Menüsü

Flyglobespan

Advertisement

En uygun Flyglobespan uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Advertisement

✔️ Flyglobespan havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ Flyglobespan ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

Flyglobespan havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

Flyglobespan havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ Flyglobespan uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about Flyglobespan

Flyglobespan

Flyglobespan havayolu şirketi Kasım 2002 yılında İskoçya’nın başkenti Edinburgh’ta kuruldu. Havayolu şirketi İngiltere ve İrlanda’daki toplam 5 havalimanından düşük maliyetli tarifeli uçuşlar düzenliyordu.  Havayolu şirketinin İskoçya’daki merkezi havalimanları Edinburgh Uluslararası Havalimanı, Glasgow Uluslararası Havalimanı ve Aberdeen Havalimanı. Faaliyette olduğu süre zarfında havayolu şirketi Avrupa, Kuzey Amerika, Kuzey Afrika ve Güney Afrika gibi ülkelere havayolu hizmeti sunmaktaydı. Flyglobespan  16 Aralık 2009 yılında mali sorunlar yüzünden iflasını açıkladı. 

Bagaj

Şirketin belirlediği  bagaj limitleri seçilen destinasyona ve rezervasyon sınıfına  göre değişmekte olup, şirket yolcularını bu limitlerin üzerine çıkmaları durumunda ek ücrete tabi tutmuştur. 

Rezervasyon sınıfı

Havayolu şirketi yolcularına Ekonomi, Premium Economy ve Busines sınıfı olmak üzere 3 ayrı rezervasyon seçeneği ile hizmet vermekteydi.

Online ceheck- in

Flyglobespan müşterilerine online check-in hizmeti sunmamıştır. Yocuların check-in işlemleri havalimanında yapılmaktaydı.  

Filo

Flyglobespan  havayolu şirketi 7 adet uçak filosu ile uçak seferlerini gerçekleştirmiştir. Flyglobespan’un uçak filosu Boeing 737-700 (2 adet), Boeing 737-800 (2 adet) ve Boeing 767-300 ER (3 adet) uçaklarından oluşmaktaydı.  

Edinburgh Uluslararası Havalimanı

İskoçya’nın Başkenti Edinburgh’ta bulunan havalimanı ülkenin en işlek havalimanıdır.Birleşik Krallığın ise en işlek 6. Havalimanı olan  Edinburgh Uluslararası Havalimanı 2015 yılında 11 milyonu aşkın yolcuyu ağırlamıştır. Havalimanı şehir merkezine sadece 5 mil uzaklıkta yer almaktadır. Havalimanı iki uçak pisti, bir yolcu terminali ve 2500 çalışanı ile yolculara en iyi hizmeti sağalamak adına çalışmaktadır.

Yemek

Flyglobespan müşterilerine farklı rezervasyon sınıflarına göre farklılık gösteren yemek hizmeti sunmuştur. Özellikle Business sınıfı yolcuları için şirket gurmeler tarafından seçilen özel yemekler ve şaraplar hizmete sunmuştur. 

Ek hizmetler

Havayolu şirketi yolcularına yolculukları boyunca sıkılmamaları adına farklı hizmetler de sunmuştur.Sunulan eksta hizmetler de yolcuların rezervasyon sınıfı ile alakalıydı. Yolcularayolculukları boyunca okuyabilecekleri gazete ve dergilerden yararlanmışlardır.busines yolcuları için ise videoların ve müziklerin yer aldığı bireysel monitörler sunulmuştur.