Menüsü

Hong Kong Airlines

En uygun Hong Kong Airlines uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

✔️ Hong Kong Airlines havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ Hong Kong Airlines ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

Hong Kong Airlines havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

Hong Kong Airlines havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ Hong Kong Airlines uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about Hong Kong Airlines

Hong Kong Airlines

Hong Kong Airlines yurtiçi ve uluslararası destinasyonlara uçuşlar düzenleyen  Hong Kong merkezli Çin havayolu şirketidir. Havayolu şirketi 2001 yılında Hong Kong CP Airways ismi ile kuruldu. Daha sonra 2006 yılında Hong Kong Airlines adını almıştır. Şirketin sık uçuş programı Fortune Wings kulübüdür. Havayolu şirketi Asyada,Çin Halk Cumhuriyetinin genelinde yolcu taşımakta, kargo ve charter hizmeti de vermektedir.

Bagaj

Hong Kong Havayolları şirketinin belirlediği kabin  bagaji sınırlaması  7 kg  olarak belirlenmiştir. Havayolu şirketinin Ekonomi sınıfı için kayıtlı bagaj limiti 20 kg olurken Business sınıfı için ise 30 kg’dan ibarettir.

daha fazla bilgi

Rezervasyon sınıfları

Hong Kong Havayolu şirketi müşterilerine Ekonomy ve  Business sınıfları olarak iki seçenek sunmuştur. Farklı rezervasyon sınıfları müşteriler için farklı hizmetler de sunmaktadır.

Online check-in

Hong Kong Havayolları müşterilerine check-in hizmeti sunmaktadır. Check-in hizmeti uçak hareket etmezden 48 saat öncesinden başlar ve 2 saat kalana kadar devam etmektedir. Ayrıca Havaalanındaki yolcular elektronik check-in servisindende yararlanabilirler.

daha fazla bilgi

Filo

Havayolu şirketinin uçak filosu 13 adettir Airbus A320-200, 9 adet Airbus A330-200, 5 adet Airbus A330-200F ve  4 adet Airbus A330-300 olmak üzere 31 adettir. Şirket ayrıca 2 adet Airbus A330-300, 3 adet Airbus A320-200 ve 15 adet Airbus A350-900 uçakları sipariş vermiştir. 

Hong Kong Uluslararası Havalimanı

Hong Kong uluslararası havaalanı 1998 yılında kurulmuştur. Havaalanı Hong Kong şehrinin 39 km kuzeybatısında bulunur. Havaalanından şehire metro, otobüs veya feribot ile ulaşım sağlanır. 2015 verilerine göre havaalanını kullanan yolcu sayısı 68,488,000 olurak bildirilmiştir. Bu da havalimanını yolcu sayısı bakımından dünyanın en yoğun 8. Havalimanı yapmaktadır. Hong Kong uluslararası havaalanın iki terminali, otel tesisleri, otobüs durağı, metro istasyonu, feribot terminali, golf sahası ve ofisleri  bulunmaktadır.

daha fazla bilgi

Yemek

Havayolu şirketi tüm yolcularına farklı rezervasyon sınıflarına göre farklı zenginlikte yemek hizmeti sunmaktadır.Ekonomi sınıfları için üstün kalite farklı mutfaklardan yemekler ,ikramlık olarak ise tatlı ve çerezler sunmaktadır. Business sınıfları için ise lezzetli Çin ve Batı gurme yemekler yer alır. Özel yemek siparişleri uçağın kalkmasına en az 24 saat varken sipariş edilir.

Ek hizmetler

Havayolu şirketinin müşterilerine yolculuk daha keyifli geçmesi amacı ile Wi-Fi ve eğlence paketi hazırlamıştır.