Menüsü

Alitalia CityLiner

En uygun Alitalia CityLiner uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

✔️ Alitalia CityLiner havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ Alitalia CityLiner ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

Alitalia CityLiner havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

Alitalia CityLiner havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ Alitalia CityLiner uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about Alitalia CityLiner

Alitalia CityLiner

Alitalia CityLiner İtalya'nın ulusal ve bayrak taşıyıcı havayolu şirketi Alitalia'ya bağlı olarak faaliyet gösterenen bir bölgesel havayolu şirketidir.  Alitalia CityLiner  kısa mesafe uçak seferleri ile müşterilere hizmet vermektedir. Şirketin merkezi  Leonardo da Vinci-Fiumicino Havalimanıdır.

Bagaj

Havayolu şirketinin tarafından belirlenen bagaj sınırlaması farklı rezervasyona göre değişmektedir. Kabin bagajı sınırlaması 55 x 35 x 25 cm boyutlarında olmak üzere 8 kg olarak belirlenmiştir. Kayıtlı bagaj limitleri ise farklı rezervasyon seçeneklerine göre 1 ve 2 adet olmak üzere 23 veya 32 kg olarak belirlenmiştir. 

Rezervasyon sınıfları

Alitalia CityLiner şirketi müşterilerine Ekonomy ve Business sınıflarından oluşan  farklı  rezervasyon seçenekleri ile hizmet vemektedir.

Online check-in

Şirket yolcularına online check-in hizmeti sunmakadır. Online check-in işlemleri farklı destinasyona göre 24 saat veya 30 saat öncesinde işleme konulmaktadır.

Filo

Şirket müşterilerine Embraer E175 ve Embraer E190 uçaklarından oluşan filosu ile hizmet sunmaktadır. Filo sayısı 20 adet olarak ifade edilmiştir.

Leonardo da Vinci Uluslararası Havalimanı

Fiumicino – Leonardo da Vinci Havalimanı   Roma  Fiumicino Havalimanı, İtalya'nın başkenti Roma ve çevresine hizmet eden, Roma'nın 38 km güneybatısındaki Fiumicino'da yer alan havalimanı. Fiumicino 2014 yılındaki 38,5 milyonluk yolcu sayısıyla İtalya'nın en büyük havalimanıdır.Ayrıca Avrupa'nın en işlek sekizinci, dünyanın ise en işlek 34. havalimanıdır. 29 kilometrekarelik bir alanda yer alan havalimanına helikopter, planör ve başka birçok kanatlı uçuş makineleri tasarlayan İtalyan hezârfen Leonardo da Vinci'nin adı verilmiştir. 1960 Yaz Olimpiyatları'ndan bir ay önce iki pist ile uçuşlara başlanılan havalimanı resmi olarak 15 Ocak 1961'de açılmıştır. Zamanla havalimanına iki pist daha eklenmiştir. Günümüzde havalimanında T1, T2, T3 ve T5 olmak üzere dört adet terminal bulunmaktadır

Yemekler

Alitalia CityLiner müşterilerine üç kategoriye ayrılmış bir yemek hizmeti sunmaktadır. Bunlar hasta ve diyet yemekler, dini yemekler ve çocuk yemekleri olarak müşterilerine sunulmaktadır.

Ek Hizmetler

Şirket yolcularına özellikle uzun mesafe uçak seferlerinde özel 15 inch ekranından film, tv ve video izleme, müzik dinleme ve oyun oynama olanağı sunmaktadır.