Menüsü

Aeroflot Russian Airlines

Advertisement

En uygun Aeroflot Russian Airlines uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Advertisement

✔️ Aeroflot Russian Airlines havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ Aeroflot Russian Airlines ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

Aeroflot Russian Airlines havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

Aeroflot Russian Airlines havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ Aeroflot Russian Airlines uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about Aeroflot Russian Airlines

Aeroflot Russian Airlines

Rusya’nın ulusal havayolu şirketi olan Aerflot, yıllık taşıdığı yolcu sayısı bakımından  Rusya’nın en büyük havayolu şirketi konumundadır, hatta Sovyetlet Birliği  döneminde dünya sivil hava trafiğinin yüzde 15'ini oluşturan uçuşlar sunmaktaymış.Aerflot ayrıca dünyanın en eski havayolu şirketlerinin arasında yer alır. 1923 yılında Dobroflot adı altında kurulan şirket, 1932 yılında şimdiki ismi olan Aeroflot olarak değiştirildi. Aeroflot yurtiçi ve uluslararası uçuş noktalarına yolcu taşıyarak bu anlamda da geniş bir uçuş ağına sahiptir. Taşıyıcı  Nisan 2006 yılında hava ittifakı  Sky Team’e üye olmuştur. Kısmen özelleştirilen şirket hisselerinin büyük bir kısmı Rusya Devletine aittir. Aralık 2011 yılında bir çok şirketle kod paylaşım anlaşması imzalamıştır. Bunlardan bazıları- air Baltic, Alitalia, Bugaria Air, Estonya Hava Yolları, Korean Air, Air France vs. 

Bagaj

Kayıtlı bagaj limitleri ve sayısı seçilen rezervasyon sınıfına göre farklılık göstermektedir. Busines sınıfinda bilete dahil bagaj- iki adet, her biri 32 kg kadar, Comfor sınıfında – 2 adet/ her biri 23 kadar, Ekkonomı sınıfında ise bir adet 23 kg kadar.

El bagajı sınırlamaları da yolcu sınıfına göre değişiklik göstermektedir- Business – bir adet 15 kg kadar, Comfort ve Ekonomi 10 kg kadar izin verilmektedir.

Rezervasyon sınıfı

Aerflot havayolu yolcu sınıflarını Ekonomi, Comfort ve Business sınıfı, olmak üzere üç farklı seçenek sunmaktadır. Ekonomi sınıfı yolcuları için 15 farklı yemek çeşidi, bireysel eğlence sistemi ve bireysel yastık sunulmakta. Comfort sıfınıda ise daha genış ve konforlu yolcu koltukları, bireysel yastık, battaniye, uyku maskesı,battaniye ve eğlence sistemi bulunmakta. Business sınıfı yolcuları uçuş esnasında ust seviye konforlu yolcu koltukları, kişisel seyahat malzemeleri, eğlence sistemi, konforlu yastık, uyku maskesi ve terliklerin yanı sıra farklı yemeklerin çeşitlerinin bulunduğu zengin bir menüye de sahipler.

 

Online check - in

Aerflot Online check-in hizmeti de sunarak müşterilerinin yolculuğunu kolaylaştırmakta. Online check-in işlemi uçuşa 24 saat kala aktif hale gelirken, uçuşa 45 dakika kala sona ermekte. 

Filo

Aerflot havayolu filosu - Boeing737, Boeing777, Airbus 319,Airbus 320, Airbus 321, Airbus 330 ve Sukhoi Suerjet 100-95B’den oluşan  tolam 167 uçak filosu ile 116 uçuş noktasına hizmet vermekte.

Şeremetyevo Uluslararası Havalimanı

Şeremetyevo Havalimanı Aeroflot'un uluslararası yolcu operasyonları için kullandığı bir merkez havalimanıdır.Moskovo’dan 29 km Kuzeybatısında bulunmaktadır.  Domodedovo ve Vnukovo havalimanlarıyla birlikte Moskova şehrine hizmet veren üç havalimanından biridir.  Şeremetyevo Domodedovo'dan sonra Rusya'nın ikinci büyük havalimanıdır. Şeremetyevo Havalimanı 2014 yılında 31,568,000 yolcusu ve 243,858 uçak seferi ile hizmet vermiştir. Şeremetyevo Havalimanında hizmete açık 4 yolcu terminali ve ayrıca bir özel uçuşlar için ayrılmış ayrı bir terminal daha bulunmkatadır.  Havalimanı terminalleri coğarafi konumundan dolayı ikiye ayrılmaktadır- kuzey ve güney. Terminaller arasından ulaşım düzenli olarak otobus seferleri ile gerçekleşmektedir. Kuzey Terminalleri – A, B ve  C olarak ayrılır. Terminal A 2012 yılında hizmete açılmış olup, özel uçuşlar ve havacılık bakımı için kullanılmaktadır. Terminal B daha önce çoğunlukla düşük tarifeli uçuşlar için kullanılmaktadır. Bu terminalin ayrı bir özelliği vardır- bina görünümü uzay gemisini andırmaktadır. Terminal C genellikle uluslararası uçuşların gerçekleştirildiği bölümdür.Yıllık yaklaşık 5 milyon yolcuya hizmet vemektedir. Güney terminalleri de kendi arasında – D, E ve F olarak ayrılmaktadır

Yemek

Yemek çeşitleri rezervasyon sınıflarına ve destinasyona göre değişiklik göstermektedir. Economi sınıfında sunulan hafif atıştırmalıklar, kahvltıkık, sıcak ve soğuk yiyecekler sunulmaktadır. Comfort ve Busines class ısnıfında sunulan yiyecek seçenekleri daha geniştir. Yolcular özel yemek taleplerinde bulunabilirler ve uçuş sırasında seçkin aşçılar tarafından hazırlanmış yemeklerin keyfini çıkartabilirler.

Ek hizmetler

Aerflot müşterilerine Aerflot Bonus adı altında yolcu programı hizmeti sunmaktadır. Bu hizmet sayesiden yolcular sınıf yukseltebilir veya uçak bileti kazanabilirler. Yaptıkları her rezervayson sayesinde belli sayıda bonus puanlar kazanarak bunları biriktirebilirler ve bunları harcayabilirler. Bu hizmetten faydalanmak isteyenlerin Aerflot Bonus hizmetine kayıt olmaları gerekmekte.

Bunun yanı sıra Aerflot yolcularına uçuş sırasında Wifi hizmeti de sunmakta. Ücretli olarak sunulan bu hizmetten faydalanmak isteyen yolcuların rezervasyon ile birlikte veya uçuş sırasında ödeye yapabilirler.