Menüsü

Aland'dan Tanzanya'ya uçak bileti ara

Tanzanya

 • Zanzibar
 • Genel bilgi

  Resmi dil: Svahili, ingilizce
  Zaman dilimi: UTC +3
  Para birimi: Tanzanya şilini (TZS)

 • Bir Adaptör Alın

  Zanzibar elektrik soketlerinin Avrupa'dan daha farklı olduğunu bilmenizde fayda vardır. İngiltere'de olduğu gibi, özel bir adaptör kullanmanız gerekiyor.

 • En Kısa Savaş

  Zanzibar'ın topraklarında, muhtemelen dünyanın tarihindeki yerli halkla İngilizler arasındaki en kısa savaş gerçekleşmiştir. Savaş toplamda 40 dakika sürmüştür.

 • Efsanenin Doğduğu Yer

  Dünya çapında Freddie Mercury olarak bilinen müzisyen Farrokh Bulsara, burada doğmuştur. Sahnedeki duruşu, şovu, pek çok kişi tarafından hala dünyanın en güçlü vokali olarak kabul edilmektedir. Queen'i insanlık tarihinin en çok tanınan müzik gruplarından biri haline getirmesi ile tanınan efsane, Queen grubunun kurucusu ve vokalistidir. Mercury, başkent Stone Town'da doğmuştur.

Zanzibar Gezi Rehberi

Zanzibar Şehrinde Görülmesi Gereken Yerler

Zanzibar, Şiraz'dan gelen İranlı göçmenler tarafından kurulmuştur. Adı "zencilerin sahili" anlamındaki Farsça "zangi bar"dan gelir. 1503 - 1698 yılları arasında Portekiz hakimiyetinde kalan ada, 1698 yılında Umman Sultanlığı denetimine geçmiştir. Zanzibar, aynı ada sahip adanın başkenti ve en büyük şehridir. Tayland topraklarında bulunmaktadır. Zanzibar, adanın batı kıyısında, beyaz kumlu cennet kumsalları ile Hint Okyanusunun cazibesini artıracak bir renk katmaktadır. Güneş losyonunu ve şapkanızı yanınıza almayı unutmamalısınız. Zanzibar dünyanın önde gelen baharat üreticilerindendir.

Kentin en seçkin caddesi, oteller ile dolu bir yer olan ve Zanzibar limanının sonuna doğru giden sahil caddesidir. Kentin en zengin ve en güzel binaları bu bölgede yer almaktadır. Sokaklar hakkında konuşmak gerekirse, Zanzibar'da trafik sol taraftan hareket etmektedir ve arabalar çoğunlukla erkekler tarafından kullanılmaktadır. Ülkenin ekonomisi, balıkçılık ve tropikal tarıma dayalıdır.

Başkent Zanzibar, bütün yıl boyunca sıcaktır. Mart ayından Haziran ayına kadar yağışlı bir mevsim, buraya hakimdir ve o zaman bu destinasyona gitmemizi öneriyoruz. En iyi dönem ne zamandır ? Aralık - Mart arası dönem, seyahat etmek için en doğru zaman aralığıdır. Temmuz'dan Eylül'e kadar uzanan dönem göre daha az kalabalıktır. Aralık – Mart arasında kalan dönem de oldukça sıcaktır.

En eski bölge olan Taş Kent, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndedir ve kesinlikle ziyaret etmeye değer bir yerdir. Büyüsünü hissetmek için orada bir gün geçirmek yeterlidir. Tüm güzel köşe yerlerini keşfedemeyeceğinizi bilmelisiniz. Yerel mimari, Arap, Avrupa ve Afrika etkilerinin karışımından meydana gelmektedir. Geleneksel pazar alanını ziyaret edebilir ve yemyeşil bahçeler de dinlenebilirsiniz. Sultan Sarayı, görülmesi gereken ilginç bir yerdir. Nyumba Ya Moto adresinde bulunan yapı, günümüzde müze olarak hizmet vermektedir. Mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Yapılması gereken atraksiyonlardan biri ise Prison Island’agidip buradaki 90 yaşındaki kaplumbağaları görmeniz olacaktır. Elinizden yaprak yiyecekler ve onları sevmenize izin vereceklerdir. Dünya göreceğiniz en büyük kaplumbağalar olduğu konusunda emin olabilirsiniz.

Zanzibar'da bir şeyler yemeye değer en azından birkaç nokta vardır. Popüler olanları Shangani Caddesi'ndeki 6 Degrees South Grill ve Wine Bar’dır. Gene Shanghani Caddesi'ndeki Taarab’ı da uğrayabilirsiniz. Mkunazini Caddesi'ndeki Lukmaan, yerel halk tarafından sıklıkla tavsiye edilmektedir. Tüm restoranlar, Old Town (Eski Kent)'da yer almakta olup Afrika mutfağından lezzetler sunmaktadır.

✔️ Aland'dan Tanzanya'ya uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Aland'dan Tanzanya'ya destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Aland'dan Tanzanya'ya uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Aland'dan Tanzanya'ya uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.