Menüsü

Aer Lingus

Advertisement

En uygun Aer Lingus uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Advertisement

✔️ Aer Lingus havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ Aer Lingus ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

Aer Lingus havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

Aer Lingus havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ Aer Lingus uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about Aer Lingus

Aer Lingus

Aer Lingus Irlanda’nın ulusal havayolu şirketidir. Merkezi Irlanda Dublin havaalanında bulunmaktadır. İlk uçuşunu 27 Mayıs 1936 tarihinde Birleşik krallık sınırları içerisinde Dublin Baldonnel Aerodrome havalimanından Bristol’a (Whitchurch) yapmıştır. Aer Lingus 47 modern Airbus uçak filosuna sahiptir, ana hat ve bölgesel Franchise hizmetleri ile yılda 10,600 0000 üzeri yolcu taşımaktadır. Şirket Virgin Atlantic Airways Limited adına Londra Heathrow ve Aberdeen, Edinburgh ve Manchester arasında, 2013 yılındaki sözleşmesi ile yerel İngiltere uçuş hizmetine başlamıştır. Bunu çoğunlukla Avrupa, Kuzey Afrika, Türkiye ve Kuzey Amerika’ya hizmet veren Airbus uçuş filosu ile gerçekleştirmektedir. Havayolu günümüze kadar uzayan en eski İrlanda havayolu şirketi olup, büyüklük olarak ise, rakibi Ryanair’dan sonra ikinci sırada yer almaktadır. Şirketinin temel hedefi İrlanda havayolları piyasasında müşterilerine en iyi hizmet ve rakipsiz fiyat sunmak ve İrlanda’yı Dünya’ya, Dünya’yı da İrlanda’ya bağlamaktır. Aer Lingus aynı zamanda Birleşik krallık, Avrupa kıtası ve Amerika Birleşik devletine kargo hizmeti sağlamaktadır. Aer Lingus Amerika Birleşik Devletleri,Kanada ve Birleşik Krallık arasındaki uçuş bağlantılarını havayolu partnerleri olan Stobart, Jetblue Airways ve Unıted Airlines ile çoğaltıp daha da ileri noktalara taşımaktadır.

Bagaj

Aer Lingus ile seyahat eden yolcular yanlarına 1 adet ücretsiz kabin bagajı alabilirler. Kayıtlı bagaj ağırlık ve adet limitleri seçilen rezervasyon sınıfına ve destinasyona göre değişiklik göstermektedir.

Rezervasyon sınıfları

1.Low Fare Aer Lingus’un sunduğu en ucuz rezervasyon sinifidir, koltuk seçimi ve dört ücretsiz check-in imkan sunmaktadır. Kısa mesafeli ve Düşük ücretli uçuşlardaki sunduğu imkanlar (Avrupa) Havaalanında ücretsiz koltuk seçimi Ücretsiz Check-İn 10 kg. kadar 1 adet ücretsiz kabin bagajı Uzun mesafeli ve Düşük ücretli uçuşlardaki sunduğu imkanlar (Amerika) Ücretsiz koltuk seçimi Ücretsiz Check-İn 10 kg. kadar 1 adet ücretsiz kabin bagajı 23 kg kadar ücretsiz kayıtlı bagaj Ücretsiz yiyecek/içecek Talebe göre film/oyun/müzik 2. Plus Fare 1 kayıtlı bagaj, koltuk seçimi ve dört ücretsiz check-in kapsamaktadır. Kısa mesafeli uçuşlarda Plus Fare sunduğu hizmetler Ücretsiz koltuk seçimi 20 kg.
Devamını oku

