Menüsü

Air France

Advertisement

En uygun Air France uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Advertisement

✔️ Air France havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ Air France ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

Air France havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

Air France havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ Air France uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about Air France

Air France

Air France (önceden Société Air France, S.A.), merkezi Paris'in kuzeyinde bulunan Tremblay-en-France'ta, AIRFRANCE olarak şekillenen bir hava yolu şirketi olarak, Fransız bayrağı altında hizmet vermektedir. Şirket, SkyTeam havacılık ittifakının kurucu üyelerinden olan Air France-KLM ortaklığı altında çalışmaktadır. 2013 yılında günümüze, Air France, Fransa'da toplam 36 bölgeye, dünyada da 93 ülkeye ve 168 bölgeye yolcu ve kargo taşımacılığı (denizaşırı ve Fransa içi dahil) gerçekleştirmektedir. Air France 7 Ekim 1933'te Air Orient, Air Union, Compagnie Générale Aéropostale, Compagnie Internationale de Navigation Aérienne (CIDNA), and Société Générale de Transport Aérien (SGTA) şirketlerinin birleşmesinden doğmuştur. Air France 2003 yılında KLM ile birleşmesinden önce, 70 yıl boyunca Fransa'nın öncü havacılık şirketi konumunda bulunmaktaydı. 2011 yılından bu yana da, tam kapasite ile dünya geleninde hizmet vermekte, 6 ana kıta ve 93 ülke kapsamında 168 uluslararası bölgeye (denizaşırı ve Fransa içi dahil) uçuş düzenlemektedir.

Bagaj

Air France için check – in yapılan bagajların ağırlıkları: Ekonomi: 1x23 kg Premium Ekonomi: 2x23 kg Business: 2x23 kg La Premiere: 3x32 kg Boyutlar: 158 cm (uzunluk+yükseklik+genişlik) Kabine kabul edilebilmesi için, el bagajlarının 55x35x25 boyutlarını (cepler ve tekerlekler dahil) geçmemesi gerekmektedir.

Rezervasyon sınıfları

Air France şirketi uluslararası uzun mesafeler için 3 ve bazı durumlarda 4 tarife sunmaktadır. Bunlar La Premiere (belirli uçaklarda), Busiess, Premium Ekonomi ve Ekonomi. La Premiere Bu sınıfta bulunan yolcuların bagajları, taşıyıcılar tarafından havaalanına varıldığında teslim alınmakta ve akabinde yolcular özel check – in lounge odasına yönlendirilmektedir. Burada şirket çalışanları check – in işlemlerini ve diğer havaalanı prosedürlerini tamamlamaktadır. La Premier lounge odasında serbest olarak birçok şey yapmak mümkündür; sanat kitapları, dergiler ve gazeteler okunabilir, fiziksel hareketler yapılıp rahatlanabilir ve HD kalitede haberler izlenebilmektedir. Premiere kabinlerde 4 ila.
Devamını oku

Online check-in

Online check – in işlemleri uçuşa 30 saat kala başlamaktadır. Bu online özellik ile koltuk seçimi de yapılabilmektedir. Check – in tamamlandıktan sonra biniş kartı tedarik edilebilir. Havaalanına gelindiğinde, yolcuların sadece bagajlarını kontuarlara bırakmaları yeterli olmaktadır. Online check – in süresi Delta Air Lines tarafından sunulan Atlanta, Detroit ve Menneapolis''ten kalkan uçuşlar için 24 saattir.
Devamını oku

Filo

Air France filosuna ait uçaklar şunlardır: Airbus A318, Airbus A319, Airbus A320 (2010), Airbus A321-200, Airbus A330, Airbus A340-313 X, Airbus A380, Boeing 747-400. Kısa bir süre sonra 2016''dan itibaren Airbus A350-900, Airbus A380-800, Boeing 747-400, Boeing 777-200ER, Boeing 777-300ER, Boeing 787-9, Boeing 747-400ERF, ve Boeing 777F modelleri de filoya katılacaktır.
Devamını oku

Paris Charles de Gaulle Havaalanı

Air France hava yolu şirketinin merkez ofisi Paris Charles de Gaulle Havaalanı''dır (401 günlük kalkış). Ayrıca ikincil olarak Paris Orly, Lyon-Saint Exupery, Marsilya Provence, Toulouse Blagnac ve Nice Cote d''Azur havaalanlarında hizmet vermektedir. Charles de Gaulle Havaalanı Paris''in 23 kilometre kuzeydoğusunda bulunmaktadır ve hem başkente, hem de diğer şehirlere yoğun bir şekilde kara yolu ve tren raylarıyla bağlantılıdır. Bu havaalanına Paris''ten RATP otobüsleri, taksiler ve Paris CDG hizmetiyle limuzinler vasıtasıyla kolayca ulaşılabilmektedir. Başlıca yerel ve uluslararası turizm noktalarına bu havaalanından geçen TGV trenleri ile kolayca ulaşılabilmektedir. Bu kapsamda,.
Devamını oku

Yemekler

Air France uçuşlarında sunulan yemekler, tarifeye göre değişmekte olup üç çeşitten oluşmaktadır. La Premiere: Sipariş verilebilen alakarta yiyeceklerde başlangıç yemekleri Şef Guy Martin tarafından hazırlanmaktadır. La Premiere kabininde, yemekler Fransız Michelin şefleri tarafından hazırlanmaktadır. Bu şefler arasında Joël Robuchon, Régis Marcon, Sophie Pic ve Michel Roth bulunmaktadır. Taze deniz ürünlerinden oluşan alakarta yemekler ile, yolcuların her uçuşlarında özel ve farklı bir yemek tecrübesi etmesi hedeflenmektedir. Ayrıca iştah açıcılar, peynir çeşitleri, tatlılar da günlük menülerden seçilebilmektedir. Business class: Yemek servisi üç çeşit yiyecek, peynir servisi ve hemen.
Devamını oku

Ek hizmetler

Uçuş sırasında eğlence Air France tüm uçuş mesafelerinde talep halinde ses ve video hizmeti sunmaktadır. Uçuş sırasında çeşitli kanallardan video, müzik ve oyunlar sunulmaktadır. Hava yolu şirketinin ilk uçuş yayını olan Air France Dergisi her koltukta bulunmaktadır. La Premiere ve Business sınıfı yolculara da, özellikle bayanlara hitap eden moda dergisi Air France Madame sunulmaktadır. Tüm uçuşlarda İngilizce, İspanyolca ve Fransızca filmler izlenebilmektedir. Ayrıca uçuş sırasında Çince, Japonca, Hintçe ve Korece filmlerin izlenmesi de mümkün olmaktadır. Ayrıca uçaklarda Berlitz Uluslararası dil kursu da, uçaktaki eğlence sisteminde bulunmaktadır. 29 Mayıs 2013''te KLM ve Air France.
Devamını oku