Menüsü

Cathay Pacific Airways

En uygun Cathay Pacific Airways uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

✔️ Cathay Pacific Airways havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ Cathay Pacific Airways ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

Cathay Pacific Airways havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

Cathay Pacific Airways havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ Cathay Pacific Airways uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about Cathay Pacific Airways

Cathay Pacific Airways

Cathay Pacific Hong Kong merkezli ulusal havayolu şirketi. Merkez ofisi Hong Kong Uluslararası Havalimanı'nda yer alan Cathay Pacific, 35 ülkede 90 farklı noktaya seferler düzenlemektedir. Oneworld Alliance’ın kurucu üyesi olmakla beraber, Dragonair’ın da bağlı üyesidir. 
Cathay Pacific, Güneydoğu Asya bölgesinin kadim havayolu şirketlerinden bir tanesidir. 24 Eylül 1946 tarihinde bir Amerikalı Roy C. Farrell ile bir Avustralyalı Sydney H. de Kantzow tarafından kurulmuştur.“Cathay”, Çin’in çok eski zamanlardaki isimlerinden bir tanesidir. Cathay Pacific, Dragonair ile birlikte 2011 yılında 27,5 milyon yolcu taşımıştır.
Özellikle kargo operasyonunda çok kuvvetli olan şirket, aynı yıl içerisinde 1,6 milyon ton gibi, havayolu şirketleri arasında bir hayli yüksek sayılabilecek bir miktarda kargo taşımayı başarmıştır.
Şirkette 20.000 civarında personel görev yapmaktadır.

Bagaj

Rezervasyon sınıfına göre bagaj sınırlamaları değişmektedir. Bagaj aşım ücreti de aynı şekilde uçuş rotasına ve rezervasyon sınıfına göre belirlenmektedir. Örneğin, ekonomi sınıfından bilet almış bir yolcunun bagaj izni 20 kg. Ancak Amerik Birleşik Devletler, Kanada ve bazı Güney Amerika ülkelerinde ağırlığı 23 kg ve boyutu toplam 158 cm aşmamalıdır. Bu yüzden aldığınız bilete göre belirlenen ölçüyü, yolculuk öncesinde kontrol etmeniz oldukça faydalı olacaktır.

Rezervasyon sınıfları

Cathay Pasific Hava Yolları yolcularına dört ayrı rezervasyon sınıfı sunmaktadır:
Ecomomy: serbest bagaj hakkı – kabin bagajı 1 adet/ 7 kg ve kayıtlı bagaj-20 kg
Economy premium: serbest bagaj hakkı – kabin bagajı 1 adet/7 kg ve kayıtlı bagaj-25 kg
Business: serbest bagaj hakkı – kabin bagajı 1 adet/10 kg ve kayıtlı bagaj-30 kg
First: serbest bagaj hakkı – kabin bagajı 1 adet/15 kg ve kayıtlı bagaj-40 kg
Bagaj sınırlamaları rotaya göre değişiklik gösterebilmektedir.

Online check-in

Taşıyıcı yolcularına, havaalanında kayıt gişelerindeki sırayı engellemek amaçlı online check- in işlemi sunmuştur. Online Check-in kalkıştan 48 saat önce başlayıp, planlanan uçuşa 90 dakika öncesine kadar kullanılabilmektedir. Online check-in de koltuk seçme ve koltuk değiştirme imkanınız bulunmaktadır. Web sitesinden online check-in bölümüne gelip, yönergelerini takip ederek işleminizi tamamlıyor, sonra da bunun çıktısını alıyorsunuz. Biletiniz ekstra ödeme gerektirmeyecekse, check-ine verilecek bagajınız yoksa ve sıra derdiyle uğraşmak istemiyorsanız ideal bir yol. Üstelik bunu mobil olarak da yapabiliyorsunuz.

Filo

Son verilere göre, havayolunda 24 adedi kargo uçağı olmak üzere, şirketin filosunda toplam 132 uçak bulunmaktadır.

Hong Kong Uluslararası Havalimanı

Hong Kong Havaalanı, üzerine inşa edildiği adanın ismi olan Chek Lap Kok adıyla da bilinir. 1998 yılında açılan havaalanı, Skyrax tarafından beş kez dünyanın en iyi havaalanı unvanına layık görülmüştür.
Hong Kong Havaalanı’na dünyanın birçok yerinden direkt uçuş bulunmaktadır. Okyanusya, Amerika ve Avrupa ağırlıklı uçuşların yanı sıra Çin kentlerinden uçuşlar da mevcuttur. Hong Kong’un havayolu şirketi olan Cathay Pacific, Kuzey Amerika, Birleşik Krallık ve Avustralya’ya sefer düzenlemektedir. Bunun dışında Dragonair Hong Kong menşeli ve genelde ülke içinde uçuşları olan bir havayolu şirketidir. Hong Kong Uluslararası Havalimanı 100’den fazla havayolu tarafından sefer düzenlenen dünyanın en işlek havaalanlarından biridir. Türk Hava Yolları da Hong Kong’a sefer düzenleyen firmalardan biridir.
Havaalanında iki tane terminal bulunmaktadır. Terminaller arasında ring otobüsleri ile ulaşım mümkündür. Terminal II’de güvenlik noktasından önce mağaza seçenekleri vardır. Güvenlik noktasından sonra da alışveriş yapılabilecek yerler vardır. Terminal II aslında sadece check in yapılabilen bir bölümdür. Uçuşların tamamı I. terminalden kalkmaktadır. Varış kısmında bagajınızı bırakabileceğiniz bir emanetçi bölümü vardır. 06:00 – 01:00 arasında hizmet veren bu bölümde ödemeniz gereken ücret 55 – 80 HKD civarındadır.

Yemekler

Uzun mesafeli uçuşlarda Ekonomi sınıfına iki çeşit sıcak yemek, meşrubat ve alkollü içecekler ikram ediliyor. Diğer yolcu sınıflarında da çok sayıda yiyecek ve içeçek seçenekleri sunulmaktadır. Rezervasyonunuz sırasında, alerjen olduğunuz maddeleri görevliye hatırlatıp, yemeğinizi ona göre hazırlatmanız da önerilerimiz arasında.

Ek hizmetler

Uçakların içinde çeşitli dergiler, ekranda film, müzik, oyun ve radyo seçenekleri bulunmakta. Koltuklar eğilebilir şekilde dizayn edilmiş ve koltuk aralıkları da buna uygun genişlikte bırakılmış. İkramlar ise sınıflara göre değişiyor. Premium Economy’de çevre dostu, tek kullanımlık diş fırçası, kulak tıkacı gibi nesnelerin olduğu bir kit, sıcak havlu, çeşitli atıştırmalıklar sunuluyor. Bu çeşitlilik, bilet sınıfına paralel olarak artış gösteriyor, ücretsiz ikramlar da aynı şekilde.
Havayollarının Asia Miles ve The Marco Polo Club olmak üzere iki farklı programı var. Marco Polo üyeleri bagajdan, uçak içi avantajlara, koltuk rezervasyonundan loung’a kadar bir çok imkana sahip. Asia Milesta ise uçuş yaptığınız sınıfa göre %25ten %150ye kadar mil toplayabiliyorsunuz. Bunların yanı sıra, Cathay Pacific’in partner olduğu çok fazla havayolu şirketi var.