Menüsü

Air Berlin

Advertisement

En uygun Air Berlin uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Advertisement

✔️ Air Berlin havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ Air Berlin ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

Air Berlin havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

Air Berlin havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ Air Berlin uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about Air Berlin

Air Berlin

Airberlin, Almanya’da Lufthansa’nın ardından ikinci en büyük hava yolu şirketidir. 1978 yılında ABD’de Air Berlin INC adıyla, Batı Almanya’ya sadece İtilaf Devletleri’ne ait uçakların iniş yapabildiği zamanlarda kurulmuştur. İlk uçuş, Berlin Tegel – Palma de Majorca arasında 29 Nisan 1979’da gerçekleştirilmiştir. Günümüzde de dünyanın değişik bölgelerinde hizmet vermektedir. Aralık 2011’de Airberlin ile Ethiad Airways arasında stratejik bir ortaklık gerçekleştirilmiştir. 2012 ilkbaharından günümüze, Airberlin bir hava yolu ittifakı olan One World programına üyedir.

Airberlin havayolunun ticari faaliyetlerinin askıya alınmasının ardından, daha önce şirket tarafından işletilen rotalar artık Lufthansa havayolu tarafından faaliyet göstermektedir.

Bagaj

Air Berlin uçak bileti fiyatına bir ader kabin bagajı dahildir. Kayıtlı bagaj adet, boyut ve ağırlık limitleri seçilen destinasyona ve rezervasyon sınıfına göre değişmektedir.

daha fazla bilgi

Rezervasyon sınıfları

Airberlin, JustFly, Flydeal, FlyClassic ve FlyFlex isimleri altında ekonomik tarifeler ve FlyDeal Business, FlyClassic Business ve FlyFlex Business isimleri atlında da business tarifeleri sunmaktadır. Uzun ve kısa mesafeli ekonomik uçuşlarda ergonomik ve deri koltuklar kullanılmaktadır. Uçuşa dört saat kalana kadar yolcular XL koltuk talebinde bulunabilmektedir. Böylece uçuşlarında 10 cm’lik bacak mesafesine sahip olabilmektedirler. Uzun mesafeli uçuşlarda, ekonomi sınıfı koltuklarda ekran ve USB girişi bulunmaktadır. Yolcular film veya dizi izleyebilir, müzik veya sesli kitap dinleyebilmektedir. Koltuklar yatak haline getirilebilmektedir. Tüm koltuklar 15 cm katlanabilmektedir. Ayrıca.

Devamını oku

Online check-in

Airberlin’in özel akıllı telefon uygulaması ile online check – in işlemleri yapılabilmekte ve uçuşla ilgili güncel bilgilere ulaşılabilmektedir. Uçuş saatinden 30 saat önce online check – in süresi başlamakta ve kalkışa 3 saat kala sonlanmaktadır.

Devamını oku daha fazla bilgi

Filo

Şirket kıtada bulunan en genç filoya sahip olmanın gururunu yaşamaktadır. Airberlin grubu Airbus 330-200, 321-200, 320-200, 319-100, Boeing 737-800, 737-700 ve Q400 modellerine sahiptir. En geniş uçak olarak Airbus 330-200 all Eco modeli toplam 340 yolcu kapasitesi, 12.300 km uçuş mesafesi ve 12.500 metre yüksekliği ile saatte 890 kilometreye ulaşmaktadır.

Otto Lilienthal Berlin-Tegel Havaalanı

Airberlin’in merkez ofisi Berlin-Tegel Havaalanı’nda bulunmaktadır. Bu havaalanı Almanya başkentinin üçüncü büyük havaalanıdır. Eski Batı Berlin ve yeni şehir merkezinden 8 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Ana terminalde yolcular kiralık araba, duty free mağazaları, cafe ve barlar, restoranlar ve ücretli olarak Wi-Fi gibi hizmetlerden yararlanabilmektedir.

daha fazla bilgi

Yemekler

90 kilometreye kadar olan ekonomik sınıf iç hat uçuşlarında ücretsiz yemek servis edilmektedir. Uçuşun 90 kilometreden uzun olması durumunda, şirket ücretsiz sandviç sunmaktadır. Uçuşun 4 saatten fazla olması durumda ise Fransız ekmeği ve şeker ikram edilmektedir . Orta mesafeli uçuşlarda (2 saatten fazla) hava yolu şirketi özel ve ücretsiz yemekler servis etmektedir. Bunlar arasında vegan, vejateryan, glutensiz veya laktozsuz yemek menüleri sunmaktadır. Ancak bu menülerin uçuşa 48 saat kalana kadar bildirilmesi gerekmektedir. Ayrıca ücretsiz olarak meyve suyu, kahve ve çay gibi içecekler de sunulmaktadır. Uzun mesafeli uçuşlarda ise şirket ücretsiz yemek ve içecekler sunmaktadır. İçecek.

Devamını oku

Ek hizmetler

Uzun mesafeli uçuşlarda yemek ve içecekler, ayrıca parfüm, mücevherat, oyuncak ve çocuk aksesuarları satın alınabilmektedir. Almanya’ya yapılan uçuşlarda yolcular dergi ve gazete alabilmektedir. Engelli yolcular uçuşa 48 saat önceden haber verilmesi halinde özel yardım alabilmektedir.