Menüsü

Georgian Airways

En uygun Georgian Airways uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

✔️ Georgian Airways havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ Georgian Airways ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

Georgian Airways havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

Georgian Airways havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ Georgian Airways uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about Georgian Airways

Georgian Airways

Gürcistan Hava Yolları 1999 yılında kurulan, Tiflis uluslararası havaalanı merkezli, Gürcistan’nın ulusal taşıyıcısındır. Airzena adı altında 1994 yolında özel bir havayolu olarak kurulan şirket, Gürcistan’nı Avrupa ve Batı Asya ile bağlamak amaçlı uşuçlarını gerçekleştirmeye başlamıştır. O yıllarda charter seferlerı başlatmış ve Mısır ve Çin’e iş gezisi yapabilme imkanını sağlamıştır. 1999 yılında Air Georgia şirketi ile birleşerek, Airzena Georgian Airlines şirketi oluşmuştur. Bu ismi 2004 yılına kadar kullanmıştır.
2010 yılı içinde Gürcistan’ı ziyaret eden yolcular genelliklle Ukrayna, Rusya, İsrail ülkelerinden olmuştur. 2011 yılında uçuş ağına Batum’dan Tel Aviv, Bakü, Moskova, Harkov, Odessa ve Donetsk şihirlerini eklemiştir. Aynı zamanda Gürcistan’dan Tahran’a da uçak bileti sunmaya başlamıştır.
Şirket Aerosvit Havayolları, airBaltic, Air France, Austrian Airlines, KLM, S7 Airlines ile yakın işbirliği içindedir. 2010 yılı itibari ile IATA ‘ya üyedir ve bundan önce 872 özel gereksinimleri karşılayarak, IOSA tescilini ilan etmiştir. Günümüzde 7 uçak filosuna sahip olan hava yolu Viyana, Moskova, Kiev, Tel Aviv’e direkt uçuş düzenlemektedir.

Bagaj

Gürcistan Havayolları bagaj sınırlamalrı:Seçilen destinasyona ve rezervasyon sınıfına göre değişiklik gösterebilmektedir.
Kabin bagajı: Tüm rezervasyon sınıflarında- max 8 kg/ ebat 55x 40x20 cm
Kayıtlı bagaj: Business class- 30 kg, Economy class- 20 kg

Rezervasyon sınıfları

Rezervasyon sınıfları – Ekonomi ve Business class
Business sınıfında yolcular daha fazla konfor, koltuk arasındaki mesafe daha fazla, çeşitli yiyecek ve içecek seçeneğinden faydalanmaktadırlar. Koltuklar geniş ve ayarlanabilir, yolculara battaniye ve yastık verilir. Uçuştan önce yolculara karşılama içeceği ikram edilir.Yolcuların çantaları veya kişisel eşyalarını koymak için özel alan.
Ekonomi sınıfında yolculuğun konforlu geçmesi için tüm donanım sağlanmıştır. Modern filosu, ergonomik koltuklar ve çeşitli yeyecek ve içecek ikramı yolculuğu adeta bir keyife dönüştürmüştür.

Online check-in

Gürcistan havayolu şu an için online check-in hizmetini sunmamaktadır.

Filo

Havayolu filosu mayıs 2015 yılı verilerine göre, toplam 6 uçaktan oluşmaktadır. Bunlardan – Boeing 737-500- 1ad.; Boeing 737 -700 -1  ad., Bombardier CRJ100ER -1 ad., Bombardier CRJ200ER- 2 ad., Bombardier Challenger 850 -1 ad.;

Tiflis Uluslararası Havalimanı

Tiflis Uluslararası Havalimanı Gürcistan'nın başkenti Tiflis'in 17 km Güneydoğusunda bulunan uluslararası bir havalimanıdır.

Şubat 2007'de yeniden yapılanma projesi tamamlandı. Tiflis Havalimanının yeniden yapılanma projesinde, yeni terminal binası, otopark, apron, taksiyolu ve pistin yenilenmesi, yer hizmetleri ekipmanlarının temini bulunmaktaydı. Şehir merkezine bir demiryolu bağlantısı inşa edilmistir. Tiflis şehir merkezi ile havalimanı arasında her yöne günde sadece 6 tren seferi gerçekleştirilmektedir. George W. Bush Bulvarı, havalimanı ile Tiflis şehir merkezini birbirine bağlar.
Havalimanı yüksek teknoloji ile donatılmış, çağdaş ve işlevsel bir dizayna sahiptir. 25,000 metrekarelik kullanım alanı ile hem yolcuların hem de bagajların park yerinden uçaklara optimum akışını sağlamak üzere tasarlanmıştır.  ATU, dört mağazada Duty Free hizmeti sağlarken, yiyecek ve içecek hizmetleri 7 noktada ve 75 personel ile BTA tarafından yürütülmektedir.
Tiflis Havalimanı çoğunlukla eski Sovyetler Birliği ve Avrupa'daki noktalara hizmet etmektedir. Gergin Rus-Gürcü ilişkileri yüzünden Tiflis ile Moskova-Domodedovo arasında charter olarak haftada 6 sefere izin verilmektedir. Gürcü hükümeti uçuş noktalarını artırma umuduyla içinde Qatar Airways, Wizz Air ve Ryanair şirketlerin olduğu birkaç hava yolu şirketi ile görüşmeler yapmaktadır.
Havaalanını kullanan havayolu şirketleri arasında - Aerosvit Airlines, air Baltic, Armavia, Azerbaijan Airlines, Belavia, Czech Airlines, Türk Hava Yolları, Pegasus Airlines, Lufthansa vs.

Yemekler

Gürcistan havayolunda tüm rezervasyon sınıflarında yiyecek ve içecek ikramı bulunmaktadır. 
Ekonomi sınıfının yemek menüsü: taze salata, Gürcistan peyniri, etli ana yemek seçenekleri, ekmek seçenekleri, uçuş saatine ve süresine bağlı olarak sıcak soğuk atıştırmalıklar, kekler, çeşitli meyve seçenekleri.
Business class- yukarıdakilere ek olarak ev yapımı kekler, poğaçalar, taze meyve seçenekleri, çeşitli beyaz ve kırmızı şaraplar, yerel limonata çeşitleri vs.

Ek hizmetler

Yolculuğunuz sırasında popüler filmleri izleyebilir, müzik dinleyebilir ve sevdiğiniz oyunları oynayabilirizniz. Uçluş sırasında yolculara kulaklık dağtılmaktadır.