Online check-in

Yolcular online check- in hizmetini, uçuşa 30 saat kala başlamakta ve 2 saat kalana kadar kullanabilmektedirler. Koltuklar sistem tatafından otomatik belirlenir. Dublin, Shannon, Cork, Belfast, Londra Heathrow, Londra Gatwick, Manchester, Birmingham, Glasgow, Edinburgh, Aberdeen, Bristol, Kerry, Isle of Man ve Waterford kalkışlı uçuşlar için online check – in işlemi uçuşa 30 saat kala başlamakta ve planlanan uçuş saatine 2 saat kalana kadar yapılabilmektedir. New York (JFK), Boston, Chicago ve Orlando kalkış/ varışlı uçuşlar için ilgili hizmet uçuşa 24 saat kala başlamakta ve planlanan uçuş saatine 2 saat kalana kadar kullanılmaktadır. Diğer tüm havaalanlarındanki uçuşlarda online hizmet.
Devamını oku

Filo

Aer Lingus Ticaret Filosu 50 uçaktan meydana gelmektedır.Bu filodaki uçakların 47 tanesi Aer Lingus tarafından yönetilmekte kalan diğer 3 uçak ise anlaşılmalı olduğu diğer üstlenici hava yolu şirketleri tarafından yönetilmektedir. Uzun Mesafeli Uçuşlar: Airbus A330-300, Airbus A330-200, Boeing 757 Kısa Mesafeli Uçuşlar: Airbus A321, Airbus A320, Airbus A319

Dublin Havaallanı

Dublin Havalimanı (IATA: DUB ICAO: EIDW), Dublin, İrlanda hizmet veren uluslararası bir havaalanıdır. Dublin şehrinin 10 km kuzeyinde, Sworrds yakınında yer almaktadır. 2013 yılında 20,2 milyon toplam yolcu trafiği ile ülkenin en yoğun havaalanı olmuşutur. Aynı zamanda Belfast Uluslararası Havalimanı ardından, İrlanda adasında en büyük trafik düzeyine sahiptir. Havaalanı bazı kıtalararası Orta Doğu ve Kuzey Amerika yoğunluklu güzergah üzerinden hizmet veren, kapsamlı kısa ve orta menzilli uçuş ağına sahiptir. Bu İrlanda’nın öncü şirketleri olan Aer Lingus, İrlanda''nın bölgesel havayolu Stobart Air (eski Aer Arann), Avrupa''nın en büyük düşük maliyetli taşıyıcısı Ryanair havayolunun ve.
Devamını oku

Yemekler

Aer Lingus havayolu ile seyahat eden her yolcu kendini özel hissetmesi adına herşey sunulmuştur-olağanüstü hizmet, lezzetli yemekler, üst sınıf eğlence ve konfor. Europe - Economy Meal İrlandalı TV şef Clodagh McKenna tarafından yapılan yeni yiyecekler. Clodagh’dan özel, taze, ev yapımı yemekler sunulmaktadır. Transatlantic Economy - Economy Dining Tüm uzun mesafeli uçuşlarda Aer Lingus ücretsiz lezzetli yemek sunar. Yemeklerin yapımında sadece yerel olarak üretilen kaliteli ürünler kullanılmaktadır. Ekonomi Yemek Özellikleri Bar servis Çay ve kahveyle öğle yemeği servisi Duty Free Akşam Aperatif Servisi Transatlantik Business - Business Class Yemek Business Class kabin restoranında özenle.
Devamını oku

Ek hizmetler

Avrupa Ekonomi Kapsamında Kabinin ön kısmında oturma ve ekstra olarak rahat koltuk hizmetleri mümkündür. Transatlantic Economy için özel olarak Wi-fi İnternet Bağlantısı ve Eğlence Rehberi eklenmiştir. Transatlantic Business yolculuklarında koltuk kemeri uzatabilir olması. Transatlantic rotalarında tüm A 330 tipi uçakların kabinlerinde cep telefonu ve Wi-Fi imkanı. Yolcularına koltuklarında TV ,en son çıkan filmleri müzik kliplerini izleme,oyun oynama ve müzik dinleme imkanı sunar. Ayrıca yolcular uçuş sırasında başka koltuktaki bir yolcuyu rakip olarak seçerek birlikte oyun oynayabilir. Boutique Aer Lingus’un özel dergisidir ve ünlü markaların ürünlerinde 60% varan indirim imkanı.
Devamını oku