Menüsü

Bagaj: boyut ve ağırlı sınırlamaları - Ryanair

Ryanair

Bagaj: boyut ve ağırlı sınırlamaları - Ryanair

Ryanair ile ne kadar bagaj taşıyabileceğinizi öğrenin. Her hava yolu şirketinin kabin bagaj boyut limitileri farklı olduğunu unutmayınız. Ryanair ile uçarken yanınıza ne kadar el bagajı alabilirsiniz? Kabin bagajı, hava yolu tarafından belirlenen boyut ve ağırlık kısıtlamalarını aşmamalı. Bununla birlikte, yanınıza ağırlığı kontrol edilmeyen daha küçük bir çanta alabilirsiniz.

Ryanair uçuşlarında, bagaj bedeli, uçak bilet fiyatına dahil değildir. Ancak eSky.com.tr’den satın almak mümkündür. Kayıtlı bagaj ücreti, seyahat etmek istediğiniz tarihlere bağlıdır.

Ryanair – el bagajı boyutları

Ryanair, 1 Kasım 2018'den itibaren uygulanacak yeni bir bagaj politikasını açıkladıYolcuların 40 x 20 x 25 cm boyutlarını aşmayacak şekilde sadece küçük bir kişisel çantayı kabine almalarına izin verilmektedir. Sadece öncelikli biniş satın almış yolcuların daha büyük bir kabin bagajı (55 x 40 x 20 cm ve 10 kg’yi aşmayan) almasına izin verilir, böylece öncelikli biniş için ödeme yapan kişiler kabinde yanlarına iki çanta alabilirler - bir normal kabin çantası ve bir küçük kişisel çanta.

ücretsiz bagaj hakkı

maksimum boyutlar

maksimum ağırlık

ücret 

HAYIR – el bagajı

55 x 40 x 20 cm

10 kg

from PLN29

EVET – küçük çanta**

40 x 20 x 25 cm

sınırsız

-

* Bu seçenek sadece öncelikli biniş kartı satın alan yolcular için geçerlidir.

** Küçük çanta ön koltuk altına sığmalıdır - aksi takdirde ek ücret (PLN 120) uygulanabilir. Ayrıca, uçuş kapısına ikinci bir çanta getiren öncelikli biniş satın almamış yolcular ekstra ücretlendirilecektir.

 

Yalnızca kabin bagajıyla mı seyahat ediyor musunuz? Uçakta taşınması yasak olan eşyalar yazısını kontrol edin!

Lütfen, dikkat! Boyutlara, tutacaklar, cepler ve tekerlekler gibi bagaja yapışık tüm alanlar dahildir.

2 yaşına kadar olan bebekler ücretsiz bagaj hakkına sahip değildir, ancak ebeveynler 5 kg'a kadar bir adet bebek ekipmanı getirebilirler.

 

Ryanair – kayıtlı bagaj hakkı

Ekonomi sınıfı yolcular için kayıtlı bagaj hakkı bulunmamaktadır. Kayıtlı bagajdan yararlanmak isteyen Ekonomi sınıfı yolcular 2 adet ve maksimum 20 kg olan bagaj hakkından ücret karşılığında yararlanabilmektedirler. Online olarak veya havalimanlarından kayıtlı bagaj hakkı satın alınabilmektedir.

bagaj türü

maksimum boyutlar

maksimum ağırlık

adet

Küçük kayıtlı bagaj

55 x 40 x 20 cm

10 kg

1

normal kayıtlı bagaj

81 x 119 x 119 cm

20 kg

2

 

Tek parça bagaj ücreti

Online satın alınırsa*

£13-£45

Havalimanında satın alınırsa*

£32-£55

Fazla bagaj ücreti**

kg başına £10

Kayıtlı bagaj ücreti seyahat tarihine ve güzergaha göre değişebilir. Tablo, her kayıtlı çanta için alınan minimum - maksimum ücret aralığını gösterir..

** Fazla bagaj ücreti sadece havaalanında ödenebilir.

Not: Bagaj limitleri uçuş sınıfı veya güzergaha göre değişiklik gösterebildiği gibi hava yolu firması tarafından da değiştirilebilir. Uçuşunuzla ilgili bagaj limitlerini, rezervasyon sonrası aldığınız mailden kontrol ederek emin olabilirsiniz

 

Bu bölümdeki öneriler kullanıcı yararına ve sadece bilgilendirme amaçlıdır, eSky.com.tr herhangi bir yükümlülük teşkil etmez.

Bu makale aradığınız bilgilere yer veriyor mu? Evet | Hayır
Benim düşünceme göre bu yazı:
Fikirlerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz.