Menüsü

En uygun uçak bileti, oteller, araç kiralama... Bilinmeyeni keşfet!

 • 3 milyon mutlu müşteri
 • 950 hava yolu
 • 3038 havaalanı
 • 20 yıl deneyim

Ucuz uçak biletlerini nasıl bulabilirsiniz?

Uçak biletlerinin yüksek fiyatı nedeniyle, her gezgin ucuz uçmanın yollarını arıyor.
Bazı ipuçları öğrenerek biraz tasarruf edebilirsiniz! Peki, ucuz uçuşları nasıl bulabilirsiniz?

 • Her şeyden önce, uçuş aramanızı planlanan yolculuktan birkaç ay önceden başlamanızda fayda var. Her ne kadar son dakika ucuz uçuşlar olsa da, çoğu zaman bir havayolu bileti için önceden rezervasyon yapmak, daha az ödemenizi daha mümkün kılar. Neden? Çünkü popüler havayolu şirketleri, belirli bir tarihte uçmanız gerekiyorsa, fiyat değeri ne olursa olsun, uçakta bir koltuk satın alacağınızın farkındadır. Ancak, son dakika ucuz uçuşlarda teklifleri bulmak için en iyi yol, "promosyonlar" gibi kategorileri ayıran veya en uygun teklifleri işaretleyen uçuş arama motorlarını kullanmaktır.

 • En ucuz uçak biletleri ne zamandır? Şu ana kadar yapılan gözlemler, hafta sonları özellikle pazar günü uçak bileti rezervasyonu yapmaya değmeyeceğini göstermektedir. Bu dönemde çoğu insanın uçuş araması yapmak için daha çok vakitlerinin olduğu ve havayollarının fiyatlarını artırdığı bir zamandır. Hafta ortasında özellikle sabah saatlerinde bakmak daha iyi bir fikirdir - akıllı telefonunuza yükleyebileceğiniz, ucuz uçuşlar arama uygulamaları çok faydalıdır. Mümkün olduğu durumlarda, uçuş tarihi esnek olmalı. Planlanan uçuş tarihinden bir sonraki gün, daha cazip bir teklif yapılabileceğini öğrenebilirsiniz.

 • Rakip havayolu şirketlerinden daha düşük fiyatlar sunan düşük maliyetli havayollarını takip etmek iyi bir fikirdir. Sıralamaya göre, ucuz uçak biletleri, easyJet, Eurowings, Ryanair, Wizz Air Norveç Havayolları ve NIKI gibi taşıyıcılar tarafından sunulmaktadır. Uçak biletlerini ne zaman alacağınızı bildiğinize göre, kampanyalar hakkında bilgileri de nerede bulacağınızı bilmeniz gerekiyor.

Ucuz uçak bileti nereden bulabilirsiniz?

Ucuz uçak bileti bulmak için üç kolay yol vardır.

 • Ilk akla gelen, ancak en az rahat olan yöntem her havayolu şirketinin sunmuş olduğu teklifleri takip etmektir. İnternet sayfalarından fiyatları kontrol edebilir, e- bültene üye olabilirsiniz, böylece promosyonlardan ilk haberdar olursunuz. Ayrıca özel indirimler sağlayan kulüp üyesi olabilirsiniz. Bununla birlikte, bu yöntem oldukça zaman almakta ve sadece aynı havayolu şirketi ile seyahat ederseniz elverişli olmaktadır.

 • Ucuz uçak bileti bulmanın ikinci yolu, online gezginlerin topluluğuyla ilgilidir. Kampanyalarla ilgili bilgileri yayınlamak için Fecebook' da gruplar ve çeşitli online forumlar kullanmaktalar. Bu gruplara kayıt olabilir ve mevcut etkinlikleri takip edebilirsiniz. Ancak kullanıcıların ne yayınlayacaklarını asla bilemezsiniz. Bu yöntem genellikle son dakika uçak bileti veya hafta sonu ucuz uçuşlar için uygundur.

 • En hızlı ve etkin yöntem üçüncü olandır. En ucuz uçuş arama motorları kullanılıyor. Arama motorları birkaç düzine / birkaç yüz taşıyıcıdan bilgi toplar ve verileri tek bir yerde buluşturur. Böylelikle farklı teklifleri kolayca karşılaştırabilirsiniz, örneğin İstanbul'dan ucuz uçuşlar veya ABD'ye uçak biletlerinin fiyatı nedir? Ucuz uçuşlar arama motorları nasil kullanılır ve bilet rezervasyonu nasıl yapılır?

Ucuz uçak biletlerini nasıl arayabilirsiniz?

Seçilen tarihler için mevcut uçak biletlerini kontrol etmek için, bazı temel arama bilgilerini girmeniz gerekir.

