Menü

Ryanair

En uygun Ryanair uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Filtreleri göster

Ryanair

Ryanair İrlanda düşük tarifeli havayolu şirketi olmakla birlikle, Avrupa’nın düşük tarifeli havayolları arasında lider konumda yer almaktadır. Ticari işetme merkezi Dublin’de bulunmakta ve bir diğer merkezi ise Londra Stansted havaalanındadır. Havayolu Ryanair adını verdiği İrlandalı işadamı Tony Ryan, Christopher Ryan ve Liam Lonergan tarafından 1985 yılında kurulmuştur. Kurul Başkanı Michael O'Leary. Onun gelişi ile birlikte düşük maliyetli havayollarının başarılı modeli olan –ucuz uçak bileti ve tek tip ekonomi sınıfı yolculukla birlikte, havayolu şirketi hızlı bir gelişim yakalamıştır. Ryanair yaklaşık 170 destinasyona sefer düzenlemekte ve beş (Fas – Agadir,Fez, Marakeş, Nador ve Tangier) destinasyon hariç, tümü Avrupa havaalanlarına yapılmaktadır. Şirket uçuşlarını büyük Avrupa şehirlerinin küçük havaalanlarına yapmaktadır- Brüksel Charleroi havaalanı, Wetzel Havaalanı Düsseldorf’dan 70 km, Frankfurt-Hahn Havalimanı, Paris yakınlarındaki Bove-Thiele, vb.

Bagaj

Ryanair yolcuları kabine en fazla 55 x 40 x 20 cm boyutlarında el bagajı alabilir. Bununla birlikte, bu çanta, sırt çantası veya bavul 10 kg'dan daha ağır olamaz. Ek olarak, her yolcu kabine ikinci bir küçük el bagajı alabilir, ancak 35 x 20 x 20 cm'den daha büyük olamaz. Bu durumda, ağırlık limiti yoktur. Pratikte, ikinci el bagajı bir bayan çantası, bir dizüstü bilgisayar çantası, bir çocuk sırt çantası ya da gümrüksüz bir mağazadan bir alışveriş çantası olabilir. El bagajındaki her iki parça da Ryanair biletlerinin fiyatına dahildir. Ocak 2018'den itibaren havayolu şirketinin yolcularına sadece ek bir çanta ile izin verilmeye başlanmıştır. Küçük bir bagaj söz konusu olduğunda, kapıda bagaj hattı çalışanına bırakılırlar (ücretsiz!) Yalnızca iki parça bagaj getirme ya da kabin bagajı garantili bilet satın almış kişiler ile birlikte öncelikli biniş satın almış kişilere ve Flexi Plus, Plus veya Family Plus tarifelerine her iki bagajın da kabine alınmasına izin verilir.

1 Eylül 2018'den önce uçak bileti satın alan ancak uçuşları 1 Kasım 2018'de gerçekleşecek yolculara, maksimum boyutları 40x20x25 cm'lik aşmayan sadece bir küçük çantaya binmelerine izin verilecektir. (fiyata daihl) . Daha büyük el bagajı alma olasılığı, tek yön için ek bir ücret ödemeyi gerektirir (Öncelikli Biniş satın alanlar hariç).

El bagajına, her şeyi alamazsınız. Diğer havayolu şirketleri gibi Ryanair havayolu şirketi de, her uçuştan önce yolcuların el bagaj içeriğini kontrol eder. Güvenlik nedenlerinden ötürü, başka ambalajlarda katı bir şekilde tanımlanmış olanlardan daha fazla sıvı alamazsınız – her biri 100 ml’den fazla sıvıya sahip olmamalı, şeffaf olmalı ve tüm küçük şişelerin 1 litrelik bir torbaya sığması gerekir. Bu, her yolcunun en fazla 1 litre sıvıyı alabileceği anlamına gelir - şampuan, duş jeli, ağız çalkalama sıvısı vb.

Bu sınırlamalar çocukların yiyecek ve ilaçlarını kapsamaz. Çocuklar için süt veya diğer sıvıların güvenlik kontrolü sırasında ayrı ayrı beyan edilmesi gerekmektedir. Genellikle bir ebeveyn sıvıyı denemek durumunda olabilir. Çocuklar için ilaçlar ve yiyecekler sadece yolculuk sırasında ihtiyaç duyulan miktarda taşınabilir.

Rezervasyon sınıfları

Ryanair müşterilerine olabildiğince ucuz ve zamanında hareket sağlamayı amaçlayan bir düşük maliyetli şirket olarak, havayolu hizmetinde sadece bir sınıf sunar-ekonomi.

Online check-in

Ryanair online check-in işlemi kesinlikle zorunludur ve bunu önceden yapmanızı önermekteyiz. Zira biniş kartı olmayan yolculardan güzergaha bağlı olarak 70 pound'a kadar varan ceza ücretler talep edilmektedir.

Ryanair Online check-in yapma işleminin başlama süresi, uçakta koltuk seçimi yapıp yapamayacağınız ile ilişkilidir. Koltuk seçim hizmeti, bulunduğunuz yere bağlı olarak 5 ila 10 Euro arasında değişmektedir. İlgili hizmeti kullanmak istediğinizde online check-in işlemi planlanan uçuşa 30 gün kala başlar ve uçuşa 2 saat kalıncaya kadar yapılabilmektedir.
 

Ücretsiz online check-in

Ryanair ücretsiz online check-in imkanı uçuşa 4 gün kala yapılabilmektedir. Eğer dönüş tarihi 4 günden fazla ise, her güzergah için ayrı uçuş kaydı yapılması gerekmektedir. Koltuk seçimi yapmak istemediğinizde uçuşa 7 gün kala uçuş kaydınızı bildirebilirsiniz, böylece koltuğunuz sistem tarafından belirlenmektedir.

Tüyo: Ryanair uçaklarında 1, 2, 5, 16 ve 17 sıralardaki koltuklarda daha fazla koltuk arası mesafesi bulunmaktadır.

Filo

Filosunda 301 Boeing 737-800 bulunmaktadır ve 170''den fazla uçuş noktası bulunmaktadır.

Dublin Havaalanı

Dublin Havaalanı İrlanda’nın en işlek Havaalanıdır ve şehir merkezinden 10 km kuzeyinde bulunmaktadır. Havaalanı 2011 yılında 18.8 milyon yolcusuyla, ülke trafiği kapsamasına göre ikinci ve üçüncü sırada yer alan Cork ve Shannon havaalanlarının yolcu trafiğini geçmektedir. Havaalanı Ryanair ve İrlanda ulusal havayolu şirketi olan Aer Lingus dışında, İrlanda bölgesel havayolu olan Aer Arann’ında ticari işletme merkezidir. Dublin Havaalanın’dan ilk sivil uçuş Liverpool’a, 1940 yılında yapılmıştır ve aynı yıl içinde terminalin inşaatı da başlatılmıştır. Günümüzde yolculara iki terminal hizmet vermektedir. Terminal 1 Ryanair ve kısa mesafe uçuşlarına, Terminal 2 ise Aer Lingus, American Airlines, Emirates, Etihad Airways, United Airlines, US Airways ve Delta Air Lines yolcuları için ayrılmıştır.

Yemekler

Ryanair uçak bileti fiyatına yemek dahil değildir, ancak uçuş esnasında da satın alınabilir. Menü geniş kayhvaltı, sıcak yemek, alkollü ve alkolsüz içecek seçenekleri sunmaktadır.

Ek hizmetler

Ryanair uçaklarında hava yolunun dergisi mevcuttur.