Menüsü

Air Moldova

Advertisement

En uygun Air Moldova uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Advertisement

✔️ Air Moldova havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ Air Moldova ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

Air Moldova havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

Air Moldova havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ Air Moldova uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about Air Moldova

Air Moldova

Air Moldova 1993 yılı Ocak ayında başbakanlığın emir ile kurulmuştur. Havayolları aslen Aeroflot merkezi içerisinde kurulmuştur. Air Moldova, 2006 yılında internet üzerinden bilet satış sistemini devreye sokarak E-Bilet dönemini başlatmıştır.
2008 yılında “Air&Rail” programını başlatarak Kişine-Frankfurt hattında uçak ve tren bileti kombinasyonunu başlatmıştır. Kombinasyon sonrasında Moskova ve Londra şehirleri için de geçerli olmuştur.
2004 Aralık ayında Air Moldova’nın sık uçuş kartı “Air Moldova Club” hizmete girmiştir.
Air Moldova, kurulduğundan bu yana sürekli olarak kendisini geliştirmiş ve Eylül 2003, Şubat 2004 ve Mart 2009 olmak üzere bünyesine 3 Airbus A320 uçağı eklemiştir.
2010 yılında Air Moldova, direk üreticisinden Embraer E190Jet uçağını almıştır. Uçak 10 Mayıs günü Kişinev Uluslararası Havalimanına gelmiş ve ülkenin tarihinde önemli bir yere sahip olan Ștefan cel Mare ismi uçağa verilmiştir.
Air Moldova 2004 yılında IATA üyesi olmuş ve 2008 Aralık ayından bu yana IATA Operasyon Güvenliği Denetimi’ne bağlanmıştır.

Bagaj

Moldovya Havayolları, bagajlarınız için belirli sınırlar içinde ücretsiz taşıma hizmeti vermektedir. Ücretsiz olarak değerlendirilecek kabin bagajınızın ölçüleri toplamda 115 cm’yi (50x40x25) geçmemeli ve ağırlığı en fazla 8 kilo olmalıdır. Moldovya Havayolları’ nda dört tip bilet sınıfı bulunmaktadır. Ücretsiz bagaj hakkı, biletinizin sınıfına göre farklılık göstermektedir. Moskova ve İstanbul yönüne yapacağınız uçuşlarda; business class ve ekonomi premium sınıfı biletlerde, 2 parça bagaj, parça başına 23 kilo ve toplamda 158 cm olmalıdır. Ekonomi regular ve ekonomi basic tipi biletle uçuyorsanız, ücretsiz bagaj hakkınız, tek parça 23 kilo ve toplamda 158 cm’ yi aşmamalıdır. Diğer yönlere doğru yapacağınız uçuşlarda yukarıda sayılan haklara sahipken, ekonomi basic sınıfı biletinizde 2 yaşından büyük çocuklarınız için ücretsiz bagaj hakkınız bulunmamaktadır. Tüm yönlere uçarken 2 yaş altı çocuklarınız için 10 kiloyu aşmayan bagaj ve bir adet bebek arabası ücretsiz taşınmaktadır. 

Rezervasyon sınıfları

Online check-in

Uçuş saatinizden 24 saat önce açılan ve uçuşunuza 2 saat kalana kadar yapabileceğiniz, web check-in işlemiyle, hızlı ve güvenli bir şekilde çıkış yapacağınız kapıya yönelebilirsiniz. On-line check-in işleminizi yaptıktan sonra, biniş kartınızın çıktısını almayı lütfen unutmayın.

Filo

Uçak filosu: 5 uçak – Airbus A320-200, Embraer E190, Embraer E120

Kişinev Uluslararası Havalimanı

Kişinev Uluslararası Havalimanı
Moldova’nın ana havalimanı olarak kabul edilen Kişinev Uluslararası Havalimanı, başkent Kişinev’in merkezinin 13 kilometre güneydoğusunda bulunmaktadır. 1926 yılında ilk tarifeli uçuşların gerçekleştiği havalimanında geliştirme çalışma planları sürekli olarak gerçekleştirilmektedir. Yılda yaklaşık olarak 1,8 milyon yolcuya hizmet eden Kişinev Uluslararası Havalimanı’nda; yolcu terası, VIP salonlar, restoranlar, free shop gibi imkanlar bulunmaktadır. Haftada en az 406 yurt dışı uçuşu yapılan havaalanından Kişinev’in merkezine taksi, otobüs ya da özel araçla gitmek mümkündür.
Havalimanı 1995 yılında ödüle layık görülmüştür. 2000 yılında bir Türk şirketi olan Akfen Holding tarafından yenilenmiştir.
[16:34:22] Oktay Erek: Kişinev Uluslararası Havalimanı’na Uçan Hava Yolları

Türk Hava Yolları
Air Moldova
Tarom Airlines
UIA
Aeroflot
S7 Airlines
Lufthansa
Austrian Airlines
Ural Airlines
Air Baltic
Meridiana Airlines

Yemekler

Moldovya Havayolları’ nda her sınıf bilet için ücretsiz yiyecek ve içecek ikramı uygulaması mevcuttur. Ekstra talepleriniz varsa, satın alabileceğiniz menüler için, uçuştan 24 saat öncesine kadar Moldova Havayolları’yla iletişime geçiniz. 

Ek hizmetler

Bütün yolculara her 2 ayda bir düzenlenene ve Air Moldova uçuş dergisi olan “Open Skies” verilmektedir