Menüsü

Air India

En uygun Air India uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

✔️ Air India havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ Air India ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

Air India havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

Air India havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ Air India uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about Air India

Air India

1932 yılında Tata Airlines ismiyle Hindistan’da kurulan şirket, 2.Dünya Savaşından sonra Air India Havayolları ismini almıştır. Toplamda 85 farklı nokta olmak üzere, 49 iç hatlar ve 36 dış hatlar olarak 24 farklı ülkeye uçuşlar düzenlemektedir. Star Alliance grubuna 2014 yılında katılmıştır. ABD, Avrupa, Avustralya, Uzak Doğu ve Güney-Doğu Asya bölgelerine uçuşlar düzenlemektedir.

Bagaj

Ekonomi Sınıfı: 1 parça, maksimum 23 kg ağırlığında ki bagajlar check-in bagajı olarak kabul edilmektedir. Maksimum 8 kg ağırlığında ki el bagajları kabine kabul edilmektedir.

Business Sınıfı: 2 parça, her biri maksimum 23 kg ağırlığında ki bagajlar check-in bagajı olarak kabul edilmektedir. Maksimum 8 kg ağırlığında ki el bagajları kabine kabul edilmektedir.
Not: Bagaj limitleri uçuş sınıfı veya güzergaha göre değişiklik gösterebildiği gibi hava yolu firması tarafından da değiştirilebilir. Uçuşunuzla ilgili bagaj limitlerini, rezervasyon sonrası aldığınız mailden kontrol ederek emin olabilirsiniz.”

Rezervasyon sınıfları

First Class, Executive Class(Business) ve Ekonomi sınıfı olmak üzere 3 türlüdür. Uçuş süresine göre sınıflar farklılık göstermektedir.

Online check-in

Online check- in servisi uçuş saatinden 48 saat önce aktif olup, 2 saat öncesine kadar hizmet vermektedir.

Filo

2016 Ağustos ayı itibariyle Airbus A310, Airbus A319, Airbus A320, Airbus A330, Boeing 747-400, Boeing 777-200/-200ER ve Airbus A320 modelleriyle toplamda 107 uçaklık filosu hizmet vermektedir.

Indira Gandhi Uluslararası Havaalanı

Indira Gandhi Uluslararası Havaalanı, 1930 yılında Hindistan’ın Delhi şehrinde kurulmuştur. Delhi şehir merkezinden 16 km uzaklıktadır. 3 farklı terminal binası iç ve dış hat olarak hizmet vermektedir. 2015 yılında, 344.000 uçuşla 48 milyon yolcuya hizmet vermiştir. 120 farklı noktaya 56 Uluslararası ve 8 Yerel havayolu şirketiyle ulaşım sağlanmaktadır. Havalimanında; Restoranlar ve kafeler, Atm, Wi-Fi, döviz bürosu, Duty free mağazaları, hediyelik eşya, Lounge salonları, ibadethane, İlk yardım tesisleri ve eczane hizmet vermektedir.

Yemek

Air India Havayolları, uçuş sınıfları ve uçuş süresine bağlı olarak farklı çeşitlerde yemek ve içecek hizmeti sunulmaktadır. 60 dakikadan kısa uçuşlar için sandviç, 60 dakikadan uzun uçuşlar için sıcak yemek servis edilmektedir. Özel diyet, alerji ve yemek tercihi yapmak isteyen yolcular, uçuştan 48 önce yemeklerini değiştirebilmektedir.

Ek hizmetler

Uçuşlarda oyun, müzik, yabancı filmler ve TV hizmeti yolculara sunulmaktadır. Flying Returns programı aktif olup ile yolcular uçuş yaptıkça mil kazanmaktadır.