Menüsü

Icelandair

En uygun Icelandair uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

✔️ Icelandair havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ Icelandair ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

Icelandair havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

Icelandair havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ Icelandair uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about Icelandair

Icelandair

Icelandair Icelandair grubunun parçasıdır ve Atlas Okyanusunun her iki tarafındaki 12 ülke ve 25 şehire uçuş düzenlemektedir. Ana üssü Keflavík uluslararası Havaalanı'dır. İcelandair 1937 yılında FlugfВlag Akureyrar adı altında, Akureyri kentinde kurulmuş olup, ilk uçuşunu 1938 yılında Waco YKS-7 modeli uçakla gerçekleştirmiştir.
1940 yılında şirket Reykjavik’ taşınır ve  ismini Flugfélag Islands olarak değiştirir. İlk etapta yalnız iç hat seferleri düzenleyen havayolu sonrasında, Danimarka ve İskoçya arasındaki ilk uluslararası uçuşunu gerçekleştirir. O zamanlarda taşıyıcı B-24 Liberator modeli uçakları , İskoç havayolu Southwest Airlines’ten kiralamıştır.
1973 yılında havayolu Loftleidir şirketi ile birleşir ve ismini  Flugleidir olarak değiştirir, bunun sonrasında şu anki ismini alır- Icelandair. Amerika’dan Avrupa’ ya gerçekeştirilen uçuşların birçoğu İzlanda geçer, böylece burası bağlantı noktası konumuna gelir.
1996 yılında Icelandair İzlanda transferli,  Avrupa'ya ABD yolcularını taşınması için Southwest Airlines ile bir anlaşma imzalar, ancak şu anda bu geçersizdir. 
Ocak 2002 itibariyle Flugleiter -Icelandair Grubu, 11 şubeden oluşan bir holding şirketi olur, bunlardan en büyük olanı – Icelandair.

Bagaj

Kyıtlı bagaj- Economy class- 1 adet/23 kg kadar,Economy Comfort-2 adet/23 kg kadar. Saga Class- 2 adet 32 kg kadar.
Kabin bagajı- Economy class- 1 adet 10 kg kadar, Economy comfort-10 kg, Saga Class- 10kg/ 55x40x20cm boyutlarında.

Rezervasyon sınıfları

Icelandair uçuşlarında 3 farklı rezervasyon sınıfı sunulmaktadır- ekonomi, ekonomi comfort ve Saga class.Ekonomi sınıfında yolculara ücretsiz alkollü ve alkolsüz içecek servis edilir. Kişisel eğlence sistemi, 32 "/ 81 cm bacak mesafesi.
Economy comfort- ücretsiz yiyecek ve içecek, daha fazla bacak mesafesi, eğlence sistemi, bekleme salonuna erişim, öncelikli check- in, Kuzey Amerika uçuşlarında seyahat kiti vs.
Saga class-daha fazla konfor, bacak mesafesi-40/101 cm, 2 li koltuklar, uçak içi sayısız eğlence sistemi, yastık, battaniye, sıcak havlu, çeşitli yemek menüsünden seçme imkanı, seyahat kiti, gürültü önleyici kulaklık vs.

Online check-in

Avrupa Kanada arasındaki uçuşlarda sehayatten 36 saat önce başlamakta olup, planlanan uçuş saatine 60 dkk kalana kadar kullanılabilir. Aynı zamanda Mobil check-ın imkanı da sunulmaktadır.

Filo

Eylül 2015 verilerine göre havayolu filosu toplam 26 uçaktan oluşmaktadır. Bunlardan- Boeing 757-200-23 adet, - Boeing 757-200F-2adet.

Keflavík Uluslararası Havalimanı

Keflavík Uluslararası Havalimanı  İzlanda'nın en büyük ve havayolu bağlantı merkezi  noktası olan havalimanı. Keflavík'in 3.1 km batısında, başkent Reykjavík'in ise 50 km güneybatısında bulunur. İzlanda devletinin sahibi olduğu Isavia şirketi tarafından işletilen havalimanı iki adet kullanımda olan piste sahiptir.

Avrupa ve Kuzey Amerika kıtaları arasındaki transatlantik uçuşlarda önemli bir konumda yer alan havalimanı, II. Dünya Savaşı sırasında Amerika Birleşik Devletleri Silahlı Kuvvetleri tarafından inşa edilmiştir. ABD savaş sona erdikten sonra havalimanını İzlanda'ya devretti ve havalimanı "Keflavík Havalimanı" adını aldı. Ancak NATO'nun kurulmasıyla 1951'de Keflavík'e tekrar dönen Amerikan birlikleri havalimanını 30 Eylül 2006'ya kadar üs olarak kullanmaya devam etti.

2014 yılında Uluslararası Havalimanı Konseyi (ACI) tarafından Avrupa'daki en iyi havalimanı seçilen Keflavík İzlanda'dan ve İzlanda'ya yapılan uluslarası uçuşların en çok yapıldığı havalimanı konumundadır.

Yemekler

Icelandair havayolu yolcularına çok sayıda yiyecek ve içecek ikramında bulunur. Yalnız Economy sınıfında yemek ikramı bulunmamkatadır, ancak kayıt sırasında veya telefon yoluyla sipariste bulunulabilir. Saga Class’da çok seyahat zamanına bağlı olarak çok zengin menü seçeneği bulunmaktadır. Özel yemek siparişinde bulunmak isteyen yolcular uçuşlarından 24 saat önceden belirtebilirler.

Ek hizmetler

Icelandair havayolu çoğu uçaklarında internet erişimi bulunmaktadır. Aynı zamanda yolcularına Saga Club adı altında yolcu programı sunmaktadır. Seyahatlerinizde para puan biriktirerek çok sayıda indirimlerden faydalanabilirsiniz.