Menüsü

ABD Virjin Adaları'ndan Brezilya'ya uçak bileti ara

Brezilya

 • Recife
 • Sao Paulo
 • Rio de Janeiro
 • Brasilia
 • Natal
 • Genel bilgi

  Resmi dil: Portekizce
  Zaman dilimi: UTC -3
  Para birimi: Brezilya reali (BRL)

 • İlk Sinagog

  Centro Cultural Judaico de Pernambuco (Yahudi Kültür Merkezi), 1640'a kadar uzanan Amerika'da inşa edilmiş ilk Yahudi Sinagog’udur. İbadethane, hala ilk kurulduğu yerde aktif olarak hizmet vermektedir.

 • Bölgesel sanatlar ve el sanatları

  Her Pazar öğleden sonra, Praça do Arsenal da Marinha’da kurulan el işi pazarı şehre ayrı bir hava katmaktadır. Bu pazarı ziyaret ederek, Recife bölgesinde yaşayan ve el işi sanatla uğraşan yüzlerce esnaftan alışveriş yapabilirsiniz.

 • Recife’de Doğan Dans Frevo

  Avrupa ve Afrika geleneklerini ve rituellerini birleştiren ve bir tür dans olan Frevo, Recife'de meydana gelmiştir. Çok fazla fiziksel güç ve akrobatik beceri gerektiren bu dansı festivallerde izlenemeniz mümkündür.

Recife Gezi Rehberi

Recife şehrinde yapılacak şeyler

Güzel kumsalları, mükemmel dalış alanları, "Rio tarzı" karnavalı ve ağız sulandıran deniz ürünü yemekleri ile Recife şehri turistlerin ilgisini çekmektedir. Recife Kuzeydoğu Brezilya'nın en önemli ekonomik ve turistik merkezidir.

Brezilya'nın kuzeydoğu kıyısında, Pernambuco eyaletinde bulunan bir liman kentidir. 1537'de Portekizliler tarafından kurulmuştur. Antigo bölgesi, 17. yüzyılda restore edilmiş en görkemli yapıların bulunduğu alandır. Ayrıca burada yer alan ve 1855'te inşa edilen Güney Amerika'daki ilk gözlemevlerinden biri olan Malakoff Kulesi'ni ziyaret edebilirsiniz. Şehre tepeden bakmak için kulenin tepesine mutlaka çıkmalısınız. 1867'de açılan ve eskiden cezaevi olarak kullanılan Casa de Cultura de Pernambuco'yu (Pernambuco Kültür Evi) ziyaret etmek isteyebilirsiniz. Hapishane içerisinde yer alan her hücre günümüzde, yerel eşyalar satan hediyelik eşya dükkanı olarak kullanılmaktadır.

Akşamları Pãioo de São Pedro meydanını ziyaret etmelisiniz. Akşam yemeğinizi yerken, 18. yüzyıldan kalma São Pedro dos Clérigos (Clerics'in Aziz Petrus'un Eş Katedrali) ya da Carnaval'ın (Karnaval Evi) ve Pernambuco Karnavalı posterlerinin yer aldığı galerinin keyfini çıkarabilirsiniz.

Boa Viagem, Recife'daki en popüler plajlardan biridir. Uzun, temiz sahili ve yıl boyunca sahip olduğu sıcak hava ile güneşlenmek için mükemmel bir mekandır. Ancak daha aktif bir tatil geçirmek ve yerel aktivitelere katılmak istiyorsanız, Maria Farinha Plajı'na veya Porto de Galinhas'a gitmelisiniz. Her iki plaj da oldukça hareketlidir. Ayrıca bu plajlarda tüple dalış gerçekleştirebilirsiniz.

Kış dönemi parti yapmak için en ideal zaman. Şehrin yerel Karnavalı töreni Rio de Janeiro'daki törenler kadar heyecan vericidir. Ana fiesta 14 Şubat'ta gerçekleşir ve bu törene Galo da Madrugada - Erken Sabah Horozu denir. Geçit töreni genellikle sabah 09: 30'da başlamaktadır ve akşam 18:00 civarında kalabalık şehrin tarihi kısımlarına doğru giderek gece partilerine başlamaktadır.

Brezilya'nın en iyi Portekiz yemekleri, 1882'den beri faaliyet gösteren Leite restoranda servis edilir. Menü geleneksel olarak hazırlanan et ve deniz ürünlerinden oluşmaktadır. Brezilyalılar, ızgara türü yemekleri çok sever ve sıklıkla tüketirler. Ayrıca bu tarz yemeklerin nasıl hazırlanacağı konusunda oldukça deneyimlilerdir. Pobre Juan'da Avenida Republica do Libano'ya giderek bunu kendi gözlerinizle görebilirsiniz. Chiwake Restaurant, Latin Amerika'nın tüm yemek kültürünü size sunuyor; Peru mutfağında uzmanlaşmış bir restorandır. Recife'de yiyebileceğiniz en güzel tatlı için, hayal edebileceğiniz her lezzette dondurmayı bulabileceğiniz San Paolo Gelato Gurme'ye gitmelisiniz.

✔️ ABD Virjin Adaları'ndan Brezilya'ya uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ ABD Virjin Adaları'ndan Brezilya'ya destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları ABD Virjin Adaları'ndan Brezilya'ya uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde ABD Virjin Adaları'ndan Brezilya'ya uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.

ABD Virjin Adaları - Brezilya güzergâhındaki popüler hava yolları