Menüsü

Biman Bangladesh Airlines

En uygun Biman Bangladesh Airlines uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

✔️ Biman Bangladesh Airlines havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ Biman Bangladesh Airlines ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

Biman Bangladesh Airlines havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

Biman Bangladesh Airlines havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ Biman Bangladesh Airlines uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about Biman Bangladesh Airlines

Biman Bangladesh Airlines

Biman Bangladeş Havayolları  Güney Asya ülkesi olan Bangladeş'in ulusal bayrak taşıyıcısı olan bir havayolu şirketidir. Ana merkezi Dhaka'daki Shahjalal Uluslararası Havalimanı'dır. 4 Ocak 1972 yılında kurulan havayolu şirketi aynı yılın 4 Şubat tarihinde ise faaliyetlerine başlamıştır. Havayolu, Asya ve Avrupa'ya, yanı sıra Bangladeş'teki büyük iç hatlara uluslararası yolcu ve kargo hizmetleri sunmaktadır. 42 ülke ile anlaşması olmasına karşın sadece 16 ülkeye  uçak seferleri düzenlemektedir. 

Bagaj

Havayolu şirketinin kayıtlı bagaj sınırlaması Ekonomy sınıflar için 20 kg, Busines  sınıfları için 30 kg olarak ifade edilmiştir. Ayrıca bebekler için 10 kg bagaja izin verilmektedir.Kabin bagajı olarak ise müşterilerine 115cm boyutunu gecmeyecek şekilde bir sınırlama getirmiştir. 

Rezervasyon sınıfları

Biman Bangladeş şirketi müşterilerine  Ekonomi ve Business  sınıflarından oluşan iki  rezervasyon seçeneği sunmaktadır. Farklı rezervasyon seçenekleri sayesinde yolcular farklı hizmetlerden yararlanma imkanına sahiptirler. 

Online check-in

Şirket yolcularına online check-in hizmeti sunmamaktadır. Check-in işlemleri havalimaınından uçağın kalkmasına 3 saat kala başlayıp 6 dakikaya kadar gerçekleştirilmektedir.

Filo

Biman Bangladeş  şirketinin filosu 4 adet Boeing 737-800,2 adet Boeing 737-200ER,4 adet Boeing 777-300 ER ve 2 adet Bombardier Dash 8Q400 toplamda 12 adet uçaktan oluşmaktadır.

Shahjalal Uluslararası Havaalanı

Shahjalal Uluslararası Havaalanı Bangladeş Hükümetinin Dakka merkezine hizmet veren en büyük havaalanıdır. Havaalanının yolcu kapasitesi 10 milyon olarak ifade edilirken, mevcut kapasitenin 2026 yılına kadar yeterli olacağı tahmin edilmektedir. 2015 yılında havlimanının kullanan yolcu sayısı 15 milyonun üzerinde iken, aynı yıl içinde 300 bin ton katgo taşımacılığı gerçekleşmiştir. Havalimanı uluslararası uçuşlarda T1 ve T2,  iç hatlarda ise yutriçi  terminali  olarak bilinen toplam 3 teminal ile hizmet vermektedir. Havayolu ulaşımı karayolu vasıtaları ile sağlanmaktadır. 

Yemek

Biman Bangladeş müşterilerine farklı rezervasyon seçenekleri için ayrı yemek seçenekleri sunmaktadır. Şirket yolcuları yolculukları boyunca kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeğinden oluşan üç öğün yemek menüsünden oluşan bir hizmetten faydalanabilmektedirler. 

Ek Hizmetler

Şirket müşterilerine yolculukları boyunca inceleyebilmeleri adına 'Bihanga' adı altından bir dergi sunmaktadır. Bunun yanı sıra müşterilerine yolculukları boyunca film izleme, müzik dinleme, oyun oynama gibi teknolojik ikmanlar sunmaktadır.