Menüsü

Air Canada

En uygun Air Canada uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

✔️ Air Canada havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ Air Canada ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

Air Canada havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

Air Canada havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ Air Canada uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about Air Canada

Air Canada

Air Canada Montreal merkezli Kanadanın en büyük havayolu şirketlerinden birisidir. Havayolu şirketi 1937 kurulmuştur. Air Canada 2001 yılında dunyanın 12. büyük ticari havayolu şirketi olarak seçilmiştir. Air Kanada,  Asya, Avrupa ve birçok yerde hizmet vermekedir. Havayolu şirketi  24.500 çalışanı ile faaliyet göstermektedir.

Bagaj

Air Canada Montreal merkezli Kanadanın en büyük havayolu şirketlerinden birisidir. Havayolu şirketi 1937 kurulmuştur. Air Canada 2001 yılında dunyanın 12. büyük ticari havayolu şirketi olarak seçilmiştir. Air Kanada,  Asya, Avrupa ve birçok yerde hizmet vermekedir. Havayolu şirketi  24.500 çalışanı ile faaliyet göstermektedir.

daha fazla bilgi

Rezervasyon sınıfları

Air Canada   Havayolu şirketi müşterilerine Ekonomi ,Premium Ekonomi, ve  Business sınıflarından  oluşan üç ayrı seçenek sunmaktadır. Eger Kuzey Amerika Karayipler veya Havai ye ucuyosanız Biznes Ekonomi ve Ekonomi seçimleri yapılması tavsieye edilmektedir. Eğer ki yolculuğunuz uluslararası Asya,Avustralya,Avrupa, Guney Amerika ise Biznes Ekonomi, Ekonomi ve Premium Ekonomi tercihi yapılması daha uygundur.

Online check-in

Air Canada  müşterilerine online check-in hizmetinden de yaralanma imkanı sunmaktadır. Check-in hizmeti uçak hareket etmezden 24 saat öncesinde başlamaktadır. Kanada ve ABD’ye yolculuk yapıyorsanız 90 dakikaya kadar devam edmekte, Meksika ve Karayipler’de 120 dakikaya kadar  ve Casablanca ,Fas, Israil e uçuşlarında ise 180 dakikaya kadar çıkabilmektedir.

daha fazla bilgi

Filo

Havayolu şirketinin uçak filosu  oldukça zengindir ve 170 adettir. Şirket bünyesinde 42 adet Airbus A320-200, 18 adetAirbus A319-100, 15 adet Airbus A321-200, 8 adet Airbus A330-300, 19 adet Boeing 777-300 ER , 6 adet Boeing 777-200 LR, 12 adet Boeing 787-9, 8 adet Boeing 787-8, 16 adet Boeing 767-300 ER, 25 ADET Embraer E 190 ve 1 adet Lockheed Model uçaklarını barındırmaktadır.

Montreal Pierre Elliott Trudeau Havaalanı

Montreal –Pierre Elliot Trudeu havalaalanı 1941 yılında kurulmuştur. Montreal şehrinin 20 km uzaklıgında bulunmaktadır. Havaalanı Asya,Afrika,Avrupa,Kuzey Amerikave Guney Amerika olmak üzere  beş kıtaya hizmet vermektedir. 2015 yılında havalimanı 15,517,382  yolcuyu ağırlamış, 2016 yılının ilk altı aylık bölümünde ise 7,867,912 yolcuya hizmet vermiştir. Havalimanının yolcu kapasitesi 15 milyon yolcudan ibarettir. Havalimanında iki terminal bulunmaktadır. Havalimanına ulaşım toplu taşım araçları ve taksiler vasıtası ile gerçekleşmektedir. 

daha fazla bilgi

Yemek

Air Canada müşterilerine özenle hazırlanmış lezzetli gurme yemeklerden oluşan bir yemek hizmeti sunmaktadır.

Ek hizmetler

Air Canada müşterilerine dokunmatik ekran navigasyon, oyun, sesli kitap, ekstra ayak boşluğu, geniş koltuklar gibi bir çok ekstra hizmetler sunmaktadır.