Menüsü

Wizz Air

Advertisement

En uygun Wizz Air uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Advertisement

✔️ Wizz Air havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ Wizz Air ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

Wizz Air havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

Wizz Air havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ Wizz Air uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about Wizz Air

Wizz Air

Wizz Air, Macaristan kökenli bir hava yolu şirketi olup, Doğu-Orta Avrupa, Batı Avrupa, Gürcistan, İsrail ve Türkiye’de hizmet vermektedir. İlk uçuşları Katowice Havaalanı’ndan 19 Mayıs 2014’te gerçekleştirilmiştir. Bu ilk uçuşta bulunan yolculardan birisi de, Wizz Air şirketinin kurucusu ve başkanı Jozef Varadi’dir. Diğer düşük bütçeli hava yolu şirketleri gibi, Wizz Air da küçük havaalanlarını kullanmakta, böylece şirketin daha ucuz ve hızlı müşteri hizmetleri sunmasına olanak sağlamaktadır. Uçaklar bir adet kabine sahip olup, herhangi bir koltuk numarası bulunmayan deri koltuklarla döşenmiştir. Yemek servisi yolcular tarafından talep edildiğinde, ek ücret ile sağlanmaktadır.

Kayıtlı bagaj

Wizz Air Havayolları kayıtlı bagaj limitleri; 1 Parça maksimum 10 kg, 2 parça 20 kg veya 3 parça 32 kg ve 149 X 119 X 171 cm boyutlarında olmak üzere toplamda maksimum 6 adet bagaj kabul edilmektedir ve ücrete tabidir.

Wizz Air – kayıtlı bagaj kuralları

 

yoğun sezonda**

düşük sezonda**

Izin verilen çantalar

1x10 kg, 2x20 kg veya 3x32 kg

ücretsiz bagaj hakkı

Hayır

1 adet 10 kg’a kadar

başlangıç fiyatı EUR 7*

Başlangıç fiyatı EUR 7*

1 adet 20 kg’a kadar

EUR 19–‎70*

EUR 14–‎60*

1 adet 32 kg’a kadar

EUR 25–86*

EUR 19–74*

* rotaya bağlı olarak

** yoğun sezon:
20.05.2017 – 1.10.2017
9.12.2017 – 7.01.2018
23.03.2018 – 15.04.2018
19.05.2018 – 30.09.2018

10 Ekim 2018 tarihinden önce, 1 Kasım 2018 ve sonrasındaki bir seyahat için (WIZZ Priority’siz) uçuş rezervasyonu yaptıran yolcuların, 10 kg'a kadar bir bagajı ücretsiz olarak taşımalarına izin verilecektir. 20 kg veya 32 kg'lık bagaj hakkı ile yapılan rezervasyonlar, yolcuların 2 adet el bagajına binmelerine izin veren WIZZ Priority'ye otomatik olarak yükseltilecektir.

Ekstra bagaj alımları internet ve havalimanından satın alınabilinmektedir.

Not: Bagaj limitleri uçuş sınıfı veya güzergaha göre değişiklik gösterebildiği gibi hava yolu firması tarafından da değiştirilebilir. Uçuşunuzla ilgili bagaj limitlerini, rezervasyon sonrası aldığınız mailden kontrol ederek emin olabilirsiniz.

Kabin bagajı

Wizz Air Havayolları kabin (el) bagajı limitleri:​

Tür

maksimum boyut

maksimum ağırlık

El bagajı

40 x 30 x 20 cm

10 kg

Ek el bagajı*

55 x 40 x 23 cm

-

* Sadece WIZZ Priority satın alan yolcular için.

El bagajları haricinde ceket, cep telefonu, battaniye ve kitap ekstra olarak kabul edilmektedir.

Lütfen, dikkat! Boyutlara, tutacaklar, cepler ve tekerlekler gibi bagaja yapışık tüm alanlar dahildir..

Wizzair hava yolu bagaj boyut ve ağırlıkları, Macar taşıyıcı tarafından net bir biçimde tanımlanmaktadır. Bu yüzden yanınıza en fazla kaç bagaj alabileceğinizi uçuşunuzdan önce, yolculuğa çıkmadan kontrol etmeniz gerekir. Ayrıca varış ülkesine gümrük uygulamalarına aşina olmak da önemlidir. Şüpheye düşülmesi durumunda en iyi yol, Sivil Havacılık Dairesi web sayfalarında hava taşımacılığında taşınmasına izin verilen tüm unsurları dikkate almak üzere “Beyaz Liste”yi kontrol etmektir.

Not: Bagaj limitleri uçuş sınıfı veya güzergaha göre değişiklik gösterebildiği gibi hava yolu firması tarafından da değiştirilebilir. Uçuşunuzla ilgili bagaj limitlerini, rezervasyon sonrası aldığınız mailden kontrol ederek emin olabilirsiniz.

Rezervasyon sınıfları

Ayrı rezervasyon sınıfları bulunmamaktadır.

Online check-in

Wizz Air Havayolları, ücretsiz olarak online check-in hizmeti vermektedir. Online check-inbilgisayardan veya telefondan gerçekleştirebilmektedir.

Online check-in süresi

15 Ağustos 2017 ve sonrasında yapılan rezervasyonlar için çevrimiçi check-in imkânı koltuk seçiminize bağlıdır:

  • Rezervasyonunuz sırasında bir koltuk satın aldıysanız: uçuşunuzdan 30 gün önce,
  • Herhangi bir koltuk satın almadıysanız: uçuşunuzdan 48 saat önce,
  • Dönüş uçuşları için ise, koltuk satın almadıysanız: giden check-in açık olduğunda, gelen uçuşunuzdan 15 gün öncesine kadar.

Havalimanında gerçekleştirilen check-in hizmeti ücrete tâbidir.

Filo

2016 yılı itibariyle Wizz Air Havayolları 63 adet Airbus A320-200 ve 10 adet Airbus A321-200 modelleriyle toplamda 73 araçlık filosu hizmet vermektedir. Filonun ortalama yaşı 4.4 yıldır. Uçaklarda herhangi bir sınıf ayrımı olmadan toplam 180 kişilik yolcu kapasitesi bulunmakta olup, her bir uçak Uluslararası Aero Motoru v-2500 ile donatılmıştır. Her uçağın üç farklı rengi bulunmaktadır: açık pembe, viola ve beyaz.

Budapeşte Liszt Ferenc

Wizz Air’in merkezi, Macaristan’ın en büyük uluslararası havaalanı olan Budapeşte Liszt Ferenc Havaalanı’dır. Bu havaalanı başkentin güney doğusunda 16 km uzaklıkta bulunmaktadır. 1950 yılına ulaşan bir geçmişi bulunmakta olup, Orta Avrupa’nın en büyük ikinci havaalanı durumundadır. Yıllık olarak toplamda 40 hava yolu şirketi, bu havaalanını kullanarak 80 milyon civarında yolcu taşımaktadır. Exclusive Lounge Room servisini satın alan Wizz Air müşterilerinin kullanabilmesi için, havaalanında ayrıca bir lounge odası da bulunmaktadır. Bu müşteriler bedava yiyecek ve içecek servisinden yararlanabilmekte, WI-FI, gazete, televizyon ve lavabo hizmetlerinden de istifade edebilmektedir.

Yemekler

Uçuş başladıktan sonra yolcular sıcak yiyecekler ve soğuk içecekler satın alabilmektedir.