Menüsü

Aegean Airlines

Advertisement

En uygun Aegean Airlines uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Advertisement

✔️ Aegean Airlines havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ Aegean Airlines ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

Aegean Airlines havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

Aegean Airlines havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ Aegean Airlines uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about Aegean Airlines

Aegean Airlines

Aegean Aviation 1987 yılında Antonis ve Nikolaos Simigdalas tarafından kurulan şirket, sadece charter, VIP ve iş seyahatleri sunmaktaydı. 1999 yılında şirket bireysel müşterilere ulaşarak, faaliyetlerini genişletti ve ismini Aegean Airlines olarak değiştirdi. Havayolu 2010 yılı itibari ile Star Alliance üyesidir ve günümüzde Yunanistan’ın en büyük havayolu şirketidir. Aegean Airlines 2001 yılında Cronus Airlines şirketi ile birleşerek, uçuş ağını arttırdı ve uluslararası business rezervasyon sınıfını hizmete sunmuştur. Lufthansa, TAP Portugal, Air One ve Brussels Airlines ile code-share anlaşmaları sayesinde, sefer düzenlemediği güzergahlara uçak bileti sunabilmektedir. Ticari işletme merkezi Atina’da bulunmalktadır ve ana aktarma noktaları Atina ve Selanik havaalanlarında yapılmaktadır.

Bagaj

Aegean Airlines bagaj ağırlık limitleri, seçilen destinasyona ve tarifeye göre değişmektedir.

Rezervasyon sınıfları

Aegean Airlines yolcularına iki farklı rezervasyon sınıfı sunmaktadır- economy ve business class. Ekonomi sınıfı iki ayrı tarife sunmaktadır- GoLight ve Flex. GoLight kısa ve ekonomik seyahatler için uygundur. Tarifeye kayıtlı bagaj dahil değildir ve uçuş iptalinde iade yapılmamaktadır. Flex tarifesi ise daha fazla esneklik sunar- uçuş tarihini ve saatini değiştirme imkanı, bilet fiyatına bir adet 23 kg kadar kayıtlı bagaj dahildir. Economy Class''ta yolcular rahat deri koltuklarda yolculuk yaparlar. Bunlara ek olarak Business sınıfındakilere öncelikli check- in ve biletleme, business lounge erişimi, daha fazla kayıtlı bagaj imkanı sunmaktadır. Her sırada boş koltuk bulunmaktadır, bu da.
Devamını oku

Online check-in

Aegean yolcuları, uçuşlarının kalkış saatinin 48 saat öncesinden başlayarak, 30 dakika kalıncaya kadar online check-in yapabilir. İlgili işlem sayesinde yolcular havaalanında sıra beklemekten kurtulur, koltuk seçimi yapabilir ve biniş kartlarını kendilerina sahip olabilirler. Biniş kartı e- posta adresine, cep telefonuna gönderilebilir veya havaalanından da alınabilir. Servis özel yardıma ihtiyaç duyan yolcular, refakatsız yolcular ve evcil hayvan taşıyan yolcular tarafından kullanılması mümkün değildir.

Filo

Aegean Airlines uçak filosu 28 Airbus A320, 7 Airbus A321, 1 - Airbus A319, 4 - Dash 8-100 ve 10 Dash8-Q400 uçaklarından oluşmaktadır.

Atina, Eleftherios Venizelos Havaalanı

Resmi adı Venidzelos Eleftherios olan Atina Uluslararası Havaalanı, Mart 2001 yılında açılmıştır ve Yunanistan başkenti Atina ve Attika bölgesine hizmet vermektedir. Şehir merkezinden 20 km doğusunda bulunan Atina Havaalanı 2004 yılında Yılın Avrupa Havaalanı ödülünü kazanmıştır. Havaalanı yıllık 13 milyon yolcuya hizmet vermekte ve birbirine bağlı iki terminale sahiptir- biri ana terminal, diğeri ise uydu için. Atina Havaalanı Yunan havayolu Aegean Airlines ve Olympic ticari işletme merkezidir.

Yemekler

Ekonomi sınıfında meze, sandviç, atıştırmalık, kahve ve içecekler servis edilmektedir. Uçakta uluslararası uçuşlarda cazip fiyatlara parfüm, kozmetik ve aksesuar satın alma imkanı bulunur. Ürün yelpazesi yılda iki kez yenilenmektedir. Business class yolcuları iki farklı sıcak yemek arasında seçim yapabilirler, ayrıca soğuk mezeler, alkollü içecekler – şampanya, likör, konyak ikramı yapılır. Uçuş sırasında sıcak kahve, çay, aperatif ve gazete sunulur.

Ek hizmetler

Aegean Airlines şirketi tarafında düzenlenen tüm uçuşlarda, yolcular Miles & Bonus Miles & More puanları biriktirebilir. Mil veya bonus toplamak isteyen yolcu rezervasyon aşamasında veya uçuş kaydı sırasında, Miles&More üyelik kart numarasını belirtmesi gerekmektedir. Avrupa’da ayrı sınıflar için sabit mil değerleri uygulanmaktadır, kıtalararası uçuşlarda ise rezervasyon sınıfı ve mil mesafesi dikkate alınmaktadır. Biriktirilen punlar otel, uçak rezervasyonlarında, araba kiralama ücretlerinde ve alışverişlerde indirim sağlamaktadır. Havayolu şirketinin yolcularına Aegean Club Lounge, Makedonia ve Demokritos salonlarına erişim sağalanmaktadır.