Menüsü

Ryanair

Advertisement

En uygun Ryanair uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Advertisement

✔️ Ryanair havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ Ryanair ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

Ryanair havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

Ryanair havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ Ryanair uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about Ryanair

Ryanair

Ryanair İrlanda düşük tarifeli havayolu şirketi olmakla birlikle, Avrupa’nın düşük tarifeli havayolları arasında lider konumda yer almaktadır. Ticari işetme merkezi Dublin’de bulunmakta ve bir diğer merkezi ise Londra Stansted havaalanındadır. Havayolu Ryanair adını verdiği İrlandalı işadamı Tony Ryan, Christopher Ryan ve Liam Lonergan tarafından 1985 yılında kurulmuştur. Kurul Başkanı Michael O'Leary. Onun gelişi ile birlikte düşük maliyetli havayollarının başarılı modeli olan –ucuz uçak bileti ve tek tip ekonomi sınıfı yolculukla birlikte, havayolu şirketi hızlı bir gelişim yakalamıştır. Ryanair yaklaşık 170 destinasyona sefer düzenlemekte ve beş (Fas – Agadir,Fez, Marakeş, Nador ve Tangier) destinasyon hariç, tümü Avrupa havaalanlarına yapılmaktadır. Şirket uçuşlarını büyük Avrupa şehirlerinin küçük havaalanlarına yapmaktadır- Brüksel Charleroi havaalanı, Wetzel Havaalanı Düsseldorf’dan 70 km, Frankfurt-Hahn Havalimanı, Paris yakınlarındaki Bove-Thiele, vb.

Bagaj

Ryanair ile uçarken yanınıza ne kadar el bagajı alabilirsiniz? Kabin bagajı, hava yolu tarafından belirlenen boyut ve ağırlık kısıtlamalarını aşmamalı. Bununla birlikte, yanınıza ağırlığı kontrol edilmeyen daha küçük bir çanta alabilirsiniz. Detaylı bilgilere Ryanair bagaj ağırlığı ve boyutları linkinden ulaşabilirsiniz.

Ryanair uçuşlarında, bagaj bedeli, uçak bilet fiyatına dahil değildir. Ancak eSky.com.tr’den satın almak mümkündür. Kayıtlı bagaj ücreti, seyahat etmek istediğiniz tarihlere bağlıdır.

Ryanair – el bagajı boyutları

Ryanair, 1 Kasım 2018'den itibaren uygulanacak yeni bir bagaj politikasını açıkladıYolcuların 40 x 20 x 25 cm boyutlarını aşmayacak şekilde sadece küçük bir kişisel çantayı kabine almalarına izin verilmektedir. Sadece öncelikli biniş satın almış yolcuların daha büyük bir kabin bagajı (55 x 40 x 20 cm ve 10 kg’yi aşmayan) almasına izin verilir, böylece öncelikli biniş için ödeme yapan kişiler kabinde yanlarına iki çanta alabilirler - bir normal kabin çantası ve bir küçük kişisel çanta.

ücretsiz bagaj hakkı

maksimum boyutlar

maksimum ağırlık

ücret 

HAYIR – el bagajı

55 x 40 x 20 cm

10 kg

from PLN29

EVET – küçük çanta**

40 x 20 x 25 cm

sınırsız

-

* Bu seçenek sadece öncelikli biniş kartı satın alan yolcular için geçerlidir.

** Küçük çanta ön koltuk altına sığmalıdır - aksi takdirde ek ücret (PLN 120) uygulanabilir. Ayrıca, uçuş kapısına ikinci bir çanta getiren öncelikli biniş satın almamış yolcular ekstra ücretlendirilecektir.

 

Yalnızca kabin bagajıyla mı seyahat ediyor musunuz? Uçakta taşınması yasak olan eşyalar yazısını kontrol edin!

Lütfen, dikkat! Boyutlara, tutacaklar, cepler ve tekerlekler gibi bagaja yapışık tüm alanlar dahildir.

2 yaşına kadar olan bebekler ücretsiz bagaj hakkına sahip değildir, ancak ebeveynler 5 kg'a kadar bir adet bebek ekipmanı getirebilirler.

Ryanair – kayıtlı bagaj hakkı

bagaj türü

maksimum boyutlar

maksimum ağırlık

adet

Küçük kayıtlı bagaj

55 x 40 x 20 cm

10 kg

1

normal kayıtlı bagaj

81 x 119 x 119 cm

20 kg

2

 

Tek parça bagaj ücreti

Online satın alınırsa*

£13-£45

Havalimanında satın alınırsa*

£32-£55

Fazla bagaj ücreti**

kg başına £10

Kayıtlı bagaj ücreti seyahat tarihine ve güzergaha göre değişebilir. Tablo, her kayıtlı çanta için alınan minimum - maksimum ücret aralığını gösterir..

** Fazla bagaj ücreti sadece havaalanında ödenebilir.

Rezervasyon sınıfları

Ryanair müşterilerine olabildiğince ucuz ve zamanında hareket sağlamayı amaçlayan bir düşük maliyetli şirket olarak, havayolu hizmetinde sadece bir sınıf sunar-ekonomi.

Online check-in

Ryanair online check-in işlemi kesinlikle zorunludur ve bunu önceden yapmanızı önermekteyiz. Zira biniş kartı olmayan yolculardan güzergaha bağlı olarak 70 pound'a kadar varan ceza ücretler talep edilmektedir.

Ryanair Online check-in yapma işleminin başlama süresi, uçakta koltuk seçimi yapıp yapamayacağınız ile ilişkilidir. Koltuk seçim hizmeti, bulunduğunuz yere bağlı olarak 5 ila 10 Euro arasında değişmektedir. İlgili hizmeti kullanmak istediğinizde online check-in işlemi planlanan uçuşa 30 gün kala başlar ve uçuşa 2 saat kalıncaya kadar yapılabilmektedir.
 

Ücretsiz online check-in

Ryanair ücretsiz online check-in imkanı uçuşa 4 gün kala yapılabilmektedir. Eğer dönüş tarihi 4 günden fazla ise, her güzergah için ayrı uçuş kaydı yapılması gerekmektedir. Koltuk seçimi yapmak istemediğinizde uçuşa 7 gün kala uçuş kaydınızı bildirebilirsiniz, böylece koltuğunuz sistem tarafından belirlenmektedir.

Tüyo: Ryanair uçaklarında 1, 2, 5, 16 ve 17 sıralardaki koltuklarda daha fazla koltuk arası mesafesi bulunmaktadır.

Filo

Filosunda 301 Boeing 737-800 bulunmaktadır ve 170''den fazla uçuş noktası bulunmaktadır.

Dublin Havaalanı

Dublin Havaalanı İrlanda’nın en işlek Havaalanıdır ve şehir merkezinden 10 km kuzeyinde bulunmaktadır. Havaalanı 2011 yılında 18.8 milyon yolcusuyla, ülke trafiği kapsamasına göre ikinci ve üçüncü sırada yer alan Cork ve Shannon havaalanlarının yolcu trafiğini geçmektedir. Havaalanı Ryanair ve İrlanda ulusal havayolu şirketi olan Aer Lingus dışında, İrlanda bölgesel havayolu olan Aer Arann’ında ticari işletme merkezidir. Dublin Havaalanın’dan ilk sivil uçuş Liverpool’a, 1940 yılında yapılmıştır ve aynı yıl içinde terminalin inşaatı da başlatılmıştır. Günümüzde yolculara iki terminal hizmet vermektedir. Terminal 1 Ryanair ve kısa mesafe uçuşlarına, Terminal 2 ise Aer Lingus, American Airlines, Emirates, Etihad Airways, United Airlines, US Airways ve Delta Air Lines yolcuları için ayrılmıştır.

Yemekler

Ryanair uçak bileti fiyatına yemek dahil değildir, ancak uçuş esnasında da satın alınabilir. Menü geniş kayhvaltı, sıcak yemek, alkollü ve alkolsüz içecek seçenekleri sunmaktadır.

Ek hizmetler

Ryanair uçaklarında hava yolunun dergisi mevcuttur.