Menüsü

Pratik valiz hazırlama teknikleri neler? Bavul nasıl hazırlanır?

Pratik valiz hazırlama teknikleri neler? Bavul nasıl hazırlanır?

Yaz aylarının gelmesiyle tatil hazırlıkları ve planları da başlamış oldu. Ucuz uçak bileti ve konaklamayı ayarladıktan sonra ki en önemli konulardan birisi olan bavul hazırlama sanatı, yolcuğunuz boyunca rahat hareket etmeniz ve ihtiyacanız olan herşeyi yanınızda götürebilmeniz için dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta.

Tatil için valizinizi hazırlarken sizin için hazırlağımız valiz yerleştirme tekniklerine göz atabilirsiniz.

Kıyafet seçimini ve türünü kolaylaştrımak için gidilecek olan ülkeler ve şehirlerle alakalı yolculuk tarihinizi baz alarak hava durumu tahminlerine göz atabilirsiniz.

Yolculuğunuzun süresi ve nedenine bağlı olarak doğru boyuttaki bavulu tercih etmelisiniz. Kısa süreli tatillerde kabin boyu bagajlar ihtiyaçlarınıza fazlasıyla yetecek ve havalimanlarında bagaj beklemeden ve zaman kaybetmeden hızlı hareket etmenizi sağlayacaktır. Kabin bagaj boyutlarını seçmiş olduğunuz hava yolu şirketinin resmi sitelerinden kontrol etmekte fayda vardır. Ayrıca, kabin bagajı içinde sıvı taşıma kurallarını da incelemelisiniz.

Hava durumu kontrolünden sonra ihtiyacınız olacak olan yazlık veya kışlık kıyafetleriniz ve eşyalarınızı tercih etmiş olduğunuz bagaj boyutuna göre seçip bir araya getirebilirsiniz.

Kıyafet seçimlerinizi seyahat amacınıza ve süresine göre yapmalısınız. İhtiyacınız olmayacak herhangi bir şeyi yanınıza almak boş yere valiz içinde yer kaybına yol açacaktır. Çok çabuk kırışabilen ve görüntüsü itibariyle bakımsız gibi gözükmenize yol açaçak kıyafetlerinizi yanınıza alırken ütüye ihtiyacanız olacağını unutmamalısınız. Tatil boyunca ütüyle uğraşmamak için giysilerinizin kumaşları çok önemlidir. Hem sentetik olmayan hem de kolay kırışmayan kıyafetler size zaman kazandıracaktır. Ayrıca, leke tutmayan, kolay temizlenebilir kumaşlardan hazırlanmış tunik ve elbiseler de tatil için çok popülerdir.

Kıyafetlerinizi ve eşyalarınızı bagajınıza düzenli bir şekilde yerleştirmelisiniz. Çorap, iç çamaşırı, havlu gibi kırışmayacak giysileri rulo şeklide bagaja koyabilirsiniz.

Bu bölümdeki öneriler kullanıcı yararına ve sadece bilgilendirme amaçlıdır, eSky.com.tr herhangi bir yükümlülük teşkil etmez.

Bu makale aradığınız bilgilere yer veriyor mu? Evet | Hayır
Benim düşünceme göre bu yazı:
Fikirlerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz.