Menüsü

Cobalt Air

Advertisement

En uygun Cobalt Air uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Advertisement

✔️ Cobalt Air havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ Cobalt Air ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

Cobalt Air havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

Cobalt Air havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ Cobalt Air uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about Cobalt Air

Cobalt Air

Continental Airlines Amerika Birleşik Devletleri'nin en büyük dördüncü, Teksas eyâletinin en büyük şehri olan Houston  merkezli bir havayolu şirketidir. 1934 yılında kurulmuş olan havayolu şirketi ilk başlarda sınırlı uçak seferleri hizmete  başlamıştır.  Fakat 1987 yılından sonra yaşadığı maddi ve başka sıkıntılara rağmen ülkenin en büyük taşıyıcılarından birine dönüşmeyi başarmıştır. Havayolu şirketi günlük 2 binin üzerinde uçak seferi düzenlemeyi başarmış bir şirkettir. Şirket 130'u yurtiçi, yine yaklaşık 130'u yurtdışına olmak üzere uçak seferleri düzenlemektedir. Mayıs 2010'da UAL Corporation  Continental Airlines'ı hisselerini almıştır. 3 Mart 2012'de ise havayolu şirketi Continental Airlines  adı altındaki faaliyetlerini durdurmuştur.

Bagaj

Havayolu şirketinin tarafından belirlenen bagaj limitleri farklı rezervasyon sınıglarına ve destinasyona göre değişmektedir. Ekonomi sınıfı yolcuları için kayıtlı bagaj sınırlaması 23, Business sınıları için ise 32 kg olarak belirlenmiştir.

Rezervasyon sınıfları

Continental Airlines şirketi müşterilerine BusinessFirst ve Ekonomy sınıflarından oluşan  iki farklı rezervasyon seçenekleri ile hizmet vermiştir.

Online check-in

Şirket yolcularına faaliyette olduğu zaman dilimi içerisinde online check-in hizmeti sunmamıştır. Check-in işlemleri havalimaınından gerçekleşmiştir.

Filo

Şirketin uçak filosu Boeing 737–500, Boeing 737–700, Boeing 737–800, Boeing 737-900ER, Boeing 757–200, Boeing 757–300, Boeing 767-200ER, Boeing 767-400ER ve  Boeing 777-200ER uçaklarından oluşmaktadır. Şirketin yaklaşık 350 uçak filosu bulunmuştur.

George Bush Kıtalararası Havalimanı

George Bush Kıtalararası Havalimanı ABD'nin Texas eyaletinin Houston şehrinde bulunan uluslararası havalimanıdır. Şehir merkezine yaklaşık 37 km. mesafede bulunan havalimanı, 1969 yılında faaliyete geçmiştir. ABD'nin 41. devlet başkanı George H. W. Bush'un adının verildiği havalimanı, 2015 yılında toplam 43,023,224 yolcuyu ağırlamıştır. Havalimanı A,B,C,D ve E olmak üzere toplamda 5 terminali bulunmaktadır. Havalimanı yolcuların alışveriş yapmalarına imkan sağlayan AVM'ler, yemek yiyebilecekleri restonanlar  ve  ATM'ler yer almaktadır. Havalimanında ayrıca oldukça büyük bir park yeri, araç ve hotel kilama ofisleri yer almaktadır. Havalimanına ulaşım ağırlıklı olarak otomobil, taksiler ve otobüsler vasıtası ile gerçekleşmektedir.

Yemekler

Havayolu şirketi yolcularına oldukça zengin bir yemek listesi içeren bir yemek  hizmeti sunmaktadır. yolcular farklı rezervasyon sınıfları ve destinasyon ile alakalı olarak farklı yemekler sunulmaktadır. Şirket yolculara restoran tadında bir yemek hizmeti sunmaktadır. 

Ek Hizmetler

Continental Airlines özellikle devamlı müşterileri için oldukça faydalı olan OnePass hizmeti sunmuştır. Bu hizmet ile birlikte yolcular ücretsiz bilet, öncelikli check-in ve bonuslar gibi önemli katkı sağlamıştır.