Menüsü

SunExpress

Advertisement

En uygun SunExpress uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Advertisement

✔️ SunExpress havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ SunExpress ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

SunExpress havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

SunExpress havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ SunExpress uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about SunExpress

SunExpress

SunExpress (Güneş Ekspres Havacılık A.Ş.) Antalya,Türkiye merkezli bir havayolu şirketidir. Havayolu şirketi, her ikisi de dünyanın önemli havayolu şirketlerinden Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın eşit ortaklığında 1989 yılında Antalya’da kurulmuştur. İlk uçuşunu 1990’da yapan şirket, halen faaliyetlerini güçlü hissedar yapısından gelen Alman ve Türk sivil havacılığının zengin bilgi birikiminden faydalanarak sürdürüyor. Almanya başta olmak üzere, uzun süre Avrupa ile Antalya arasında turistik charter seferleri düzenleyen SunExpress, 2001 yılında başlattığı Antalya-Frankfurt uçuşlarıyla, Türkiye’nin yurtdışına tarifeli sefer düzenleyen ilk özel havayolu oldu. O günden bu yana tarifeli uçuşlarının sayısını hızla artıran SunExpress, 2006’nın Mart ayında 2. merkezini İzmir’de açtı ve buradan iç hat seferlerine başladı. SunExpress, iç hat seferleriyle birlikte İzmir’i Anadolu şehirlerine aktarmasız uçuşlarla bağlayan ilk havayolu oldu ve halen İzmir’den Türkiye’nin farklı bölgelerine en çok uçuş gerçekleştiren havayolu şirketi olarak faaliyetlerine devam ediyor. SunExpress 2010 yılında, Türkiye’de ilk kez Anadolu şehirlerinden Almanya’nın önemli merkezlerine tarifeli direkt uçuşlara başladı ve yolcu avantaj programı SunPoints’i müşterilerinin hizmetine sundu. SunExpress, 2011 yılına gelindiğinde ise Almanya’daki kardeş kuruluşu “SunExpress Almanya”yı kurdu ve Almanya ile Türkiye arasındaki uçuşlarının yanı sıra Almanya’da Mısır’ın Kızıl Deniz Bölgesi, İspanya’nın Kanarya Adaları ile Girit ve Rodos gibi Yunan Adaları’na da turistik uçuşlar düzenlemeye başladı. 2012’de Frankfurt–Hahn’ı, geçtiğimiz yıl içerisinde Alanya-Gazipaşa, Bremen, Enfidha (Tunus) ve Strazburg’u bu yıl ise Konya, Kopenhag, Lyon, Nantes ve Paris desinasyonlarını uçuş ağına dahil etmiştir. SunExpress 2013 yaz tarifesinde Türkiye ve Almanya merkezli operasyonlarında, haftada 800’den fazla tarifeli ve charter uçuş gerçekleştiriyor. SunExpress’in, Türkiye ve Avrupa genelindeki birçok ülkeden 2.100’ü aşkın çalışanı bulunuyor. SunExpress Havayolları, geçtiğimiz yıldan beri AnadoluJet ve Nisan2013’den itibaren ise Türk Hava Yolları için wet-lease operasyonunu yürütmektedir.

Bagaj

SunExpress yolcuları güvenliği ve konforu için uçağa azami 8 kg ağırlığında, 55 x 40 x 20 cm boyutlarını aşmayan bir adet bagaj alınabilirler. Kayıtlı bagaj ağırlık, boyut limitleri seçilen destinasyona ve rezervasyon sınıfına göre değişmekteditr.

Rezervasyon sınıfları

SunExpress yolcularına üç farklı rezervasyon paketi sunmaktadır. Rezervasyon sırasında, üç farklı ücret ve hizmet seviyesi arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Buna ek olarak, yeni buy-on-board kavramı ile 1 euro’dan başlayan ücretler karşılığında damak tadınıza göre satın alınabileceğiniz yiyecekler arasından da seçiminizi yapabilirsiniz. SunEco: Ekonomik ve başlangıç paketi olan, SunEco tercih etmeniz durumunda, 20 kg** bagaj hakkınız olacaktır. Ekstra yemek hizmetleri ayrı olarak çağrı merkezi üzerinden alınabilmektedir. Yurtiçi ve uluslararası uçuşlar için rezervasyon değişikliği ve iptal koşullarında uyguanan ceza ve fiyat farkı tamamen talebi bildirme süresine bağlıdır...

Devamını oku

Online check-in

Tüm iç hat ve Alanya-Gazipaşa, Ankara, Antalya, Bodrum, Dalaman, Elazig, Gaziantep, Istanbul (SAW), Izmir, Samsun ve Trabzon çıkışlı dış hat uçuşlarımız için online check-in mümkündür. Belirtmek isterizki şimdilik online check-in sırasında koltuk seçimi mümkün değildir. Havalimanında özel hizmet gerekliliği/talebi bulunan (örneğin tekerlekli sandalye hizmeti, kılavuz köpek taşınması, vb.) veya yardımcı ekipman kullanan (tekerlekli sandalye, tıbbi ekipman, vb.) engelli ve hareket kabiliyeti kısıtlı yolcularımız, check-in ve sonrasında özel hizmet almaları gerekeceği için online check-in kullanamazlar. Sadece herhangi bir özel hizmet gerekliliği/talebi bulunmayan veya yardımcı ekipman kullanmayan engelli ve hareket kabiliyeti kısıtlı yolcular online check-in yapabilirler.

