Air Arabia

Air Arabia havayolunun en iyi fırsatları eSky'da

Gidiş - dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Filtreleri göster

Air Arabia

Air Arabia Arabistan havayolu şirketi 2003 yılında kurulmuştur. Havayolunu şirketi Ortadoğu, Kuzey Afrika, Hindistan, Orta Asya, Avrupa, Casablanca gibi kıta ve ülkelere hizmet vermektedir.

Bagaj

Air Arabia şirketini belirledigi kabin bagaji sınırlaması 10 kg  olarak belirtilmiştir. Havayolu şirketinin müşterileri için kayıtlı bagaj için tek adet olmak kaydı ile bagaj sınırlaması 20 kg’dır, ek ağırlık fazla bagaj ücretine tabi olacaktır. İzin verilen kişi başına maksimum bagaj ağırlığı toplam 32 kg ve maksimum boyut 160 cm olmak durumundadır.

daha fazla bilgi

Rezervasyon sınıfları

Havayolu şirketi Promo ve Flexi seçeneklerinden oluşan rezervasyon sınıfları ile müşterilerine hizmet vermektedir. 

Online check-in

Air Arabia, yolcularına online check-in hizmeti sunmaktadır. Yolcular online check-in hizmetini kullanarak zamandan tasarruf edebilmektedirler. 

daha fazla bilgi

Filo

Air Arabia, tek koridorlu uçaklar için referans kabul edilen ve dünyada en çok satılan uçak tipi olan Airbus A320 ile uçuşlarını gerçekleştirmektedir. Havayolu şirketinin uçak filosu 35 adettir. Filodaki tüm uçaklar, Air Arabia’ya özel olarak 82 santim koltuk aralıkları ile dünyadaki en konforlu ekonomi sınıfı uçuş imkanı ile donatılmıştır.

Sharjah Havaalanı

Sharjah havaalani 1932 yılında kurulmuştur. Havaalani tüm buyuk uluslararasi hedeflere bağlı Kuzey Arabistan’ın Dubai şehrine 15 km. uzaklikta bulunur. 2015 yılı verilerine bakıldığında yolcu sayisi, toplam kargo hareketliliği 586.195, uçak hareketleri ise 98.786 dan ibarettir. Havalimanına ulaşım karayolu üzerinden gerçekleşmektedir. 

daha fazla bilgi

Yemekler

Air Arabia uçaklarında yolcular çeşitli uluslararası mutfakların lezzetli yiyeceklerinin tadını çıkarma imkanına sahiptirler. Uçakta ikram servisi Sky Café uçakta çeşitli iştah açıcı yiyeceklerden seçim yapma olanağı sağlar. İkramlar hafif atıştırma yiyeceklerden uzun süreli uçuşlarda zengin sıcak yemeklere kadar uzanmaktadır. Bu hizmet fevkalade makul fiyatlarla sunulmaktadır. Yolcular yemeklerini önceden ayırtma ve çok çeşitli yiyeceklerden düşük fiyatlarla faydalanabilmektdir. 

Ek hizmetler

Air Arabia’nın dergisi ‘Al Nawras’ gündeme dair olaylar hakkında yolcularına bilgi sunmaktadır. Şirket ayrıca ozel ihtiyaci olan engelli yolculara ücretsiz tekerlekli sandalye hizmeti sunmaktadır.