Menüsü

EVA Airways

En uygun EVA Airways uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

✔️ EVA Airways havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ EVA Airways ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

EVA Airways havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

EVA Airways havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ EVA Airways uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about EVA Airways

EVA Airways

EVA Airways Corporation ya da kısaca EVA Air Tayvan'ın başkenti Taipei merkezli özel havayolu şirketi. Uçuşlarını Taoyuan Uluslararası Havalimanı merkezli gerçekleştiren EVA Air, 18 ülkede 65 farklı noktaya uçuş gerçekleştirmektedir. Mart 1989'da kurulan şirket, Haziran 2013'den bu yana Star Alliance üyesidir. Eva Air Tayvan’ın ikinci en büyük hava yolu şirketidir.
Eylül 1988 yılında Evergreen Marine ülkedeki ilk özel havayolu şirketi oluşturma niyetini açıklamış ve bunu  Mart 1989 yılında bunu gerçekleştirir. Şirket 3,6 milyar dolar değerinde uçak satın alır ve aynı yıl Temmuz ayında faaliyete başlamıştır. Taşıyıcı ilk uçuşunu Seul, Jakarta, Singapur ve Bangkok'a yapmıştır. Şirket ilk yılında 40 milyon dolar kazanç elde ediyor. 1994 yılında 3 milyon yolcuaya hizmet vererek 22 destinasyona uçuş gerçekleştirmektedir. Yıllar içerisinde hava yolu filosunu genişletmeye devam etmektedir. Günümüzde şirket Asya ülkelerine (Japonya, Kore, Çin, Hindistan, vs.), Avrupa (Almanya, Fransa, İngiltere, vb), Kuzey Amerika (ABD, Kanada) ve Okyanusya (Avustralya, Yeni Zelanda) uçak bileti sunuyor.

Bagaj

Bagaj: El bagajı  56x36x23 cm geçmeyen 7 kg kadar
Kayıtlı bagaj: Seçilen destinasyona uçuş sınıfına göre bagaj ağrlık ve sayı limitleri değişmektedir. Ekonomi -20 kg,  business ve fırst class- 30 kg,  Kanada ve ABD uçuşlarında – Ekonomi-2 ad./ 23kg, Business ve Fırst – 32 kg./ 2 ad.

Rezervasyon sınıfları

Eva Hava Yolu yolcularına 3 farkı rezervasyon sınıfı sunmaktadır- Economy, Business, First. Bunlar kendi aralarında farklı sınıfa da ayrılabilmektedir. Tamamaen destinasyona bağlıdır.
* Royal Laurel Class- Kişiye özel kişisel alan, koltuk araları geniş, koltuklar tek tuşla 2 metre kadar yatak konumuna getirilebilir. Ceket asmak için yer, ayakkabı dolabı, kol dayama yeri katlanabilir ve kokteyl masası bulunmaktadır.
* Elite Class- B777-300ER model uçaklarda bulunmaktadır. Rahat, ferah,kişiye özel alan ve modern koltuklar yolculuğu adeta bir keyife dönüştürür. İlgili sınıfta kolttuk arası mesafe 38cm ve genilşlik 19 cm dir, yeterince bacak mesafesi bulunmktadır. Yolcuya maksimum konfor sağlaması için donatılmıştır.
* Premium Laurel Class- koltuklar yatak konumuna getirilebilir, elektronik bel desteği bulunur, ergonomik özellikli,  yolculuk sırasında kendinizi evde hissedebilirsiniz.
* Economy class - 777-300ER, A330-200 / 300 ve  747-400  moedeli uçaklarda bulunan sınıftır. Koltuklar ergonomik tasarlanmış, koltuk başları kişinin tercihine göre oynatılabilir. Koltuklar neredeyse yatak konumuna getirilebilir.
* Business class - A321-200 ,747-400 modeli uçaklarda sunulan yolcu sınıfı. Yolcuya sunulan hizmet, konfor neredeyse  birinci sınıftaki ile aynı eş değerdedir. Koltuk arasındaki mesafe 44 cm. Her koltukta multimedya sistemi bulunduğunu söylemeye gerek yok zaten. Her sınıfta sunulan bir artıdır.

