Menüsü

Aland'dan Tunus'a uçak bileti ara

Tunus

 • Tunis
 • Genel bilgi

  Resmi dil: Arapça
  Zaman dilimi: UTC +1
  Para birimi: Tunus dinarı (TND)

 • Kazba İlçesi

  Hafsid'in eski türbesinde, eski bir seramik atölyesini ve seramik sanatının başyapıtlarını görebileceğiniz bir müze bulunmaktadır. Yakınlarda görmeniz gereken diğer yerler, 13. yüzyıldan kalma Jellaz türbesi ve gene o dönemden günümüze ulaşan bir camiidir.

 • İsmi Nereden Geliyor?

  Şehrin adının kaynağı hakkında birkaç teori vardor. Berberi dilde "tunus" kelimesi "uyku" ya da "döşeme" anlamına gelmektedir. Şehir tüccarları dolaşırken böyle çağırılmaktadır.

 • Bardo Müzesi

  Girişte, müzenin planını aldığınızdan emin olun. Antik, Bizans veya Arap sanatını sergileyen birçok salonda kolayca kaybolabilirsiniz. En ilginç kısmı, antik mozaiklerin sergilendiği bölümdür.

Tunus Gezi Rehberi

Tunus Şehrinde Görülmesi Gereken Yerler

Tunus'un başkenti ve Tunus vilayetinin merkezi olan şehirdir. Eski Fenike ticaret köyü olarak kullanılan şehir, daha sonra Akdeniz'den gelen korsanların operasyon merkezi olarak kullanılmıştır. Günümüzde Tunus, Tunus ülkesinin en popüler turistik yerlerinden biridir. Sadece güzel plajlardan ötürü değil, aynı zamanda birçok anıttan dolayı bugüne kadar bazı sırlarını halen saklamaktadır. Şehrin sahip olduğu Arap mimarisi ilginizi çekebilir. Bu modern Tunus (popüler medya ve turist kılavuzlarında) Paris'e atıfla "Tunus'un Champs Elsysees Bulvarı" adı verilen büyük ve geniş "Avenue Habib Bougiba" geçmekte ve bu bulvar etrafında çoğunluğu Fransız sömürgecilik döneminde yapılmış olan modern buyuk binalar ve apartmanlar şehrin eski yapıları ile karşılaştırılınca büyük bir tezat arz etmektedirler. Bu bulvarda bulunan iş yerleri Tunus şehrinin ve Tunus ülkesinin ticari merkezini oluşturmaktadır.

Ville Nouvelle'nin tüm bölgesi, ülkeyi yöneten Fransızlar tarafından yaşam alanı olarak kullanılmaktaydı. Ana Avenue Bourguiba, Champs-Elyse'ye çok benzemektedir. Tek farkı ise, iskele boyunca uzanan normal ağaçların yerine palmiye ağaçları yetişmektedir. Üzerinizde fazladan para varsa, yöresel dükkanlardan birine adım atarak bir kahve satın alabilirsiniz ve mahalleyi hayranlıkla izlerken taze kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

Şehrin kalbi, hem tarihi hem de manevi anlamda, dar sokaklardan meydana gelen kendine özgü labirentidir. Arap kültürünü mutlaka hissedeceksiniz. Hayatın doğal olarak devam ettiği bol miktarda pazarlar vardır. Bu bölgenin tarihi, 7. yüzyılın başlangıcına kadar uzanmaktadır. Oradaki en eski cami olan Obeid’a Allah’a Ibn-al-Habhab, yaklaşık 100 yıldan fazla bir süredir burada bulunmaktadır. Ticaret bölgeleri, 1979 yılından beri UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer almaktadır.

Geçmişte zengin insanların yaşaması için inşa edilen güzel ve mükemmel bir şekilde dekore edilmiş evler burada bulunmaktadır. Günümüzde normal insanlara da açıktır. Dar Jeld ve Dar Bel Hadj'da restoranlar yer almaktadır. Palais d'Orient'te kendinizi süslü bir halının üzerinde yürüyorken bulabilirsiniz. Dar Ben Abdallah, Palais Khereddine veya Dar Hüseyin müzeler için öncülük yapıyor.

Tunus'un tarihi sadece mimari eserlerden ibaret değildir. Arap tüccarları hakkında romantik hikayelerle dolu olduğunu da bilmeniz gerekir. Ofisler ve trafik sıkışıklığı olan modern bir başkenttir. Deniz Kapısı, Porte de France'ın (Bab El Bahr olarak da bilinir) hemen arkasında, Habib Bourguiba'dan başlıyarak, kafeler ve restoranlar, bankalar, oteller ve araba kiralama ofisleri ve birçok modern ofis binasının bulunduğu önemli bir yerdir. Bu ilçede hayat, çok daha hızlı bir şekilde ilerlemektedir.

✔️ Aland'dan Tunus'a uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Aland'dan Tunus'a destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Aland'dan Tunus'a uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Aland'dan Tunus'a uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.