Menüsü

BMI

En uygun BMI uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

✔️ BMI havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ BMI ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

BMI havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

BMI havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ BMI uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about BMI

BMI

BMI yani British Midland International 1938 yılında kurulmuş olan bir havayolu şirketidir. Donington Hall merkezli şirket Avrupa, Orta Doğu, Afrika, Kuzey Amerika ve Orta Asya'ya olmak üzere 30’un üzerinde noktaya uçak seferleri düzenlemiştir.  BMI’ın işlevi merkezi Londra Heathrow Havalimanı olmuştur. Neredeyse asırlık dönemden bu yana hizmet veren havayolu şirketi 27 Ekim 2012 yılında şirket faaliyetlerini durdurmuştur. 

Bagaj

BMI havayolu şirketi yolcularına kabin bagajı  sınırlaması olarak seçilen rezervasyon sınıflarına bağımlı olarak değişen bir sınırlama belirlemiştir. 

Rezervasyon sınıfları

Havayolu şirketi hizmet verdiği dönemde  yolcularına Economy, Flexi Economy ve Business rezervasyon sınıflarından oluşan farklı seçenekler  ile hizmet sunmuştur. 

Online check-in

Havayolu şirketi faaliyette olduğu dönemde   yolcularına online check-in hizmeti sunmamıştır. Check-in işlemleri havalimanından gerçekleşmiştir.

Filo

Havayolu şirketinin uçak filosu 11 adet Airbus A319-100,  4 adet Airbus A320-200, 7 adet Airbus A321-200 ve 2 adet Airbus A330-200  uçaklarından oluşmuştur.

Londra Heathrow Havalimanı

İngiltere'nin başkenti Londra'daki 6 ana havalimanından biridir. Uluslararası yolcu trafiğine göre dünyanın en işlek birinci, toplam yolcu trafiğine göre ise dünyanın en işlek 3. havalimanıdır. Havalimanı Lonra merkezinin 22 km batısına yer almaktadır. 1930 yılında kurulan ve şu anda 5 terminali bulunan Londra Heathrow Havalimanı'nı, yılda yaklaşık 70 milyon yolcu kullanmaktadır. Terminal 1'in 2019 yılına dek tadilattan geçmesi planlanmaktadır. Birbirine yürüyüş mesafesinde olan Terminal 1 ve 3, yeraltı geçitleriyle bağlanmaktadır. Havalimanına ulaşım bakımından oldukça zengin bir seçim imkanı bulunmktaıdır.  Yolcular havalimanı ve şehir merkezine ulaşımlarını otobüsler, taksiler, trenler ve metro aracılığı ile sağlamaktadırlar. Londra Heathrow Havaalanı içinde çeşitli otopark imkanları bulunur. Her terminalin kendi kısa süreli otoparkı bulunur - bu seçenek beş saate kadar araba park etmek isteyenlere önerilir.

Yemek

Havayolu  şirketi müşterilerine farklı rezervayon sınıflarını göre farklı bir yemek hizmeti sunmuştur. Ekonomi sınıfları için ücretsiz aperatifler ve içecekler bulunmkta iken, Business sınıfı yolcuları için sıcak yemekler, sıcak ve soğuk içeceklerin yer aldığı bir yemek hizmeti sunmuştur.