Menüsü

Delta Air Lines

En uygun Delta Air Lines uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

✔️ Delta Air Lines havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ Delta Air Lines ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

Delta Air Lines havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

Delta Air Lines havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ Delta Air Lines uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about Delta Air Lines

Delta Air Lines

Delta Hava Yollari ABD'nin Georgia eyaleti Atlanta merkezli Amerikan havayolu şirketi. Ülkenin en büyük havayolu şirketlerinden biri olan Delta, Atlanta Uluslararası Havalimanı başta olmak üzere; 3'ü yurtdışında toplam 13 noktadan, Mart 2015 itibarı ile 59 ülkede 326 farklı noktaya uçuş gerçekleştirmektedir. Ana ofisi Hartsfield-Jackson Atlanta Havalimanında yeralmaktadir. Delta Sky Club adına lounge’ı olan şirket, SkyTeam üyesi ve kod paylaşım partnerliği olan şirketler de bulunur. Aeroflot, Aeromexico,Air Europa, Air France, Alitalia, China Southern, Continental Airlines, Czech Airlines, Copa Airlilenes, Kenya Airways, Korean Air ve Northwest Airlines iş ortaklığı yaptığı şirketlerden bazılarıdır. Günlük ortalama uçuş sayısı 5.000’i bulan Delta Hava Yolları, başlangıcından günümüze sürekli yükselen bir başarı grafiği sergileyen ve 6 kıtaya uçuş yapan sayılı havayolları şirketlerinden biridir. 2013 yılında dünyanın en fazla yolcu taşıyan şirketi olmuştur. Delta Hava Yollarının ilk uçağı günümüzde Southern Museum of Flight’ta sergilenmektedir.

Bagaj

Delta Hava Yollarında uçuşlarda bir adet el çantasını ve bir adet kişisel eşyanızı (el çantanız veya laptop gibi) ücretsiz olarak uçuş kabinine alma hakkına sahipsiniz. 56x36x23 boyutlarındaki el bagajlarınızı kabine alabilirsiniz. Uzun uçuşlarda tek bavul 23 kiloya kadar ücretsizdir. Fazla bagajlarınızla ilgili ücretlendirme gideceğiniz yöne göre değişiklikler gösterebilir.

Rezervasyon sınıfları

Delta Hava Yolları yolcularına sunmuş olduğu rezervasyon sınıfları:
Economy class – rahat bir yolculuk için tüm önemli gereksinimler sunulmuştur. Yolcular biletme sırasında koltuk seçimi yapabilmektedir. Tercih edilen destinasyona göre ücretsiz veya ücret karşılığında yemek ikramı sunulmaktadır.
Busines class uçuşlarınızda 60 derece eğimli koltuklara uzanarak yolculuğunuzu sürdürebilirsiniz. Bacak mesafeleri diğer koltuklara göre daha geniş olan bu koltuklar, uçuşunuzu daha konforlu daha dönüştürecektir. 
Fırst class - koltuklar daha konforlu, yiyecek ve içecek ikramı seçkin menüden oluşmaktadır. Yolcuların daha fazla bagaj hakkı bulunmaktadır. Yolculuğu bir keyif haline getirmek için tüm imkanlar sunulmuştur- koltukların rahatlığı, eğlence sistemi, yiyecek içecek ikramları vs. 

Online check-in

Delta Havayolları ile yapılan uçuşlar için, on-line check-in işlemi, evden veya ofisiten, planlanan uçuş saatine 24 saat öncesine kadar yapılabilmektedir.Bazı belirgin havaalanları için, biniş kartının çıktısını almaya gerek duymadan, akıllı telefona gelecek olan e-biniş kartıyla kolayca check-in işlemi yapılabilir. TheFlyDelta uygulamasını akıllı telefonunuza indirerek bu basit işlemi hızlıca tamamlayabilirsiniz. Kullanımı kolay ve ücretsizdir.

Filo

Delta Hava Yolu filosu toplam 800 uçaktan oluşmaktadır. Bunlardan 621 uçak kendine aittir ve geri kalan 179 uçak kiralıktır. Toplam uçakların ortalama yaşı son verilere göre 17,1 yıldır.

Atlanta Uluslararası Havaalanı

Şirketin Genel müdürlüğü Atlanta Uluslararası Havaalanında yeralmaktadır. Düğer bölgelerde de hub’ları bulınmaktadır-Atlanta, Cincinnati, Detroit, Minneapolis-St. Paul, New York-LaGuardia, New York-JFK, Salt Lake City, Seattle, Paris-Charles de Gaulle, Amsterdam and Tokyo-Narita. ABD'nin Georgia eyaletinin Atlanta şehrinde yer alan uluslararası havalimanı. 1998 yılından bu yana yıllık yolcu sayısı bazında dünyanın en işlek havalimanı olan Hartsfield–Jackson Havalimanı, 2005'ten bu yana da yıl içerisinde uçak iniş-kalkış sayısı bakımından da listenin en üst sırasında yer almaktadır.
Atlanta şehir merkezine 16.1 km. mesafede yer alan Hartsfield-Jackson; 1,902 hektarlık alan üzerine inşa edilmiştir. 58 binin üzerinde çalışanı olan Hartsfield-Jackson'un Atlanta'ya 32,5 milyarın üzerinde doğrudan ekonomik katkısı vardır.

Yemekler

Delta Hava Yolları uçuşarında seçilen rezervasyon sınıfına bağlı olarak yiyecek ve içecek ikram edilmektedir. Ücretsiz veya ücret karşılığında satın alınabilecek menüler rezervasyon sınıfına göre değişiklik göstermektedir. Business class sınıfında tercih edebileceğiniz beş ayrı menü alternatifi bulunmaktadır. Yolculuğunuzu seçtiğiniz menüye uygun, kaliteli bir şarap eşliğinde, muhteşem bir şölene dönüştürmeniz mümkün. First Class yolcuları için, yiyecek ve içecek seçenekleri uçuş sürenize göre çeşitlendirilip tercihlerinize sunulmaktadır. Ekonomi ve First Class yolcuları arzu ettikleri bira, şarap, gazlı içecekler ve kokteyllerle yolculuklarını daha keyifli bir hale getirebilirler. Tıbbi yönden gerekli ve uygulamanız gereken özel bir beslenme şekliniz veya dini inancınızdan dolayı belirtmek istediğiniz beslenme bilgilerinizi , Delta Havayolları çağrı merkezleri aracılığıyla veya ön rezervasyon sırasında lütfen belirtiniz.

Ek hizmetler

Uçak içerisinde video izleme, müzik dinleme ve oyun oynama imkanı bulunmaktadır. Ayrıca bilet sınıfınıza bağlı olarak, bazı koltuklarda elektronik cihazları şarj etme imkanı bulunmaktadır.
SkyMiles ile yolculuklarınız sayesinde mil kazanabilir ve bunları yolculuklarınız için kullanabiliyorsunuz. Aynı zamanda mil satın alabiliyor ya da mil hediye edebiliyorsunuz. Küçük ya da orta ölçekli şirketler ise SkyBonus üyeliği alıp, hem Delta Airlines hem de Delta ile kod partnerliği olan havayollarından belirli ayrılacalıklar elde edebiliyor.