Menüsü

Air Nigeria

En uygun Air Nigeria uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

✔️ Air Nigeria havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ Air Nigeria ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

Air Nigeria havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

Air Nigeria havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ Air Nigeria uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about Air Nigeria

Air Nigeria

Air Nigeria Lagos merkezli havayolu şirketidir.Havayolu şirketi 2004 yılında kurulmuştur. Havayolu şirketi yurtiçi ve bölgesel hedefler tarifeli uçak hizmeti sunmuştur. 2012 yılında Air Nigeria ekonomik ve kişisel nedenlerle uçuş operasyonlarını durdurmuştur.

Bagaj

Air Nigeria havayolu şirketi yolcuları  bagaj limitleri hakkında bilgiye rezervasyon sırasında veya şirketle irtibata geçerek ulaşmışlardır.

Rezervasyon sınıfları

Havayolu şirketi hizmet verdiği süre boyunca yolcularına tek rezervasyon sınıfı ile hizmet sunmuştur.

Online check-in

Havayolu şirketi faaliyette olduğu dönemde   yolcularına online check-in hizmeti sunmamıştır. Check-in işlemleri havalimanından gerçekleşmiştir. 

Filo

Havayolu şirketinin uçak filosu 1 adet Airbus A330-200, 8 adet Boeing 737-300,1 adet Boeing 737-400ve 2 adet Embraer 190 uçaklarından oluşmuştur.

Murtala Muhammed Ululararası Havalimanı

Murtala Muhammed Ululararası Havalimanı ,Afrika kıtasında bulunan Nijerya’nın Lagos şehrinde yer alan havalimanıdır. Havalimanı şehir merkezine yakın bir konumda bulunmaktadır.

İlk olarak II. Dünya Savaşı sırasında inşası gerçekleştirilmiş olan havalimanı, ilerleyen süreçte talebi karşılamadığı için yenilenme sürecine dahil edilmiştir. Havalimanında yeni terminal binasının yapılması ve şartların iyileştirilmesi ile birlikte 1970'li yılların ortalarında yeniden açılmıştır. Bu süreçte Lagos Havalimanı olarak anılan havalimanının adı 1975 ile 1976 yılları arasında Nijerya devlet başkanı olarak makamda oturan Murtala Muhammed’in anısına değiştirilerek bugünkü ismini almıştır. Havalimanı Afrika kıtasının orta kesiminde yer alan büyük havalimanlarından biri konumundadır. Limana birçok havayolu tarafından uçuşlar düzenlenmekte olup, yolcular Afrika'nın birçok şehrinin yanı sıra diğer kıtalarda bulunan şehirlerine uçma imkanına sahiptir. 2011 yılının verilerine göre havalimanı 6,748,290 yolcuya hizmet vermiştir. Havalimanına ulaşım karayolu vasıtaları ile sağanmaktadır. 

 

Yemek

Havayolu şirketi faaliyette olduğu dönemde müşterilerine kısıtlı bir yemek hizmeti sunmuştur.