Menüsü

Lufthansa

Advertisement

En uygun Lufthansa uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Advertisement

✔️ Lufthansa havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ Lufthansa ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

Lufthansa havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

Lufthansa havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ Lufthansa uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about Lufthansa

Lufthansa

Lufthansa, Almanya’nın ulusal hava yolu şirketi olup, yolcu taşıma kapasitesi bakımından Avrupa’da lider ve tüm dünyada dördüncü konumdadır. LH, en büyük havacılık ortaklığı olan Star Alliance kurucularından biridir. Lufthansa Group, LH Regional, LH Cargo, Germanwings, Austrian Airlines, Swiss Int. Airlines ve diğer birkaç hava yolu şirketi de kısmi olarak Alman devine ait olup, dünyadaki ikinci büyük hava yolu şirketidir. Şirketin tarihi 1926 yılına dayanmaktadır. Deutsche Luft Hansa adı altında ilk kez Berlin’de kurulmuştur. Günümüzde LH ofisleri Cologne şehrinde bulunmaktadır ancak şirketin merkez ofisi Frankfurt Uluslararası Havaalanında bulunmaktadır. 2001 yılından bu yana Münih Havaalanı da Lufthansa’ya bir aktarma merkezi olarak hizmet etmektedir. Şirket için Dusseldorf, Hamburg, Stuttgart ve Berlin Tegel de önemli havaalanları arasındadır. Lufthansa toplam olarak Almanya’da 18 ve uluslararası olarak 202 bölgeye uçuş sağlamaktadır. Lufthansa grubu 5 kıtada 400’den fazla bölgeye hizmet etmektedir.

Bagaj

El bagajı limiti: 55x40x23 ve 8 kilograma kadar. Ekonomi ve Premium Ekonomi sınıfı için 1, Business ve First Class için 2 adet. Kayıtlı bagaj limiti: Ekonomi için 1 adet ve Premium Ekonomi sınıfı için 2 adet 23 kilograma kadar. Business sınıfı için 2 adet First Class için 3 adet 32 kilograma kadar.

Rezervasyon sınıfları

Lufthansa yolcuları First, Business, Ekonomi, ve uzun uçuşlar için yeni oluşturulan Premium Ekonomi Sınıfı tarifeleriyle uçabilmektedir. Ekonomi sınıfında kısa, orta ve uzun mesafeli uçuşlar için yolculara rahatlık sağlanmaktadır. Koltukların arka tarafının ince bir şekilde dizayn edilmesiyle, yolcular için daha fazla bacak mesafesi sunulmaktadır. Uzun mesafeli uçuşlarda koltuktaki yastık boyutu 40 cm olmakta ve ayrıca ayarlanabilen koltuk başlıklarıyla yolcuların konforu garanti edilmektedir. Uzun mesafeli uçuşlarda Premium Ekonomi Sınıfı yolcularına daha fazla bagaj imkanı, daha fazla yer, daha fazla eğlence ve daha iyi yiyecekler sağlanmaktadır. Belirli havaalanlarında First ve Business.
Devamını oku

Online check-in

Uçuşa 23 saat kala başlayan check – in işlemleri, online olarak yapılarak koltuk seçimiyle birlikte tamamlanabilmekte ve biniş kartı yazıcıdan çıktı olarak veya akıllı telefona gönderilerek tedarik edilebilmektedir. Online check – in işlemlerinin geçerli olduğu durumlar: • Lufthansa tüm Dünya • Austrian, Almanya ve Avusturya arasında • SWISS sadece Frankfurt, Münih, Belgrad, Tokyo, Viyana ve Catania’dan kalkan uçaklarla • LOT (Hamburg ve Stuttgart hariç) Almanya ve Polonya arasında • TAP Air Portugal sadece Dusseldorf ve London Heatrow’dan kalkan uçaklarda • Adria Airways ve Croatia Airlines, Almanya’dan kalkan uçaklarda • SAS,.
Devamını oku

Filo

Yukarıda da belirtildiği üzere, Lufthansa Group filosu, dünyanın en büyük ikinci hava yolu şirketidir. Toplamda 300’e yakın, her boyutta uçakla hizmet vermektedir. • Uzun mesafeli uçuşlarda Airbus (A380-800; A340-600; A340-300; A330-300) ve Boeing (747-8; 747-400; BBJ 737-800 IGW) • Orta mesafeli uçuşlarda Airbus (A321-100/200; A320-200; A319-100) ve Boeing (737-500; 737-300) • Kısa mesafeli uçuşlarda Embraer ERJ-195, ERJ-190 ve Bombardier CRJ900; CRJ700

Frankfurt Uluslararası Havaalanı

Frankfurt-am-Main, Heatrow ve Charles de Gaulle havaalanlarından sonra Avrupa’da üçüncü, dünyada dokuzuncu ve Almanya’daki en yoğun havaalanıdır. Havaalanı Frankfurt’un 12 kilometre güneybatısında yer almaktadır. Lufthansa ve Condor Flugdienst hava yolu şirketlerine merkez görevi yapmaktadır. Havaalanı 1936 yılında kurulmuş ve yıllık olarak 58 milyon yolcuya iki terminalden hizmet vermektedir. Terminal 1, A, B, C ve Z bölgelerine bölünmüş olup, Lufthansa ve Star Alliance yolcularına hizmet etmektedir. Ayrıca Lufthansa First Class yolcuları için ayrı bir terminal de mevcuttur. Terminal 2 ise D ve E bölgelerine sahiptir.

Yemekler

Ekonomi sınıfı yolcular tüm mesafelerde geniş yelpazeli sıcak ve soğuk içecek çeşitlerinden, az veya ana yiyeceklerden yararlanabilmektedir. Premium Ekonomi Sınıfı yolcularına yiyecek servisi özel çinili tabaklarda yapılmakta ve uçağa binildiğinde içecek ve ek olarak da bir şişe su servisi yapılmaktadır. Business Class yolcularına çok çeşitli menüler sunulmaktadır. Uçuş mesafesine ve bölgeye göre görkemli aşçılık hizmetleri sunulmaktadır. First Class yolcularına ise uzun uçuşlarda dünyanın en iyi şefleri tarafından hazırlanan yiyecekler sunulmaktadır.

Ek hizmetler

Eğlence Uzun mesafeli uçuşlarda sınıfı ne olursa olsun, tüm yolcular Sports 24 kanalı sayesinde canlı olarak spor programlarını izleyebilmektedir. Bundesliga, Premier Lig’den futbol, Formula 1, Moto GP, golf ve tenis turnuvalarını takip edebilmektedir. Uçakta internet Lufthansa uzun mesafeli uçuşlar sunan uçakların %90’ından fazlasında dünyanın ilk uçakta internet hizmeti olan FlyNet ile internete girmek mümkündür.