Menüsü

Air Greenland

En uygun Air Greenland uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

✔️ Air Greenland havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ Air Greenland ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

Air Greenland havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

Air Greenland havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ Air Greenland uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about Air Greenland

Air Greenland

Air Greenland, Nuuk merkezli Grönland ulusal havayolu şirketidir. Havayolu sirketi Greenlandair ismi ile 1960 yılında kurulmuştur. Air Greenland Kopenhag, Danimarka, Kanada gibi ülkelere yolcu taşımaktadır. Havayolu şirketi  626 görevli personeli ile hizmet vermektedir.

Bagaj

Air Greenland şirketinin belirledigi kabin  bagajı sınırlaması Ekonomy sınıfları için 8 kg ve bir adet olarak belirlenmiştir. Business sınıfları için ise kabin bagajı 8 kg ve 2 adet olaraktan açıklanmıştır. Havayolu şirketinin müşterileri için kayıtlı bagaj limiti Ekonomi sınıfları için 20  kg ve Business yolculari için ise 30 kg dan ibarettir. Fazla bagaj için ekstra ücret ödenmektedir.

daha fazla bilgi

Rezervasyon sınıfları

Air Greenland şirketi müşterilerine Ekonomy  ve  Business sınıfları olarak 2 farklı seçenek sunmuştur. Farklı rezervasyon seçenekleri ile birlikte yolcular daha geniş hizmetlerden yararlanabilme olanağına sahiptirler.

Online check-in

Air Greenland yolcularına online check-in hizmeti de sunarak müşterilerinin yolculuklarını kolaylaştırmak adına katkıda bulunmaktadır. Online check-in hizmeti uçağın kalkışından 22 saat öncesinde başlayıp 1 saat kalana kadar devam etmektedir.

daha fazla bilgi

Filo

Havayolu şirketinin uçak filosu 11 uçak ve 21 helikopterden oluşmaktadır. Şirketin bünyesinde 1 adet Airbus A 330-200, 1 adet Breechcraft Super King Air B200, 6 adet Bombardier Dsh 8Q-210, 3 adet Havviland Canada DHC-7 Helikopterler ise 2 adet Sikorsky S-61, 8 ADET Bell 212, 11 adet Eurocopter AS 350 uçaklarını barındırmaktadır.

Kangerlussuaq Havalimanı

Kangerlussuaq Airport, Kangerlussuaq'da bulunan havalimanı ayrıca Søndre Strømfjord Havalimanı olarak da bilinmektedir. Kangerlussuaq, Grönland'da bir yerleşim yeridir. Sadece sivil havacılık için kullanılan bu havalimanı yeterli bir büyüklüktedir ve büyük havayolu şirketlerince işletilmektedir. Bu yüzden Air Greenland için uluslar arası bağlantı noktasıdır. Havalimanı 2012 yılında 133,381 yolcuyu ağırlamıştır.

daha fazla bilgi

Yemek

Havayolu şirketi uçuş boyunca müşterilerine atıştırmalık yiyecekler, sıcak ve soğuk içecekler sunmaktadır.

Ek hizmetler

Müşteriler yolculukları boyunca müzik, film ve videoların yer aldığı eğlence paketinden istifade edebilmektedirler. Ayrıca yolcular için farklı dergiler de sunulmaktadır.