Menüsü

Alitalia

Advertisement

En uygun Alitalia uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Advertisement

✔️ Alitalia havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ Alitalia ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

Alitalia havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

Alitalia havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ Alitalia uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about Alitalia

Alitalia

Alitalia İtalya’nın ulusal havayolu şirketidir ve dünyada en büyük hava yolları arasında 19’cu sırada yer almaktadır. Ana merkezi Roma Fiumicino – Leonardo da Vinci Havalimanı’nda bulunmaktadır. Hava yolu 1946 yılında Alitalia- Linee Aeree Italiane adı altında kurulmuştur. 2008 yılında şirketin iflasından sonra bir grup yatırımcı ve düşük tarifeli Air One havayolu şirketi satın almıştır. 13 ocak 2009 yılından itibaren her iki taşıyıcı Alitalia – Compagnia Aerea Italiana holdingin bir parçası olmuştur. Alitalia 2012 yılında İtalya ‘nın en büyük düşük tarifeli havayolu- Wind Jet’i satın alır. Havayolu dünyada 90’dan fazla destinasyona uçuş ve aynı zamanda Alitalya’nın 2001 yılında Sky Team üyesi olması ile birlikte partnerleri tarafından işletilen bir çok noktaya daha bilet sunmaktadır.

Bagaj

Alitalia ile seyahat ederken yanınıza kabin bagajı alabilirsiniz. Kayıtlı bagaj boyut ve ağırlık limitleri seçilen rezervasyon sınıfı ve destinasyona göre değişiklik göstermektedir. İlgili hava yolunun detaylı bagaj bilgilerini seyahat rehberimizden inceleyebilirsiniz.

Rezervasyon sınıfları

Alitalia 4 farklı yolcu sınıfları sunmaktadır: Classica - Alitalia''nın ekonomi sınıfı. Bu yeni Airbus A330 ve B777 uçaklarında kişisel eğlence systemi sunar. Uçakta telefonla görüşme fırsatı bulunmakta hatta aynı uçaktakı kişiler arasında bile, karşı kişinin koltuk numarasını girmeniz yeterlidir. Serbest bagaj hakkı 23 kg kayıtlı bagaj. Avrupa ve Güney Afrika uçuşlarında tüm sınıflar için el bagajı 8 kg ve 55x35x25 cm boyutlarında dır. Classica Plus (Premium Economy Class)- Yolcular 2 adet bagaj, her biri 23 kg ağırlığında ve özel kayıt gişelerini kullanma imkanı sunar. Aynı zamanda yolcular öncelikli biniş, ayrı kabin bölümü, ergonomik koltuklar, konfor paketi ve 40% daha fazla koltuk.

Devamını oku

Online check-in

Online check – in uçluştan 24 saat öncesine kadar kullanılabilir. İlgili hizmeti koltuk seçme imkanı ve fazla bagaj, daha fazla kolktuk mesafesi gibi ek hizmetlere indirim sunmaktadır. Biniş kartınızı bir kaç yol ile temin edebilirsiniz-bilgisayarınızdan, internet erişimi olan mobil cihazınızdan, havaalanında hızlı check- in kontuarlarından veya kayıt gişelerinden. Online check-in Kahire, Rio de Janeiro, Sao Paulo, Trablus, Tunus’dan ve Moskova, St. Petersburg ve Trablus’a seyahat eden yolcular; refakatsız seyahat eden küçükler; özel yardıma ihtiyaç duyan yolcular için kullanılabilir değildir.

Filo

Tamamen yenilenmiş filosu ile , 140 ‘dan fazla uçağa sahip, Alitalia 7 yil ortalama ömrü ile dünyanın en genç filolarından birine sahip. • Uzun mesafeli uçuşlarda Boeing B777 ve Airbus A330 • Orta mesafeli uçuşlarda Airbus A321, A320 ve A319 • Bölgesel uçuşlarda Embraer E190 ve E175

Roma- Leonardo da Vinci Havalimanı

Fiucmicino olarak da bilinen Leonardo da Vinci Havaalanı, Alitalia’nın ana merkezidir. Burası Roma’nın tarihi merkezinden 35 km güneybatısında, küçük bir şehir olan Fiumicino’da yer almaktadır. Burası Avrupa’nın en yoğun havaalanları listesinde altıncı sırada yer almakta ve 2013 yılında yaklaşık 36 milyon yolcuya hizmet vermiştir. Havaalanında 4 terminal bulunmaktadır: T1 Alitalia yurtiçi ve Sky Team Alliance, Lux Air ve Air Italy kod - paylaşımlı Schengen uçuşlarına ait; T2 düşük tarifeli uçuşlar; T3 Uluslar arası uçuşlar için ve T5 sadece ABD ve İsrail taşıyıcıları içindir.

Yemekler

Alitalia sunduğu yiyecek kalitesi açısından, dünyanın en iyi hava yolu olduğunu kanıtlamıştır. Taşıyıcı 2010, 2011, 2012 ve 2013 yıllarında Global Traveler dergisinde \"En İyi Havayolu Mutfağı\"ödülünün sahibi olmuştur. Classica ( ekonomi sınıfı) kısa mesafeli uçuşlarda aperatif veya hafif bir yemek, çay ve kahve eşliğinde uçuşun tadını çıkarabilirsiniz. Uzun menzilli uluslararası uçuşlarda iki farklı menü sunulmaktadır. Classica Plus sınıfında uçuş süresine bağlı olarak, sıcak yemeklerin, aperatif veya kahvaltılıkların tadını çıkarabilirsiniz. Karşılma içkisi, sıcak el havlusu, alkolsüz içecekler, İtalya’nın en iyi şarap üreticilerinden seçilmil şaraplar ve sıcak içecekler bilet fiyatına.

Devamını oku

Ek hizmetler

Ekonomi sınıfından bilet alan yolcular ek ücret karşılığında ekstra mesafeli koltuk satın alabilirler. Online kayıt yolculara bazı indirimlerden faydalanma imkanı sunar. Özel yardıma ihtiyaç duyan yolcular, sehayatinin 48 saat öncesinden bildirmeleri gerekmektedir. Üç aydan büyük evcil hayvan ile seyahat eden yolcular, uçuşundan 90 dakika önce havaalanında olmaları gerekir ve tüm gbelgeleri yanlarına almalıdırlar.