Menüsü

Bagaj: boyut ve ağırlı sınırlamaları

Bagaj: boyut ve ağırlı sınırlamaları

Gideceğiniz yeri seçtiniz ve uçak bileti aldınız… peki ya bagajlar? Valizinizi hazırlamadan önce havayolunun bagaj  adet, boyut ve ağırlık sınırlamalarını kontrol etmelisiniz. Kayıtlı bagajın boyutları nelerdir? Kabine izin verilen el bagajının ağırlığı nedir? Havayolu izin verilen bagaj miktarı, ağırlığı ve sayısı ile ilgili kendi politikaları uygulanmaktadır, bu yüzden uçuşunuzdan önce her zaman bagaj hakkınızın ne kadar olduğunu billmenizde fayda var. Aksi takdirde, uçuş maliyeti beklenenden daha yüksek olabilir.

El (Kabin) bagajı boyutları

El bagajı boyutları düşük tarifeli havayolları arasında değişiklik gösterebilmektedir. Örneğin, Ryanair tarafından uygulanan bagaj büyüklüğü sınırları neredeyse Wizz Air ile aynıdır, ancak birkaç santimetre fark vardır. Önemli bir durum gibi görünmüyor olsa da, check- in sırasında sorunlara neden olabilir- el bagajınızın belirli limitleri aşarsa, beklemeye alınır ve büyük bir ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Genel olarak, kabin bagajınız önünüzdeki koltuğun altına veya üst raflara sığması gerekmektedir. Her bir taşıyıcının el bagajının büyüklüğü ve ağırlığı ile ilgili kendi politikası vardır. El bagajı boyutlarının, tutamak, cepler, tekerlekler vb. Gibi, dışarı çıkan herhangi bir bit içerdiğini de unutmamalısınız. Genellikle, taşıma valiziniz 8-10 kg'dan fazla olmamalıdır.

Kayıtlı bagajın boyutları

Havayolunun kabin bagajı sınırlamalarındna memnun değilseniz, kayıtlı bagaj (uçağın alt bagaj taşıma bölümünde olan) satın alabilirsiniz. Büyüklüğü ve ağırlığı, havayolu şirketinizin gereksinimlerini karşılamalıdır, ancak önemli olan, alınması gereken bagaj miktarıdır. Valizinize koyabileceğiniz eşya sayısı seyahat sınıfına bağlıdır. Nihai fiyat, baga sayısı, ağırlıkları, uçuş tarihleriniz (yüksek sezonda, fiyatın daha yüksek olacağı için) ve rota gibi çeşitli faktörler tarafından belirlenir.

Farklı havayollarının check-in ve/veya el bagajının boyutlarını ve ağırlık sınırlarını kontrol etmek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Hangi valizi satın almalısınız?

Seyahat etmek için doğru valiz almakla ilgili bilgi sahibi olmak istiyorsanız, bir dizi faktör dikkate alınmalıdır. Her şeyden önce, uçuşunuzu gerçekleştirecek olan havayolu şirketinin bagaj boyut ve ağırlığına ilişkin politikasını kontrol etmelisiniz. Ne sıklıkla uçacağınızı da düşünün. Ara sıra gezginler biraz daha ucuz çantalar veya tekerlekli ayakkabılar seçebilir, ancak ayda birkaç kez seyahat eden sık uçuş yapanlar, yüksek kaliteli sert kabuklu bir valiz seçmelidir.

Piyasada çok yönlü, yumuşak yüzeye kadar geniş bir bagaj yelpazesi sunulmaktadır (valizinizin kilit sistemi ve dönen tekerlekler ile donatıldığından emin olun). Hangisi en iyi olurdu? Bir kabin çantası arıyorsanız, yumuşak bir sırt çantası tarzı valiz seçin - üstten bölmeye doldurmak daha kolaydır. Yumuşak omuz çantaları veya sırt çantaları sıkmak daha kolaydır. Eşyalarınız için daha fazla koruma sağlayan yarı sert valizler de tercih edebilirsiniz. Ancak, bunların dezavantajı biraz daha ağır olmalarıdır.

Eğer kayıtlı bir bagajla seyahat edecekseniz, daha az kırılgan olduğu için sert kabuklu bir valizi tercih etmeniz daha iyi olur (havaalanındaki bagaj taşıma personelinin valizleri nasıl uçağa yerleştirdiklerini  anlatmamıza gerek yok). En iyi seçenek, ekstra koruma sağlayan köşe koruyucu takviyeli polikarbonattan yapılmış sert bagajlar olacaktır. Ayrıca değerli eşyalarınızı, çantanız için bir TSA kilidi veya asma kilitle koruyabilirsiniz.

Bu bölümdeki öneriler kullanıcı yararına ve sadece bilgilendirme amaçlıdır, eSky.com.tr herhangi bir yükümlülük teşkil etmez.

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?
Geri dönüşünüz için teşekkür ederiz!

Bu sayede, daha kapsamlı ve ilgili içerik sunmak için yardımcı olacaktır.

Gönderme esnasında hata oluştu

Tekrar gönder Daha sonra tekrar deneyiniz.