Menü

Wizz Air

En uygun Wizz Air uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Filtreleri göster

Wizz Air

Wizz Air, Macaristan kökenli bir hava yolu şirketi olup, Doğu-Orta Avrupa, Batı Avrupa, Gürcistan, İsrail ve Türkiye’de hizmet vermektedir. İlk uçuşları Katowice Havaalanı’ndan 19 Mayıs 2014’te gerçekleştirilmiştir. Bu ilk uçuşta bulunan yolculardan birisi de, Wizz Air şirketinin kurucusu ve başkanı Jozef Varadi’dir. Diğer düşük bütçeli hava yolu şirketleri gibi, Wizz Air da küçük havaalanlarını kullanmakta, böylece şirketin daha ucuz ve hızlı müşteri hizmetleri sunmasına olanak sağlamaktadır. Uçaklar bir adet kabine sahip olup, herhangi bir koltuk numarası bulunmayan deri koltuklarla döşenmiştir. Yemek servisi yolcular tarafından talep edildiğinde, ek ücret ile sağlanmaktadır.

Kayıtlı bagaj

Wizz Air Havayolları kayıtlı bagaj limitleri; 1 Parça, maksimum 20 kg veya 32 kg ve 149 X 119 X 171 cm boyutlarında maksimum 6 adet bagaj kabul edilmektedir ve ücrete tabidir.

Ekstra bagaj alımları internet ve havalimanından satın alına bilinmektedir.

Not: Bagaj limitleri uçuş sınıfı veya güzergaha göre değişiklik gösterebildiği gibi hava yolu firması tarafından da değiştirilebilir. Uçuşunuzla ilgili bagaj limitlerini, rezervasyon sonrası aldığınız mailden kontrol ederek emin olabilirsiniz.

Kabin bagajı

Wizz Air Havayolları kabin (el) bagajı limitleri:

  • Küçük El Bagajı: 1 Parça ve 55 x 40 x 23 cm (maks. 10 kg) boyutlarındaki bagajlar ücretsiz olarak kabul edilmektedir.
  • Wizz Air Öncelikli El Bagajı: 1 Parça ve 40 x 30 x 18 cm boyutlarındaki bagajlar uçuşlara kabul edilip ücrete tabidir.
  • *El bagajları haricinde ceket, cep telefonu, battaniye ve kitap ekstra olarak kabul edilmektedir.

 

**"Wizz Air Öncelikli Biniş" hizmetini satın almış yolcular (40x30x18 сm ebatlarında) ekstra kişisel kabin bagajı hakkına ücretsiz sahip olabiliyor.

 

Not: Bagaj limitleri uçuş sınıfı veya güzergaha göre değişiklik gösterebildiği gibi hava yolu firması tarafından da değiştirilebilir. Uçuşunuzla ilgili bagaj limitlerini, rezervasyon sonrası aldığınız mailden kontrol ederek emin olabilirsiniz.

 

Wizzair hava yolu bagaj boyut ve ağırlıkları, Macar taşıyıcı tarafından net bir biçimde tanımlanmaktadır. Bu yüzden yanınıza en fazla kaç bagaj alabileceğinizi uçuşunuzdan önce, yolculuğa çıkmadan kontrol etmeniz gerekir. Ayrıca varış ülkesine gümrük uygulamalarına aşina olmak da önemlidir. Şüpheye düşülmesi durumunda en iyi yol, Sivil Havacılık Dairesi web sayfalarında hava taşımacılığında taşınmasına izin verilen tüm unsurları dikkate almak üzere “Beyaz Liste”yi kontrol etmektir.

Wizzair hava yolu şirketinin kurallarına göre yolcular, 40x30x20 cm boyutlarında ve ağırlığı 10 kg'a kadar olan tek bir el bagajını (fiyata dahil kabin bagajı) alma hakkına sahip. Wizz Priority Boarding'i satın alan yolcuların ise 55x40x23 cm boyutlarını aşmayan ek bir bavul ile uçuşa katılmasına izin verilir.

Wizzair uçuşlarında kayıtlı kaç adet bavul taşınabilir? Limit 6 adettir; bunlardan 3 tanesi maksimum 32 kg ağırlığa ve 149x119x171 cm boyutlarına ulaşabilir, 2 tanesi maksimum 20 kg ve 1 tanesi de 10 kg. Wizzair uçuşu için kayıtlı bagaj, bilet rezervasyonu sırasında ve online check-in işleminden hemen sonra satın alınabilir.

Rezervasyon sınıfları

Ayrı rezervasyon sınıfları bulunmamaktadır.

Online check-in

Wizz Air Havayolları, ücretsiz olarak online check-in hizmeti vermektedir. Online check-inbilgisayardan veya telefondan gerçekleştirebilmektedir.

Online check-in süresi

15 Ağustos 2017 ve sonrasında yapılan rezervasyonlar için çevrimiçi check-in imkânı koltuk seçiminize bağlıdır:

  • Rezervasyonunuz sırasında bir koltuk satın aldıysanız: uçuşunuzdan 30 gün önce,
  • Herhangi bir koltuk satın almadıysanız: uçuşunuzdan 48 saat önce,
  • Dönüş uçuşları için ise, koltuk satın almadıysanız: giden check-in açık olduğunda, gelen uçuşunuzdan 15 gün öncesine kadar.

Havalimanında gerçekleştirilen check-in hizmeti ücrete tâbidir.

Filo

2016 yılı itibariyle Wizz Air Havayolları 63 adet Airbus A320-200 ve 10 adet Airbus A321-200 modelleriyle toplamda 73 araçlık filosu hizmet vermektedir. Filonun ortalama yaşı 4.4 yıldır. Uçaklarda herhangi bir sınıf ayrımı olmadan toplam 180 kişilik yolcu kapasitesi bulunmakta olup, her bir uçak Uluslararası Aero Motoru v-2500 ile donatılmıştır. Her uçağın üç farklı rengi bulunmaktadır: açık pembe, viola ve beyaz.

Budapeşte Liszt Ferenc

Wizz Air’in merkezi, Macaristan’ın en büyük uluslararası havaalanı olan Budapeşte Liszt Ferenc Havaalanı’dır. Bu havaalanı başkentin güney doğusunda 16 km uzaklıkta bulunmaktadır. 1950 yılına ulaşan bir geçmişi bulunmakta olup, Orta Avrupa’nın en büyük ikinci havaalanı durumundadır. Yıllık olarak toplamda 40 hava yolu şirketi, bu havaalanını kullanarak 80 milyon civarında yolcu taşımaktadır. Exclusive Lounge Room servisini satın alan Wizz Air müşterilerinin kullanabilmesi için, havaalanında ayrıca bir lounge odası da bulunmaktadır. Bu müşteriler bedava yiyecek ve içecek servisinden yararlanabilmekte, WI-FI, gazete, televizyon ve lavabo hizmetlerinden de istifade edebilmektedir.

Yemekler

Uçuş başladıktan sonra yolcular sıcak yiyecekler ve soğuk içecekler satın alabilmektedir.