Menüsü

Onur Air

Advertisement

En uygun Onur Air uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Advertisement

✔️ Onur Air havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ Onur Air ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

Onur Air havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

Onur Air havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ Onur Air uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about Onur Air

Onur Air

Onur Air (Onur Air Taşımacılık A.Ş.) İstanbul, Türkiye merkezli bir havayolu şirketidir. Onur Havayolları Taşımacılık A.Ş., 14 Nisan 1992’de kurulmuş ve ilk uçuşunu 14 Mayıs 1992 tarihinde A-320 tipi uçakla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ercan Havalimanı’na gerçekleştirmiştir. Takip eden zaman içinde, Temmuz 1992’de ikinci uçağını, Aralık 1992’de üçüncü uçağını ve Nisan 1993’te dördüncü uçağını filosuna dahil etmiştir. 1992 yılından bu yana üstün hizmet kalitesini ön planda tutarak havacılık sektöründe güvenle hizmet veren Onur Air, 2003 yılından itibaren de uluslararası uçuşlarının yanına tarifeli iç hat uçuşları eklemiştir. Türkiye'nin en köklü özel havayolu şirketi olan Onur Air günümüzde dış hatlarda 20 ülkede 80 noktaya, iç hatlarda ise 15 noktaya sefer düzenlemektedir. Türkiye'de EN9110:2010 Kalite ve Standardizasyon Belgesi'ne sahip ilk ve tek havayolu kuruluşu olan Onur Air; uçuş güvenliği, zamanında operasyon ve uygun fiyatlı uçuş politikasıyla yolcularına daima değer katarak sürekli büyümektedir. Günümüzde yurt içinde iç hatlarda; İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Adana, Antalya, Bodrum, Dalaman, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, İzmir, Kayseri, Malatya, Samsun, Şanlıurfa, Trabzon olmak üzere 13, dış hatlarda Amsterdam, Düsseldorf, Frankfurt, Lefkoşa, Odessa, Paris, Stuttgart, Viyana ve Berlin olmak üzere toplam 9 noktaya karşılıklı olarak seferler düzenliyor. Ayrıca Lefkoşa Havalimanından; İstanbul Atatürk Havalimanı'na ve Trabzon Havalimanı'na karşılıklı olarak seferleri bulunmakta. Onur Air, 2011 yılı sonu itibariyle 16 milyon kişi ile bugüne kadar iç hatlarda en fazla yolcu taşıyan özel havayolu şirketi unvanına sahip oldu.

Bagaj

Bilet ücretina bir adet kabin bagajı dahildir. Kayıtlı bagaj limitleri seçilen destinasyona ve rezervasyona tipine göre değişmektedir.

Rezervasyon sınıfları

Onur Air yolcularına üç farklı rezervasyon sınıfı sunmaktadır- Promosyon, Esnek ve Extra esnek. Bunların arasındaki genel fark bilet iptal, iade ve değişiklik ile serbest bagaj hakkı kurallarıdır. 1. Promosyon- İç hat seferlerinde * Uçuşa 30 (Lefkoşa 45 dk.)dakika kalana kadar yapılan iptal ve değişikliklerde bilet ücretinin % 50’si kadar kesinti uygulanır ve aynı zamanda uçuşa 30 dakika (Lefkoşa 45 dk.)kalmasından itibaren iptal ve değişiklik yapılmaz. Dış hat seferlerinde ise -Uçuşa 72 saat kalana kadar yapılan iptal ve değişikliklerde bilet ücretinin % 40’ı kadar ücret kesintisi uygulanır. Uçuşa 72 saat ile 3 saat kala arasında yapılan değişikliklerde bilet ücretinin % 50’si kadar ücret.
Devamını oku

Online check-in

Online check-in işlemleri uçuştan 24 (yirmi dört) saat öncesinde başlayıp uçuşa 2 (iki) saat kalana kadar devam eder. Online check-in yapmış yolcular eğer kontuara teslim edilecek bagajları yoksa iç hatlar için uçuş saatinden en geç 30 dakika önce, dış hatlar ve Lefkoşa için ise uçuş saatinden en geç 45 dakika önce biniş kapısında olmaları gerekmektedir. Kontuara teslim edecek bagajları olan yolcular ise iç hatlar için uçuş saatinden en geç 60 dakika önce, dış hatlar ve Lefkoşa için ise uçuş saatinden en geç 90 dakika öncesinde havalimanında bagajlarını teslim edecekleri kontuarda hazır olmaları gerekmektedir. Havalimanına, üzerinde barkod bilgisi olan biniş kartınızla gelmeniz.
Devamını oku

Filo

Onur Air toplam filosu 22, bunlardan: Airbus A320-232-9 adet Airbus A321-231-9 adet Airbus A330-322-3 adet- Saudi Arabian Airlines tarafından işletilmektedir Airbus A330-342- 1 adet-Saudi Arabian Airlines tarafından işletilmektedir

Atatürk Havalimanı

Atatürk Havalimanı İstanbul’a hizmet veren ana havaalanıdır. İstanbul’un Avrupa yakasında şehir merkezine 24 km batısında yer almaktadır. İsmini Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün soy adından alımıştır. 2011 yılında dünyanın en işlek havaalanları sırasında 29’ cu yerde, Avrupa’nın en yoğun yolcu trafıği ile 8’ ci sırada yer almaktadır, 37 milyondan fazla yolcuya hizmet vermektedir. Havaalanının 4 terminali bulunmaktadır, biri kargo terminali, diğeri özel be charter seferleri hizmeti sunmaktadır. Yolcu terminalleri iki adettir; T1 iç hat uçularına, T2 ise uluslararası uçuşlara hizmet vermektedir. Atatürk Havalimanı Türkiye ulusal havayolu şirketinin merkezi olması.
Devamını oku

Yemekler

Uçuş sırasında sıcak ve soğuk alkolsüz ve alkollü içecekler, sandviçler, tatlı-tuzlu ve diğer atıştırmalıklar sunulmakta olup, uçuş esnasında Cafeteria Onair Menüsü''nden satın alınabilir. Ayrıca yemek seçimi, biletleme esnasında ya da biletleme yapıldıktan sonra da yapılabilir.
Devamını oku

Ek hizmetler

9. Onur Air yolcularına ücret karşılığında koltuk seçme imkanı sunmaktadır. Bu taleb rezervasyon aşamasında bildirebilir veya daha sonrasında telefon yolu ile de yapılabilmektedir.