Menüsü

Cyprus Turkish Airlines

Advertisement

En uygun Cyprus Turkish Airlines uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Advertisement

✔️ Cyprus Turkish Airlines havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ Cyprus Turkish Airlines ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

Cyprus Turkish Airlines havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

Cyprus Turkish Airlines havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ Cyprus Turkish Airlines uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about Cyprus Turkish Airlines

Cyprus Turkish Airlines

4 Aralık 1974 tarihinde kurulan Kıbrıs Türk Hava Yolları (KTHY), Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin ulusal havayolu şirketiydi. Başkent Lefkoşa'dan Türkiye, Birleşik Krallık ve Almanya'ya tarifeli/tarifesiz uçuşlar yapmaktaydı. İçinde bulunduğu ekonomik sebeplerden dolayı T.C. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından 21 Haziran 2010 itibariyle tüm uçuş hakları ikinci bir karara kadar askıya alınmıştır. 

Bagaj

Havayolu şirketinin belirlediği bagaj sınırlaması kayıtlı bagaj için  1 adet ve 20 kg,  kabin bagajı için ise 1 adet ve 5 kg olarak belirtlimiştir. 

Rezervasyon sınıfı

Havayolu şirketi yolcularına Economy ve Economy Pluss sınıflarından olmak üzere iki ayrı  seçenekten oluşan rezervasyon sınıfları ile himzet vermiştir. 

Online check- in

Kıbrıs Türk Hava Yolları faaliyett olduğu dönemde  yolcularına  online check-in hizmeti sunmamıştır.  Check-in işlemleri havalimanında yapılmıştır. 

Filo

Kıbrıs Türk Hava Yolları faaliyett olduğu dönemde  yolcularına  online check-in hizmeti sunmamıştır.  Check-in işlemleri havalimanında yapılmıştır. 

Ercan Uluslararası Havalimanı

Ercan Uluslararası Havalimanı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin başkenti Lefkoşa'ya 23 km, Gazimağusa'ya 29 km uzaklıkta bulunan uluslararası havalimanıdır. Adını 1974 yılında yapılan Kıbrıs Harekâtı'nda hayatını kaybeden Türk pilot Fehmi Ercan'ın soyadından almıştır. Havalimanı bir adet terminali ile hizmet vermektedir. Havalimanına ulaşım ağırlıklı olarak taksi ve otobüsler aracılığı ile yapılmaktadır.

Yemek

Kıbrıs Türk Hava Yolları müşterilerine yemek ve  atıştırmalıkları ücretsiz olarak sunmuştur. 

Ek hizmetler

Kıbrıs Türk Hava Yolları müşterilerine uçakta aylık olarak çıkan Caretta dergisi  sunmuştur. Şirket ayrıca müşterilerine farklı rezervasyon sınıflarına göre değişen eğlence paketi de sunmuştur.