Menüsü

Air Dolomiti

En uygun Air Dolomiti uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

✔️ Air Dolomiti havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ Air Dolomiti ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

Air Dolomiti havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

Air Dolomiti havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ Air Dolomiti uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about Air Dolomiti

Air Dolomiti

Air Dolomiti havayolu  1989 yılında LAE ( Linee Aeree Europee) tarafındna kurulan,  İtalya’nın bölgesel havayolu şirketidir. Adını Alplerin bölgesindeki Dolomites ‘ten almaktadır. Şirket ilk uçuşunu Trieste’den Cenova’ya gerçekleştirmekte olup, 1992 yılında ise Verona’dan Münüh’e  uluslararası uçuşlar düzenlemeye başlamıştır. Lufthansa ile bir kaç yıl işbirliği sonucu, 1999 yılında yapılan yazılı anlaşma sonrasında şirket sermaiyesinin 26%  Lufthansa havayolunun  olmuştur. Daha sonrasında bu oran 2003 yılında 52% ulaşmıştır. Bu tarihten sonra şirket Lufthansa Regional bir üyesi olarak çalıştırılır ve İtalya’da 13 noktaya uçak sunma olanağı elde edilir.
İtalyan havayolu şirketi zamanla ülkede başka noktalara da seferler düzenlemeye başlamıştır ve aynı zamanda Almanya’ya da uçak bileti sunmaya başlamıştır. Hava ağını 17 ağına yükseltmiştir ve bunlardan 14’ü İtalya’da bulunmakta diğer 3 nokta ise  Frankfurt, Münhen ve Viena.  Sunmuş olduğu 15 destinasyondan 12’si Münhen çıkışlı ve varışlı olduğunu belirtmekte fayda var.
 Şirket çalışanlarının sayısı 2007 verilerine göre 552’ye ulaşmıştır. Air Dolomiti aylık düzenlediği sefer sayısı 700 ‘den fazladır. Yolcularına Miles & More programı sunmakta ve böylece bir çok indirimden faydalanılabilir ve uygun fiyata uçak biletleri alabilirler.
Şirketin çok ilginç olan durumu her uçağın,  İtalya’nın en ünlü operaların isimlerini taşımış olmalarıdır.

Bagaj

Bagaj ağırlık ve adet sınırılamaları satın alınan bilet sınıfı ile ilişkindir:
Kabin bagajı: Light Fare bir adet ve 7 kg aşmamalı,  Plus Fare ve Emotion Fare: 1 ad./10 kg.
Kayıtlı bagaj sınırlamaları: Light Fare – bilet fiyatına dahil değildir 
Plus Fare – 1 adet/ 23 kg kadar . Emotion Fare – 1 adet/ 32 kg

Rezervasyon sınıfları

Havayolu yolcularına üç farklı rezervasyon sınıfı sunmaktadır:-Light Fare, Plus Fare, Emotion Fare
Light Fare sınıfında bilet fiyatına yalnıca kabin bagajı dahildir. Uçakta yiyecek ve içecek ikram edilir. Plus Fare sınıfında bilet fiyatına kabin bagajı dışında kayıtlı bagaj da dahildir. Emotion Fare sınıfı Busines olarak geçer ve yolcuya daha fazla bagaj taşıma hakkı verilir. Ayrıca havaalanında öncelikli geçiş hakkı bulunur ve yiyecek ve içecek menüsü ünlü aşçılar tarafından yapılmaktadır.

Online check-in

Air Dolomiti yolcularına online check- in hizmeti de sunmuştur. İşlem planlanan uçuş saatine 23 saat kalada kadar yapılabilir.

Filo

Havayolunun toplam filosu mart 2014 verilerine göre, toplam 10 Embraer modeli uçaktan oluşmaktadır.

Münih Franz Josef Strauss Havalimanı

Münihin 28 km kuzeyinde, Freising yakınlarında bulunan bir havalimanıdır.
17 Mayıs 1992 senesinde, eski Münih-Riem havalimanının kapasitesi yeterli bulunmayarak, bu yeni havalimanı inşaa edilip hizmete girmiştir. Frankfurt havalimanından sonra Almanya´nın ikinci büyük havalimanıdır.
2010 yılında Skytrax tarafından en iyi dördüncü havaalanı seçilmiştir. Havaalanı ayrıca Lufthansa şirketinin ikinci baz merkezi görevini de yapmaktadır. Liman ismini Münih’in eski politikacısınından almaktadır. İki yolcu terminaline sahip olan havaalanı, T1 altı ayrı bölüme ayrılmıştır-A, B, C, D, E ve F. A-D bölümleri hem giden hem de kalkan uçuşlara hizmet veremekte, T1E yalnız gelen  ve T1F ise İsrail’den gelen ve giden uçaklar tarafından kullanılmaktadır. T2 ise Lufthansa ve Star Alliance üyeleri tarafindan kullanılır. Havaalanını kullanan hava yolu şirketleri arasında - Air Berlin, Air Canada, Air China, easyJet, Alitalia, TUIfly, Bulgarian Air Charter, British Airways, Condor, Finnair, Emirates, Germania, Germanwings, Niki, Qatar Airways vs. bulunmaktadır.
Havaalanında geniş bir park alanı bulunmaktadır. Bu alan P1’den başlamakta olup, P 51 kadar uzanmaktadır.

Yemekler

Air Dolomiti yolcularına her rezervasyon sınıfında yeyecek ve içecek ikramında bulunur, ancak seçilen menu destinasyona ve sınıfıa göre farklılık gösterebilir. Yolcular özel yemek siparişleriniz planlanan uçuş saatine 23 saat kalana kadar bildirebilirler, aynı zamanda özel yemek siparişleri ücretsiz olarak yalnıca Business sınıfında sunulduğunu bilmekte fayda var.

Ek hizmetler

Emotion fare- Koltuklar ayarlanabilir, ücretsiz gazete ve dergi, havlu, yemekler proselen tabaklarda servis edilir, kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği ve uygun atıştırmalıklar sunulur.
Light & Plus fares- ücretsiz gazete ve dergi, paketlenmiş günlük yiyecek ve atıştırmalıklar sunulur.