Menüsü

Eurowings

Advertisement

En uygun Eurowings uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Advertisement

✔️ Eurowings havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ Eurowings ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

Eurowings havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

Eurowings havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ Eurowings uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about Eurowings

Eurowings

Eurowings Hava Yolu  Almanya’nın Düsseldorf kenti  merkezli, düşük maaliyetli bir havayolu şirketidir. Alman Havayolu şirketi Eurowings olarak 1 Şubat 1993 yılında kurulmuş olup, 1 Ocak 1994 yılında ilk uçuşunu gerçekleştirmiştir. Şitket Lufthansa havayolunun bağlı kuruluşudur ve dolayısıyla Star Alliance üyesidir.  Havayolu şirketi yurtiçi ve Avrupa başta olmak üzere, uzak noktalara da ulaşım sağlamaktadır.  Şirketin yönetimi Lufthansa Group tarafından yapılmaktadır.  Taşıyıcı 2006 yılında Lufthansa’nın  şirket hisselerinin 49 % oranına sahip olana kadar ayrı bir şirket olarak hizmet sunmaktaydı. O döneme kadar düşük tarifeli havayolu olan Germanwıngs’e ait olmuştur. Havayolunun ticari işletme merkezi Köln Bonn Havalimanıdır ve bir kaç havalimanında da merkezleri bulunmkatadır, bunlar- Düsseldorf Havalimanı, Hamburg Havalimanı ve Viyana Uluslararası Havalimanı dır

Bagaj

Bagaj boyut ve adetleri  rezervasyon sınıfına göre farklılk göstermektedir. Eurowings yolcularına kabin bagajı olarak 55 x 40 x 23 cm boyutlarında ve 8 kg ağırlık limitini belirlemiştir. Kayıtlı bagajda ise BASİC yolcuları 1 adet ve 23 kg olmak üzere bagaj ile yolculuk yapabilmekte iken, bu bagaj için de ayrı ücret ödemek gerekmektedir. SMART sınıfı yolcuları ise 2 adet ve 23 kg olmak üzere bagaj kayıt yaptırabilirken, ikinci bagaj için ise ekstra ücret ödemek gereklidir. BEST sınıfı yolcular ise ağırlığı diğer sınıflarda olduğu gibi 23 kg aşmayacak şekilde 2 adet bagajın yanı sıra ekstra el çantasına da izin vermektedir. 

Rezervasyon sınıfları

Eurowings Hava Yolu müşterilerine BASİC, SMART ve BEST olmak üzere üç ayrı rezervasyon sınıfı  sunmaktadır. Uygün bilet fiyatına uçmak isteyen yolcular için  BASİC sınıfı ideal bir seçim olacaktır. Ancak bu sınıfta bilet fiyatına kayıtlı bagaj dahil değildir. Ek ücret karşılığında bagaj, yiyecek, koltuk seçimi yapılabilir. Ücretler tercih edilen destinasyona göre değişiklik gösterileilir. Eğer hem ugun fiyat, hem de şirketin bazı hizmeterinden  faydalanmak istiyorsanız SMART sınıfını tercih edebilirsiniz. İlgili rezervasyon sınıfında bilet fiyatına bir adet bagaj, yolculuk sırasında hafif atıştırmalık ikram edilir, ozel koltuk talep edilebilir ve vazı havalimanlarında bekleme salonlarına erişim imkanı sunulmaktadır. Konforlu bir yolculuk,oturacağınız yolcu koltuğunu kendiniz seçmek istiyorsanız,  üstün hizmet ve daha fazla bagaj isteyenler için ise BEST seçeneği mevcut. 

Online check-in

Eurowings Havayolu şirketi müşterilerine havaalanında eksta zaman harcamamaları adına evden kolaylıkla yapabilecekleri online check-in hizmeti sunmaktadır. Online check-in hizmetinin uçuşa 72 saat kala devreye girerken, hizmetin sona erme zamanı farklılık göstermektedir. Uçak seferlerinin büyük bölümünde uçuşa 3 saat kala devre dışı kalan hizmet, Alman havaalanlarından yolculuk yapacak yolcular için bu süre uçuşa 30 saat kala olarak belirlenmiştir. London Heathrow havalimanından yolculuk yapacak yolcular için ise hizmet kalkışa 45 dakika kalana kadar aktif olmaktadır. 

Filo

Havayolu şirketi Airbus A330, Airbus A320, Airbus A319, Bombardier CRJ900  NextGen, Boeing B767 uçaklarından oluşmak üzere toplamda 28 filosu ile müşterilerine konforlu ve güvenli yolculuk hizmeti sunmaktadır. 

Düsseldorf Uluslararası Havalimanı

Düsseldorf Uluslararası Havalimanı Almanya’nın Düsseldorf şehrinin 6 km kuzeyinde bulunan uluslararası havalimanıdır. Havalimanı tek bir omurgaya oturtulmuş 3 terminalden oluşmaktadır. Bunlar A,B ve C olarak ayrılmaktadır. Terminal A- Lufthansa, Germanwings ve Star Aliance üyeleri olan havayolları tarafından kullanılmaktadır. Havalimanı 19 Nisan 1927 yılında hizmete açılmıştır. 2014 yılı verilerine göre havayolu yıl içerisinde yaklaşık 22 milyon yolcuyu konuk etmiştir. Bu verilere göre normalde 22 milyon kapasiteye sahip olan havalimanı neredeyse kapasitesinin tamamı sayısınca yolcuyu ağırlayarak ne kadar yoğun bir havalimanı olduğunu göstermiştir.

Yemekler

Havayolu şirketi yolcularına rezervasyon sınıflarına ve destinasyonlara  göre ücretli ve ücretsiz yemek hizmeti sunmaktadır. BASİC sınıfı yolcuları telep edecekleri tüm yemekler için ücret ödemek durumundadırlar. SMART sınıfı yolcularına ise şirket aperatif ve içecek ikramında bulunmaktadır. BEST yolcuları ise çok daha geniş bir yemek menüsüne sahiptirler. 

Ek hizmetler

Havayolu şirketi müşterilerine hediye edebilecekleri farklı değerlerde hediye kuponları imkanı sunmaktadır. Müşteriler hediye kuponlarının miktarını belirleyip istedikleri dizayn ile talep edebilmekteler. Aynı zamanda şirket kullanıcılarına yolcu programı sunmaktadır.