Online check-in

Online check- in hizmet planlana uçuş saatine 24 saat kala başlamakta olup, uçuşa 3 saat kalana kadar kullanıla bilmektedir. İlgili işlem sırasında özel yiyecek tercihinizi bildirebilir ve ayrıca koltuk seçimi de yapabilirsiniz.

Filo

Eva Hava Yollunun filosu Ağustos 2015 verilerine göre  toplam 63 uçaktan oluşmaktadır. Bunlardan:
Airbus A321-200-18 
Airbus A330-200-9
Airbus A330-300-3
Boeing 747-400-3
Boeing 777-300ER- 21 ad.
McDonnell Douglas MD-90-30- 4 ad.
Boeing 747-400BDSF- 5
Boeing 747-400F- 3

Taoyuan Wusu Uluslararası Havalimanı

Taoyuan Wusu Uluslararası Havalimanı şehir merkezinden 15 km Güneydoğuda  yer almaktadır. Havaalanı 1939 yılında inşa edilmiş ve günümüze kadar en işlek havaalanı haline gelmiştir. Mart 2006 yılında yeni terminalin inşa edilmesi ile havaalanı genişletilmiştir. Yeni terminalin inşaati 1,57 milyar yuana mal edilmiştir. Yıllık 6 milyon yolcuya hizmet verme kapasitesine sahiptir. Yapımı 2007 yılında tamamlanan terminal 2008 yılında düzenlenen Pekin Olimpiyat oyunları sırasında  ek bir havaalanı olarak hizmet vermiştir.2010 yılında 5 252 783 yolcuya hizmet vermiştir. Havaalanı deniz seviyesinden  785 metre yükseklikte yer alır ve  kullanımdaki pistin uzunluğu 3600 metre dir.  2013 yılında kayıtlara göre 7 803 574 yolcu tarafından kullanılmıştır.
Havaalanını kullanan hava yolu şirketleri arasında Air China, Air Makao, Asiana Airlines, Pekin Başkent Airlines, China Eastern Airlines, China Southern Airlines, EVA Air, Uzakdoğu Hava Taşımacılığı, Fuzhou Hava Yolları, Hainan Airlines, Hong Kong Airlines, Air Joy, Juneyao Airlines, Kunming Havayolları, Lucky Air, Shandong Airlines, Shanghai Airlines, Shenzhen Airlines, Sichuan Airlines, Tianjin Hava Yolları, Tibet Airlines, Air West (Çin), Xiamen Airlines bulunmaktadır.

Yemekler

EVA Hava Yolu  rezervasyon sınıfına, destinasyona ve uçuş uzunluğuna bağlı olarak yolcularına yiyecek ikram ermektedir. Batı ve Doğu menü seçimleri genellikle hedef değiştirilebilir mevsimsel menü seçimlerini de dahil olmak üzere  sunulmaktadır. Özel yemek tercihleri çocuk, vejetaryen ve diğer yemekler de dahil olmak üzere, rezervasyon sırasında her sınıfta talep edilebilir. Royal Laurel ve Premium Laurel  sınıflarında gürme mezeler, rotaya bağlı olarak Tayvanlı ödüllü bir restoran olan Din Tai Fung tarafından üretilen spesiyalitetler sunulur. Seçkin şaraplar eşliğinde yolculuğuk adeta bir keyife dönüşür.

Ek hizmetler

EVA Air şirketinde Airbus A321 ve MD-90 modeli uçakları hariç (AVOD) eğlence sistemi her yolcu sınıfında bulunmaktadır. Bu sistem 40 ın üzerinde film, 100 den fazla müzik ve çok sayıda oyun içermektedir. Programlar Japonca,Almanca ve İngilizce dillerindedir. 2005 yılından bu yana, yolcular kendi kişisel cep telefonları ve seatback ekranlarını kullanarak  SMS metin mesajları ve e-posta gönderebilirler. Kabinde ayrıca gümrüksüz satın alabileceğiniz parfum ve kozmetik ürünleri alabilirsiniz. Hava yolunun dergi bulunmakta ve Japonca ve İngilizce  yazılar içerir.