Menüsü

Air China

En uygun Air China uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

✔️ Air China havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ Air China ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

Air China havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

Air China havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ Air China uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about Air China

Air China

Air China Havayolları, Çin’in başkenti Pekin’de 1988 yılında kurulmuştur. Asya, Kuzey ve Güney Amerika, Ortadoğu ve Avusturalya bölgelerine toplamda 201 noktaya uçuşlar gerçekleştirilmektedir. 2009 yılında, Star Alliance birliğin katılmıştır. Havayolu şirketi 2015 yılında iç ve dış hatlar olarak toplamda 55 milyon yolcuya hizmet vermiştir. 

Bagaj

First Class & Business Class: 2 çanta, her biri maksimum 32 kg check-in bagajı ve 2 çanta her biri maksimum 8 kg el bagajı.

Economy Class: 1 çanta, maksimum 23kg check-in bagajı ve 1 çanta maksimum 5 kg el bagajı.

Not: Bagaj limitleri uçuş sınıfı veya güzergaha göre değişiklik gösterebildiği gibi hava yolu firması tarafından da değiştirilebilir. Uçuşunuzla ilgili bagaj limitlerini, rezervasyon sonrası aldığınız mailden kontrol ederek emin olabilirsiniz.”

Rezervasyon sınıfları

Uçuş sınıfları; Business, First Class ve Ekonomi sınıflarıyla toplamda 3 türdür. 

Online check-in

Online check-in hizmeti, uçuşun 24 saat öncesinden 3 saat öncesine kadar hizmet vermektedir.

Filo

2016 Ağustos ayı itibariyle, Airbus A319-100, Airbus A320-200, Airbus A321-200, Airbus A330-200, Airbus A330-300, Airbus A340-300, Airbus A350-900,  Boeing 737, Boeing 747, Boeing 757, Boeing 767, Boeing 777, Boeing 787 Dreamliner ve British Aerospace BAe 146/Avro RJ modelleriyle toplamda 371 uçaklık filosu bulunmaktadır.

Pekin Başkent Uluslararası Havalimanı

Pekin Başkent Uluslararası Havalimanı, 1958 yılında Çin’in başkenti olan Pekin de kurulmuştur. Pekin şehir merkezine uzaklığı 32 km dir. 3 terminal binası iç ve dış hat uçuşlar için hizmet vermektedir. Pekin havalimanı dünyanın en büyük 2. Havalimanı ve 6. En büyük binasıdır. Havalimanı 1480 hektarlık bir alana kurulmuştur. 2015 yılında, 89 milyondan fazla yolcuya hizmet vermiştir. Günlük olarak 1,700 uçuşla 94 havayolu şirketi uçuşlar düzenlemektedir. Asya, Avrupa, Amerika ve Avustralya ya sürekli uçuşlar düzenlemektedir. Havalimanında; Wi-fi, duty- free mağazaları, alış veriş mağazaları, kafeterya, restoranlar, otopark, araba kiralama, banka ve döviz büroları, eczane, postane ve lounge salonları hizmet vermektedir.

Yemek

Air China Havayolları, uçuş zamanına bağlı olarak kahvaltı veya akşam yemeği ikram edilmektedir. Ana yemekler için, tavuk ve deniz ürünleri, soğuk ve sıcak içecekler ikram edilmektedir. Özel diyet veya farklı yemek tercihi olan yolcular, uçuşlardan önce yemek tercihinde bulunabilmektedir. 

Ek hizmetler

Uçuşlarda kontrol kumandalı ekranlar ile filmler, oyunlar, müzikler, TV programları ve oyunlar uçuş boyunca hizmet vermektedir. PhoenixMiles uçuş programı, üyelik ile yolcularına Mil kazandırmaktadır.