Menüsü

Pegasus Hava Yolları

Advertisement

En uygun Pegasus Hava Yolları uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Advertisement

✔️ Pegasus Hava Yolları havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ Pegasus Hava Yolları ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

Pegasus Hava Yolları havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

Pegasus Hava Yolları havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ Pegasus Hava Yolları uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about Pegasus Hava Yolları

Pegasus Hava Yolları

Pegasus Hava Yolları düşük maliyetli ve Türkiye’de bulunan özel bir hava yolu şirketidir. İlk olarak 1990 yılında kurulmuş ve Aer Lingus ile iki farklı şirketin ortaklığında charter olarak hizmete başlamıştır. 1994 yılında hisselerini yerel bir bankaya satan şirket, böylece tam olarak bir Türk şirketi haline gelmiştir. 2005 yılında, takip eden başarılı yıllardan sonra, şirket charter hizmetini bir kenara bırakarak, düşük maliyetli taşımacılık hizmetine başlamıştır. Pegasus 2007 yılında, Türkiye’de daha önce hiçbir özel şirketin yapamadığı kadar yolcu taşımıştır. 2013 yılında ise Pegasus’un toplam yolcu sayısı 16.8 milyona ulaşmıştır. Merkez ofis İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havaalanı ile Atatürk Uluslararası Havaalanıdır. Şu anda 97 bölgeye uçuş hizmeti vermektedir.

Bagaj

Her yolcu 8 kilograma ve 55x40x20 cm boyutlarına kadar el bagajı hakkına sahiptir. Ayrıca kabine palto, atkı veya battaniye, duty-free alışverişi için bir paket, bir şemsiye (sivri uçlu değil) veya yürüme bastonu, bebekler için mama ve bebek arabası, kamera, kitaplar ve dergiler ve bir adet laptop alınması mümkündür.

Rezervasyon sınıfları

Pegasus tüm uçuşlarında tek sınıflandırma modelini benimsemiştir.

Online check-in

Pegasus için online check – in işlemleri uçuşa 72 saat kala başlamakta ve 40 dakika kala sona ermektedir. Online check – in sırasında ayrıca koltuk seçimi mümkün olup(en geç uçuşa 24 saat kala) ve ek bagaj talebi yapılabilir (uçuşa 4 saat kalana kadar).

Filo

Pegasus Türkiye’nin en genç filosuna sahip olup, toplamda 47 adet uçak kullanmaktadır. Bunlardan 43’ü 189 koltuk kapasitesine ve 29-32 inch bacak mesafesine sahip Boeing 737-800 modelidir. Ayrıca 174 yolcu kapasiteli ve 28-29 inch bacak mesafesine sahip olan A320-214 model uçak da bulunmaktadır.

İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı

Sabiha Gökçen İstanbul’da bulunan uluslararası havaalanlarından biridir. Adını ilk kez bir askeri uçağı uçuran Türk kadın pilot Sabiha Gökçen’den almıştır. Havaalanı şehir merkezinin 35 kilometre güney batısında bulunmaktadır. Temel olarak Atatürk Havaalanı’nın artan yoğunluğunu hafifletmesi için kurulmuştur. Havaalanında hem iç hatlar, hem de dış hatlara ait iki adet terminal bulunmaktadır. Yıllık ortalama 25 milyon yolcuya hizmet vermektedir. Sabiha Gökçen Havaalanı, Eylül 2010’da Londra’da düzenlenen Dünya Düşük Maliyetli Hava Yolları Kongresi’nde “Dünyanın En İyi Havaalanı” seçilmiştir.

Yemekler

Uçuşa 24 saat kalana kadar bir yiyecek siparişi verilmesi mümkündür ve bu yiyecek bilet fiyatına dahil değildir. Menüler arasında çocuk menüsü, meyveli ve çikolatalı fondü, sıcak veya soğuk kahvaltı, tavuk şnitzel, mantarlı ravioli, kızarmış tavuk but, somon salatası, kek, suşi, meyve kahvaltısı, mozarella ve domates salatası, köfte, biftek ve deniz ürünleri bulunmaktadır.

Ek hizmetler

Pegasus Havayolları kendi bünyesinde Pegasus Plus adı altında bir program sunmaktadır. Pegasus Plus kartına sahip olanlar uçuş puanları toplayarak, bu puanları bilet indirimlerinde veya uçuş sırasındaki alışverişlerinde kullanabilmektedir.

Devamını oku