 • Kullanıcı, düşük tarifeli havayolu araması, tek yön, gidiş- dönüş veya çok noktalı varış noktası ile ilgilenip ilgilenmediğini seçmelidir. Bu son belirtilen, ucuz uçak bileti satın almanın etkili yollarından biri olduğundan, eklemeye değer. Daha sonra, gidiş ve varış noktasını, buna bağlı olarak uçuş tarihlerini, eğer gidiş- dönüş uçak bileti almak istiyorsanız dönüş tarihini de girmeniz gerekmektedir. Sonraki aşama yolcu sayısı, yaşları (bebek, cocuk, genç ve yetişkin) ve rezervasyon sınıfları (ekonomi, premium, business, fırst) seçilmelidir.

 • Bu veriler sağlandıktan ve uçuş "arama" butonu tuklandıktan sonra, arama motoru otomatik olarak, seçmiş olduğunuz kriterlere uygun ve mevcut olan uçuşları size sunar. Ve ucuz uçak bileti aramalarının sonuçları nelerdir? Havayolu, kalkış ve varış zamanı, seyahat süresi, kalkış ve varış havalimanları, kişi başı fiyat ve olası transfer hakkında bilgileri görebilirsiniz. Aynı zamanda rezervasyon şartlarını da inceleyebirsiniz.

 • Sonuçlar listesi çok uzun olduğunda, filtreleme yapabilirsiniz. eSky uçuş arama motorunda, sonuç sayısını sınırlayan filtrelerde aktarma sayısı, kalkış saatleri, havayolları ve havaalanları gibi bilgileri bulabilirsiniz. Ayrica en cazip tekifleri için "En ucuz uçuşlar +/- 3 gün" bölümünden "En İyi Fiyatlar" sekmesine de ulaşabilirsiniz. Bu bölüm esnek gidiş tarihleri olan kullanıcılar için uygundur. Arama motoru, birkaç gün önce/ sonra uçuşlar için daha iyi kampanyalar olup olmadığını gösterir. Sunulan sonuçlardan belirli bir teklif seçtikten sonra, uçak biletinizi nasıl satın alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

 •  

  Ucuz uçak bileti nasıl satın alabilirim?

  Uçak bileti rezervasyonu nasıl yapıldığını biliyor musunuz? Çok kolay! Arama motorunda en iyi havayolu biletlerini seçtikten sonra, "Seç" düğmesine tıklayın - sistem bağlantının mevcut olup olmadığını kontrol ederek sizi uçuş detaylarını ve bilet rezervasyon süreci hakkında bilgi bulabileceğiniz web sitesine yönlendirecektir. Bu aşamada ayrıca seyahat sigortası satın alma opsiyonunu kontrol edebilir ve maliyetlerini görebilirsiniz.

  Ardından rezervasyon işlemi için gerekli verileri giriniz: isim ve soyisim (kimlikteki ile aynı), cinsiyet, doğum tarihi, kontrol edilen bagajın sayısı. Daha sonra ödeme yöntemi seçimi yapılır ve gerekli bilgiler girilir. Ek olarak, az bir ücret karşılığında online check-in hizmeti talep edebilirsiniz. Sonunda, sadece "Rezervasyon yap ve öde" düğmesini tıklayarak rezervasyonunuzu onaylayabilirsiniz.

   

 •  

  Yurtiçi ve yurtdışına ucuz uçuşlar

  Ucuz uçuşlar ile ilgileniyorsanız, uçak bileti arama motorları tarafından sunulan ek olasılıkları kullanabilirsiniz. eSky sayesinde, seçtiğiniz yerde ucuz bir otel bulabilir, araç kiralama hizmetininden faydalanabilir ve böylece cazip fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

  "Fırsatlar" sekmesinde bulunan ucuz yurtiçi ve yurtdışı uçuşların tekliflerini kontrol etmeye değer. Uygun uçak biletlerini bulmanın en kolay yoludur.

  Ucuz uçuş arama motoru sayesinde Ryanair, Wizz Air, LOT, Lufthansa ve diğer birçok havayolu şirketi gibi farklı havayollarının teklifinde ulaşabilirsiniz. Uçuş radarını da kullanabileciğinizi unutmayın.

   

En iyi seyahat tecrübesi

Seyahat Rehberi'mizdeki makalelere göz atın.

You have chosen your destination and bought a flight ticket… but what about the luggage? You should check the airline's baggage, size and weight..

Uçak yolculuğunda yanınıza aldığınız eşyalar nelerdir? Güvenlik nedeni ile, uçakta taşıması yasak olan eşyaların, uluslararası kuralları..

Bagajınızı hazırlamadan önce, ilgili havayolu şirketinin bagaj koşullarını - ağırlık, boyut, bagaj sayısı ve aynı zamanda uçakta taşıması yasak olan..