Filo

SunExpress tüm özelliklere ve toplam 10.951 koltuk kapasitesine sahip, toplam 59 adet Boeing uçağıyla Avrupa’nın en modern filolarından biridir.

Antalya Havalimaniı

Türkiye'nin Akdeniz kıyısıdaki başlıca turizm ve tatil merkezi olan Antalya'nın şehir merkezinin 10 km. doğusunda yer almaktadır. Büyük ve modern havalimanı, özellikle yaz aylarında Türkiye'nin güney sahillerine gelen milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Yolcu trafiğine göre Avrupa'nın en kalabalık havalimanları listesine göre Avrupa'nın 14. en yoğun havalimanıdır. Türkiye'deki Havaalanları İstatistiklerine göre, toplam yolcu trafiği bakımından ikinci havalimanıdır. İlk terminalinin yapımına 1996`da Bayındır Holding tarafından başlanan havalimanı, 1 Nisan 1998`de hizmete girmiştir. 1999`da Fraport AG ile Bayındır Holding ortaklık anlaşması imzalamışlar, ve o tarihten itibaren Fraport AG Terminal 1`i işletmektedir. Havalimanı şu an 2. bir terminale daha sahiptir ve Terminal 2 de Çelebi tarafından işletilmektedir. Havalimanından her yarım saatte bir 600 ve 600A numaralı otobüsler kalkmaktadır. 600 numaralı otobüs şehir merkezini geçerek Antalya Otogarına varmaktadır. Buradan şehirler arası otobüslere ya da Kemer, Alanya, Kumluca, Demre, Kas, Kalkan, Gazipaşa otobüslerine binebilirsiniz. 600A ise limana gitmektedir. Otobüslerde çift bilet uygulanmaktadır.

Yemekler

SunCafé, SunExpress ile uçuşunuz sırasında size 1 Euro’dan başlayan fiyatlarıyla sandviç, sıcak yemek ve atıştırmalıklar ile alkollü ve alkolsüz içeceklerden oluşan geniş bir menü sunar. Satın almış olduğunuz tarifeye göre (SunEco, SunClassic, SunPremium) yiyecek ve içecek seçenekleri uçuşunuza dâhil olmakla birlikte, uçuş sırasında da atıştırmalıklardan satın alabilirsiniz: SunEco: Genel bir uçuş hizmetine ek olarak uçuş öncesinde bir SunLight Bistro Deluxe mönüsü satın alabilir veya uçuş sırasında zengin ürün çeşitlerimiz arasından seçim yapabilirsiniz. SunClassic: Sunulan lezzetli bir sandviç ve çikolatanın yanında iki adet alkolsüz içecek seçebilirsiniz...

Devamını oku

Ek hizmetler

Dolu dolu eğlence paketi ile erişiminize sunulan çok sayıda film, gazete, dergi ve destinasyonunuzla ilgili ilginç bilgilerle uçuşunuzun daha eğlenceli geçmesini sağlayabilirsiniz. Tüm bunlara kendi akıllı cep telefonunuz, tablet ya da dizüstü bilgisayarınızla erişebilirsiniz. Kolayca bağlanmanın yolu: 1. Uçuş modunda olan cihazınızda, ayarlardan kablosuz ağ sistemcisini aktive edin. 2. Çıkan sonuçlarda SunMedia’ya bağlanın veya internet tarayıcınıza „sx.mim.aero“ adresini girin. SunMedia Uygulamasının İndirilmesi Uçuşunuzda eğlence programının – filmler dahil – bütün olanaklarından yararlanabilmek için, Apple aygıtlarını kullananlar yola çıkmadan önce AppStore’dan SunMedia uygulamasını ücretsiz olarak indirmelidir. Uygulamayı uçağın kapıları kapanana kadar indirememiş olsanız bile, yine de gazetelere, dergilere ve daha birçok içeriğe erişebileceksiniz. Android aygıtlarını kullananlar ise SunMedia uygulamasını uçuş esnasında da yerel ağdan indirebilirler. Ödeme Ödemeler kredi veya banka kartı ile yapılabilir. Yakında uçakta uçuş ekibinden nakit karşılığında kullanım çekleri de satın alınabilecektir. Lütfen, ücretini ödediğiniz filmleri sadece uçuş boyunca izleyebileceğinizi dikkate alınız; bunlar aygıtınıza kalıcı olarak kaydedilmeyecektir. Buna karşın satın aldığınız gazete ve dergiler uçuştan sonra da aygıtınızda erişime açık olmaya devam edecektir.