
 • Genel bilgi

  Resmi dil: Tayca
  Zaman dilimi: UTC +7
  Para birimi: Baht (THB)

 • Chatuchak Market

  Bir hafta sonu için Bangkok'ta kalıyorsanız, bu pazarı ziyaret etmelisiniz. Burada yerel ürünleri, yiyecekleri ve hediyelik eşyaları bulabilirsiniz. Ancak, bu pazarı benzersiz kılan şey ise, sunduğu ürün çeşitlerinden çok, sahip olduğu atmosferdir.

 • Gökdelenin Tepesinde

  Bangkok'ta, çatı barları ve restoranları olan birçok gökdelen yer almaktadır. Şehrin gece panoramik görüntüsü nefes kesicidir. Bu barlardan birine giderek, manzaraya karşı mutlaka bir şeyler içemlisiniz.

 • Alternatif Tıp

  Bangkok, alternatif sağlık hizmetleri yöntemleriyle ilgilenen herkes için en doğru yerdir. Birçok dükkan uçucu yağlar ve diğer ilaçlar (örneğin Tayland masajı) ile doludur. Ayrıca, birçok baharat türünü kolayca bulabileceğiniz dükkanlara ev sahipliği yapmaktadır.

Bangkok Gezi Rehberi

Bangkok Şehrinde Görülmeye Değer Yerler

Bangkok, ülkenin başkenti olup Tayland'ın en büyük ve en gelişmiş şehridir. Her yıl milyonlarca turist tarafından ziyaret edilen şehrin nüfusu 8 milyondan fazladır. En çok ziyaret edilen yerlerin başında Budist tapınakları Wat Arun, Wat Phra Kaew, Wat Pho ile kraliyet sarayı Grand Palace gelmektedir. Şehirde çok sayıda tarihi eser ve müze bulunmaktadır. Bangkok şehrinin, gece gündüz canlı olması sizi şaşırtmamalıdır. Suvarnabhumi Uluslararası Havaalanı ülkenin en büyük havaalanıdır.

Bangkok’a seyahat etmeyi planlıyorsanız, gürültüye, kaosa ve nefes nefese kalmaya kendinizi hazırlamalısınız. Bununla birlikte, yeniliklere karşı açık olduğunuzda, hayatınızın en yoğun tecrübesini burada yaşayabilirsiniz. Nereden Başlayalım ? Kısa bir süreliğine Bangkok'u ziyaret edenler Chao Phraya Nehri'nin manzarasını mutlaka izlemelidir. Tarihi alanların neredeyse tamamı nehir boyunca yer aldığı için göreceğiniz nehir manzarası sizi kendine hayran bırakacaktır.

Ayrıca, özellikle backpackers (sırt çantalı gezginler) arasında popüler olan Khao San Yolu çevresinde biraz zaman geçirmek de ilginizi çekebilir. Bu noktada biraz zaman geçirmeyi tercih edebilirsiniz. Konaklamamanız durumda bile bu noktayı keşfetme fırsatını kaçırmamalısınız. Masaj salonları, harika Thai barları ve restoranlarında güzel vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca, aklınıza gelebilecek her şeyi (örneğin; adınıza düzenlenmiş olan Harvard Üniversitesi mezuniyet belgesi) Bangkok’ta bulmanız mümkündür.

Bangkok şehri, geceleri, gündüze göre çok daha canlı olduğu için bir üne sahiptir; Birçok turist ilk defa karşılaştıkları bu durumdan dolayı oldukça şaşkındır. Patpong ilçesi, görülmeye değer önemli bir noktadır. Karanlık olunca sokakları, lezzetli ve ucuz yemekler sunan hawker tezgahlarıyla dolmaya başlamaktadır. Kalabalık gece hayatı dışında, sokak yemeklerinin ünü, Patpong'un başlıca ziyaret edilme nedeni olarak kabul edilmektedir. Ayrıca, açık hava gece pazarının gerçekleştiği bu bölge, seyahet eden yolcular arasında oldukça popülerdir. Gece boyunca Bangkok'ta gezerken, tadına bakabileceğiniz birçok lezzet ile karşılaşabilirsiniz.

Çin Mahallesi, dolaşmak isteyebileceğiniz başka bir dünyadır. Yoğun trafik nedeniyle bu bölgeye ulaşmakta zorlanabilirsiniz. Çin Mahallesini mutlaka ziyaret etmelisiniz, pişman olmayağınızı size garanti ederiz. Bölge yerli halk tarafından "Yaowara" olarak adlandırılır ve Çin'i düşündüğünüzde akla gelen her şeyi ziyaretçilerine sunmaktadır. Doğu Asya mutfağını deneyebilir ve hediyelik eşya satın alabilirsiniz. Dünyadaki en büyük Chinatowns (Çin Mahallesi)'tan biridir.

✔️ Aland'dan Tayland'a uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Aland'dan Tayland'a destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Aland'dan Tayland'a uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Aland'dan Tayland'a uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.