Menüsü

Uzbekistan Airways

En uygun Uzbekistan Airways uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

✔️ Uzbekistan Airways havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ Uzbekistan Airways ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

Uzbekistan Airways havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

Uzbekistan Airways havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ Uzbekistan Airways uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about Uzbekistan Airways

Uzbekistan Airways

Özbekistanın ulusal havayolu şirketidir.Sovyetler birliğinin dağılmasından sonra 28 Ocak 1992 de Özbekistan Cumhur Başkanı İslam Kerimov tarafından kurulmuştur.Havayolu şirketi;  Asya, Avrupa ve Kuzey Amerikada 52 destinasyona uçuş düzenlemektedir.

Bagaj

Teslim edeceğiniz bagajınız 25 kg agırlığını ve yükseklik + genişlik + uzunluk toplam ölçüleri 160 cm aşmamalıdır.

Kabine alabileceğiniz bagajınız 8 kg ağırlığını ve yükseklik + genişlik + uzunluk toplam ölçüleri 115 cm aşmamalıdır.

Business class yolcuları için limit 45 kg dır.

Not: Bagaj limitleri uçuş sınıfı veya güzergaha göre değişiklik gösterebildiği gibi hava yolu firması tarafından da değiştirilebilir. Uçuşunuzla ilgili bagaj limitlerini, rezervasyon sonrası aldığınız mailden kontrol ederek emin olabilirsiniz.”

Rezervasyon Sınıfları

Business ve ekonomi sınıfı olmak üzere 2 uçuş sınıfı bulunmaktadır.

Online Check-in

Uçuşa 23 saat kala aktif hale gelen Online Check-in sistemi bulunmaktadır.Kabin biletinizin çıktısını alabilir yada uygulama olarak mobil cihazınıza indirebilirsiniz.

Filo

Haziran 2015 verilerine göre hizmet veren 34 uçak bulunmaktadır.

Yolcu Uçakları,

Airbus A320-200 – 10 adet         

Boeing 757–200 – 6 adet

Boeing 767-300ER – 7 adet

Ilyushin Il-114-100 – 7 adet

Kargo Uçakları,

Airbus A300-600F – 2 adet

Boeing 767-300F – 2 adet

Taşkent Uluslararası Havalimanı

Uzbekistan Airways havayolu şirketinin ana merkezidir.Taşkent şehir merkezine 12 km uzaklıktadır.Terminal 2 ve terminal 3 olmak üzere 2 terminaldan oluşmaktadır.Terminal 2  2001 yılında yeniden inşa edilmiştir, Terminal 3 2011 yılında hizmete girmiştir.Havaalanı saatte 1000 yolcu kapasitesine sahiptir.Havaalanı bünyesinde bekleme salonu0 VIP salonu restourant ve barlar, döviz büroları, duty free mağazaları, 24 saat açık eczane bulunmaktadır.

Sinyal zayıf olsada Ücretsiz Wİ-Fİ bulunmaktadır.

Yemek

Biletinizi satın alırken yada rezervasyon yaptırırken ücretsiz olarak verilen standart menü yerine özel menü seçeneğinide yine ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Yemeklerde domuz eti bulunmamaktadır.

Mevcut özel menüler,

Vejetaryen (Asya) Menüsü, Hint Menüsü, Müslüman menüsü, Tam Vejeteryan Menü, Kosher Menü ve Çocuklar için özel menü.

Ek Hizmetler

Uçuş esnasında film izleyebilir, müzik dinleyebilir,dergi ve gazette okuyabilir, ülkenin şehirlerinde dolaşabileceğiniz sanal bir tura katılabilirsiniz.

Eğer business class yolcusuysanız ücretsiz olarak 1 iPad kullanabilir, uçuş boyunca cep telefonunuzu, laptopunuzu yada size ait farklı bir cihazı şarj etmek için kullanabileceğiniz bir şarj aletine sahip olursunuz.

UzAir Plus  programı kapsamında ücretsiz uçuş bileti kazanabilir, ücretsiz servis sınıfınızı yükseltebilir, ücretsiz bagah artışı kazanabilir, Özbekistan Cumhuriyeti sınırlarındaki havaalanlarında  business salonu kullanım ayrıcalığına kavuşabilirsiniz. UzAir Plus kartınız  biriken puanınıza bağlı olarak Family,Premium, Silver, Gold olarak ilerlemektedir.