Menüsü

Azul Linhas Aéreas Brasileiras

En uygun Azul Linhas Aéreas Brasileiras uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

✔️ Azul Linhas Aéreas Brasileiras havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ Azul Linhas Aéreas Brasileiras ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

Azul Linhas Aéreas Brasileiras havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

Azul Linhas Aéreas Brasileiras havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ Azul Linhas Aéreas Brasileiras uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about Azul Linhas Aéreas Brasileiras

Azul Linhas Aéreas Brasileiras

Azul Linhas Aéreas Brasileiras S/A (Azul Brazilian Airlines veya kisaca Azul) düşük tarifeli Barazilya hava yolu şirketidir ve merkezi işletme yeri olan Barueri’den iç hat seferleri düzenlemektedir. Şirket 5 mayıs 2008 yılında 76 adet Embraer 195 uçağı ile Brezilya doğumlu David Neelman (Amerikan düşük maliyetli havayolu JetBlue kurucusu) tarafından kurulmuştur. Havayolu hizmete 15 Aralık 2008'de başlamıştır. Şirketin uyguladığı ticari model, talebi teşvik etmek için Brezilya genelindeki az hizmet verilen piyasalarda sık ve maddi olarak karşılanabilir havacaılık hizmetleri vermektir.
Taşıycı Brazilya Sivil Havacılık Ajansına göre mart 2014 yılında, yolcu sayısı ve geçilen km sayısına göre, iç pazar payının 17% sahip olmuştur. Günümüzde 148 uçaktan oluşan filosu ile 103 ün üzerinde  noktaya sefer düzenlemektedir.  
İlk etapta taşıyıcı hava ağısı üç şehri bağlamıştır: Campinas, Salvador, Porto Alegre. O dönemde uçak filosu 3 uçaktan oluşmakta, bunlar- Embraer 195 ve Embraer 190 modelleri. Ocak 2009 ayında filosuna 3 uçak daha dahil ederek, uçuş ağına Campinas, Curitiba ve Vitoria şehirlerini de eklemiştir. 
Taşıyıcı 28 Mayıs 2012 yıkında Brazilya’ nın en büyük taşıyıcı şirketi olan TRIP Linhas Aereas’ ı satın aldığını duyurdu. 2 Aralık 2012 tılından itibaren Azul ve TRIP şirketleri aynı IATA kodunu kullanmaya başlamıştır( Azul’un IATA kodunu).

Bagaj

Azul havayollarında izin verilen kabin bagajı max 5 kg ağırlığında ve toplam boyut 115 cm geçmemelidir.
Kayıtlı bagaj sınırlamalaması ise tercih edillen destinasyona ve rezervasyon sınıfına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ekonomi sınıfı 23 ila 32 kg kadar. Business ise 32 kg ve bagaj sayısı birden fazla olabilir.

Rezervasyon sınıfları

Azul havayolu şirketi yolcularına iki farklı rezervasyon sınıfı sunmaktadır- ekonomi ve business class. Her iki sınıfta da yiyecek ve içecek servisi sunulmaktadır. Yiyecekler seyahay süresine bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Ekonomi sınıfında sunulan servisler- battaniye, yastık, göz bandı, kulaklık. Busines sınıfında ise- yastık, yolculıkta gerekli olan kişisel bakım kiti. İçinde bulunanlar- çorap, göz bandı, diş fırçası, nemlendirici krem, diş macunu, dudak kremi, kulaklık, kulak tıkacı.

Online check-in

Taşıyıcı yolcularına online check- in hizmeti de sunmaktadır.İlgili işlem planlanan uçuş saatine 72 kala başlamakta olup, uçuşunuza 90 dakika kalana kadar kullanılabilmektedir.

Filo

Eylül 2015 verilerine göre Azul hava yolunun filosu toplam 148 uçaktan oluşmaktadır. Bunlardan Airbus A330-200- 7ad., ATR 42-500- 4 ad., ATR 72-500/600-54 ad., Embraer 190-22 ad., Embraer 195 modeli- toplam 61 uçak bulunmaktadır.

Viracopos / Campinas Uluslararası Havalimanı

Viracopos / Campinas Uluslararası Havalimanı Brazilya’ da hizmet veren uluslararası havaalanıdır. Havaalanı ismini bulunduğu bölgeden almıştır. Havaalanı 2012 yılından bu yana Aeroportos Brasil Viracopos tarafından işletilmektedir.
Havaalanının yıllık yolcu kapasitesi 6,8 milyon dur. Haalanını kullanan şirketler arasında –American Airlines, Copa Airlines, Col Airlines, Tam Airlines, TAP Portugal vs.

Yemekler

Azul havayolu her iki rezervasyon sınıfında yolcularına yiyecek ve içecek ikramında bulunmaktadır.
Ekonomi sınıfında sunulan yiyecekler- uçuş süresine ve zamanına bağlı olarak öğle/ akşam yemeği, hafif atıştırmalık, tatlı. İçecek olarak- kırmızı/ beyaz şarap, bira, alkolsüz içecekler, kahve ve çay. Eğer özel yemek talebinde bulunmak istiyorsanız, bunu çağrı merkezinden planlanan  uçuş saatine 48 saat alana kadar bildirmeniz gerekmektedir.
Business sınıfında – yolculara ilk olarak hoşgeldin içkisi ikram edilir yanında hafifi aperatifler. Uçuş süresine ve zamanına göre  öğle/ akşam yemeği, çorba, seçebileceğiniz 4 çeşit et yemeği, salata, meyve, peynir, üç çeşit tatlı. İçecek olarak – şampanya, beyaz/ kırmızı şarap, Porto şarabı, votka, bira, alkolsüz içecekler, su, kahve ve çay. 
Özel yemek siparişlerinizi planlanan uçuş saatine 48 saat kalana kadar yapabilirsiniz.

Ek hizmetler

Azul havayolunun kabin donanımı yolculuğu adeta bir keyife dönüştürmek için tüm gereksinimler sağlanmıştır. Tüm koltuklar film, dizi izleyebileceğiniz için ekranlar ile donanımlı. Aynı zamanda dergi gazete gibi yolculuğnuzda keyifli vakit geçirebileceğiniz tüm araçlar sağlanmıştır.
Hava yolu yolcularına sehaya etikçe para puan birşktirebilmeleri için TudoAzul adı altında yolcu programı sunmaktadır. Böylece her yolculukta kazanılan puanlarla çeşitli yerlerden indirim fırsatlarını kaçırmamış olursunuz.