Menüsü

Rossiya Airlines

En uygun Rossiya Airlines uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

✔️ Rossiya Airlines havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ Rossiya Airlines ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

Rossiya Airlines havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

Rossiya Airlines havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ Rossiya Airlines uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about Rossiya Airlines

Rossiya Airlines

Rossiya havayolları 2006 yılında Moskova merkezli Pulkova Aviation Enterprise ile birleşmesinin ardından 2011 Ocak ayında kurulmuştur. 
Rossiya, ülkenin ikinci havayolu şirketi olarak Saint Petersburg ve Moscova merkezli tarifeli ve charter uçuşlar ile beraber, devlet için de VIP uçuşlar gerçekleştirmektedir. 
% 40’a yakın uçuşları Saint Petersburg’da bulunan Pulkova havalimanından gerçekleşmektedir. Aynı zamanda devlet için gerçekleşen uçuşlar ise Aeroflot ortaklığı ile Moskova havalimanından gerçekleşmektedir.
Rossiya havayolları, havacılık sektöründe devlete bağlı havayolları arasında en büyüğü olmakta ve Rusya Federasyonu’nun kuzeybatı bölgesinde ileri gelen havayolu şirketidir. 100’ün üzerinde yerli ve yabancı ortakları ile Rossiya yolcuları dünya üzerinde istedikleri noktaya rahatlıkla uçabilmektedir.
Rossiya havayolları, 4 milyon üzeri yolcu taşımacılığı ile sektörün önde gelen havayollarından birisi olmaktadır.
Rossiya havayolu, 2000 Haziran ayı itibariyle tam anlamıyla IATA üyesi olmuştur.

Bagaj

Rossiya havayolu bagaj sınırlamaları seçilen rezervasyon sınıfına ve seyahat edilecek destinasyona göre değişmektedir. 

Rezervasyon sınıfları

Ekonomi sınıfı - Ücretsiz çay/kahve, Çikolata barı, Geniş aralıklı koltuklar.
Business sınıfı - Özel kabin, rahat koltuklar, lobi ve ayrı gardrop.

Online check-in

Uçuş saatinden 24 saat öncesinden başlayan ve uçuş saatine 45 dakika kala sona eren süre içinde yapabileceğiniz online check in ile koltuk seçiminizi yapabilir, biniş kartınızın çıktısını alabilirsiniz.

Filo

Rossiya-Russian Airlines Havayolu Uçak Filosu: 29 adettir. AN–148-100B, Airbus 320, Airbus 319, Boeing 737, Boeing 767.

Pulkovo Havalimanı

Rusya’da en çok turist çeken şehirlerden biri olan Saint Petersburg’un merkezinin 23 kilometre güneyinde bulunan Pulkovo Havalimanı, yılda 14 milyonun üzerinde yolcuya hizmet etmektedir. Havaalanından şehir merkezine; minibüs, otobüs ve tren sayesinde ulaşım sağlamak mümkündür. Haftada en az 1.141 yurt içi, 819 yurt dışı uçuşu yapılan Pulkovo Havalimanı’nda free shop, restoran, mağazalar ve dinlenme noktaları da yolcuların hizmetindedir.
Pulkovo Havalimanı’na Uçan Hava Yolları Türk Hava Yolları, Aeroflot, UIA, Transaero Airlines, Rossiya Airlines, UTair, S7 Airlines, Aegean Airlines,Air France, Air Astana, Alitalia, Aegean Airlines, Azerbaijan Airlines, LOT Polish Airlines, SAS, Iberia, Air Serbia, Vueling Airlines, Belarusian Airlines, SWISS, Lufthansa.

Yemekler

Rossiya Airlines yolcularına seçim yapabilecekleri iki ayrı menü sunmakta. Varış noktası, kalkış saati ve mesafeye bağlı olarak kahvaltı ya da sıcak veya soğuk yemek servisi yapılmaktadır. Düzenli olarak değişen menüleri ile yolcularına lezzetli ve kaliteli yemek servisi sunan havayolu yolcuların kültür, din veya sağlıkları gereği tercih edecekleri menüleri de herhangi bir ücret talebi olmaksızın oldukça geniş bir yelpazede sunmakta. Bu tür özel siparişlerin uçuş saatinden 36 saat önce havayoluna iletilmesi gerekmektedir.