Menüsü

easyJet uçak bileti fırsatları eSky'da

Advertisement

En uygun easyJet uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Advertisement

✔️ easyJet havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ easyJet ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

easyJet havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

easyJet havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ easyJet uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about easyJet

easyJet

EasyJet Londra Luton Havaalani merkezli, düşük tarifeli bir İngiliz havayolu şirketidir. Bu İngiltere’nin en büyük ve Avrupa’nın ikinci büyük düşük tarifeli havayoludur. 1995 yılında İngiliz girişimci Stelios Haji-Ioannou tarafından kurulmuştur ve ilerleyen yıllarda büyük bir başarı göstermiştir. Havayolu 1998 yılında İsviçre Charter havayolu şirketi olan TEA Basle’ın 40% satın alır ve daha sonrasında ismi easyJet Switzerland olarak adlandırılır. Böylelikle İngiltere dışında diğer temelini Cenevre’de atmış atmış olur. Şirkete önümüzdeki yıllarda Go ve British Airways dahil olmak üzere bir çok küçük havayolu şirketi katılmıştır. Havayolu 30 ülkede 600’ün üzerinde destinasyona uçuş sunmaktadır.Sadece Avrupa’da 19 noktaya uçmaktadır. Avrupa dışında uçuş sunduğu destinasyonlar arasında Mısır, Fas, Güney Kıbrıs, İsrail, Ürdün ve Türkiye bulunmaktadır.

Bagaj

EasyJet uçak bileti fiyatına kabin bagajı dahildir. El bagajının ağırlık limiti bulunmamaktadır, ancak boyutları hakkında belirli bir sınırlamalar bulunmaktadır. Kayıtlı bagaj ek ücret karşılığında taşınmaktadır.

Rezervasyon sınıfları

EasyJet uçaklarında sadece ekonomi rezervasyon sınıfı sunulmaktadır.

Online check-in

EasyJet online check-in işlemi, planlanan uçuş saatinden 30 gün öncesinden başlamaktadır ve uçuşa 2 saat kalana kadar yapılabilmektedir. İlgili hizmet biniş kartının düzenlenebilmesi sunarark, havaalanında zaman tasarrufunu sağlamaktadır. Ek ücret karşılığında koltuk seçilebilir. Özel yardıma ihtiyaç duyan yolcular da online kayıt hizmetinden yararlanabilir, ancak palanlanan uçuş saatinden en az 48 saat önce seyahat asistanına ihtiyaç duyduklarını belirtmelidirler. Ayrıca kucakta seyahat edecek bebek yolcular için de online kayıt işlemi yapılabilmektedir.

Filo

EasyJet genç filoya sahiptir, uçakların ortalama yaşı 3,6 yıl dır. Nisan 2015 yılı itibariyle, taşıyıcı 137 adet Airbus A319-100 ve 74 Airbus A320-200 uçağına sahiptir, bu da onu bu modelli dünyanın en büyük işletmesi yapar.

Luton Havaalanı, Londra

Londra Luton Havaalanı Bedfordshire, İngiltere Luton merkezine yaklaşık 3 km uzaklığında bulunan, bir uluslararası havaalanıdır. Londra merkez uzaklığı 56.5 km ve şehir yakınlarındaki altı bölgeye hizmet veren dördüncü en büyük havaalanıdır. 2011 yılında Birleşik Krallık''ta beşinci en yoğun havaalanı olmuştur ve bir önceki yıl bu sıralamada daha üst konumda yer almıştır. Luton Havaalanı easyJet merkezi havayolu olması dışında Ryanair, Monarch Airlines ve Thomson Airways şirketlerinin de ticari işletme merkezdir. Havaalanından çoğu uçuşlar Avrupa şehirlerine yapılmaktadır, aynı zamanda Kuzey Afrika ve Asya’da bazı noktalara charter uçuşlar düzenlenmektedir.

Devamını oku

Yemekler

Uçak bileti fiyatına yemek dahil değildir, ancak ek ücret karşılığında kabin görevlilerinden yiyecek ve içecek satın alınabilir.

Ek hizmetler

EasyJet uçuş maliyetlerini düşük tutmak için, uçuş sırasında herhangi bir eğlence sunmamaktadır. Yalnız cep telefonu, tablet, e-okuyucu, müzik çalar ve oyunlar gibi kişisel elektronik cihazın kullanımı uçak modu konumunda kullanılmasına izin vermektedir. Laptop, notebook, DVD oynatıcı ve büyük elektronik oyunlar ve müzik çalarlar, kalkış ve iniş sırasında kullanımlarına izin verilmemektedir. Ayrıca uçakta seyahat eden insanlar ve ilginç yerler hakkında bilgi içeren Traveller dergisi mevcuttur. Özel bir durum veya olay olmasında ve bunun uçakta ilan edilmesini istediğinizde, sizi özel hissettirmek için elşnden geleni yapacak olan kabin görevlilerine söylemeniz yeterlidir.