Menüsü

Iberia

Advertisement

En uygun Iberia uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Advertisement

✔️ Iberia havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ Iberia ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

Iberia havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

Iberia havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ Iberia uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about Iberia

Iberia

Iberia havayolu İspanya’ da en büyük havaalanı olmakla birlikte, Güney Amerika – Avrupa hava yönü aşısından ana bağlantılarından biridir. Iberia Regional ile birlikte, yolcu ve kargo taşıma, aynı zamanda havaalanların bakımı ile ilgili hizmetler, bilişim sistemleri, catering hizmetleri vs. gibi faaliyetler gösteren Iberia Grubu'nun bir parçasıdır. 2010 yılında British Airways ve Iberia havayollarının birleşmesi ile kurulan yeni şirket International Airlines Group (IAG) gerçekleştirdiği geliler ile dünya çapında üçüncü sırada yer almaktadır. İki havayolunun birleşmesi olsa da, günümüzde kendi markası altında faaliyetlerini yürütmeye devam etmektedirler. Iberia havayolu düşük tarifeli havayolu olan Vueling’in 45,85% hissesine sahiptir. İş birliği yaptığı havayolları arasında American Airlines, Qantas, Avianca, British Airways, TACA hava yolu şirketleri bulunmaktadır. Şirket 1999 yılında havayolu ittifakı Oneworld’a katılmıştır. İttifak üyeliği sonrasında ve başlatılan işbirliği sayesinde aşağıdaki seferlerin düzenlenmesi mümkündür: Amsterdam ve Londra’dan Hong Kong’а (Cathay Pacific); Amsterdam’dan Tokyo’ya (Japonya Havayolları); Madrid’den Amman’a (Royal Jordanian); Latin Amerika ve Avrupa arası (LAN Airlines). Iberia havayolu şirketi Guatemala, San Salvador ve Montevideo’ya hizmet veren tek Avrupa havayoludur.

Bagaj

Kabin bagajının boyut limitleri 55сm/20сm/40сm. Ekonomi sınıfında izin verilen el bagajının ağırlık limiti 10 kg, Business class- 14 kg, Business Pluss- 18 kg / 2 adet. Bunlara ek olarak yolcu kabine çanta/ laptop alabilir. Kayıtlı bagaj limitleri 23 kg/ maksimum toplam boyut 158 cm. Ekonomi sınıfı için izin verilen bagaj sayısı- bir adet, Busines class- 2 adet, Business Pluss- 3 adet kayıtlı bagaj.

Rezervasyon sınıfları

Ulusal havayolu şirketi yolcularına üç ayrı rezervasyon sınıfı sunmaktadır: Economyi, Business, Business Plus. Business yolcu sınıfında seyahat etme imkanı Ispanya, ve tüm Avrupa içi hat uçuşlarında, Business Pluss sınıfı ise sadece uzun destinasyonlara ve Amerika ve Güney Afrika arası sehatlerde kullanılmaktadır. Eğer Business Club üyesi iseniz, Mısır, Gine, İsrail, Nijerya ve Rusya uçuşlarını da kapsamaktadır. Uçakta yemek ikramı Gate Gourmet tarafından yapılmaktadır, ancak ekonomi sınıfında seyahat eden yolcular uçakta ücret karşılığında yemek siparişinde bulunabilirler. Iberia havayolu uçak bileti satın alan yolculara, uygun fiyatlı otel rezervasyon hizmetini de sunmaktadır. Avis.
Devamını oku

Online check-in

Iberia havayolunun online check- in işlemi planlanan uçuşta bir saat kalana kadar yapılabilmektedir (Lagos, San Jose ve Karakas çıkış/ iniş seferlerinde online check- in uçuşa 1:30 saat kalana kadar). Kayıt işemi sırasında koltuk seçimi de yapılabilir.

Filo

İberia havayolu filosu Airbus uçaklarından oluşmaktadır. 2015 verilerine göre toplam uçak sayısı 75, bunlardan 13- А319-100, 13- А320-200, 17- А321-200, 8 - А330-300, 7- А340-300, 17- А340-600.

Madrid Barajas Havalimanı

Bagajas Havaalanı Madrid’te bulunan uluslararsı havalanıdır. Ülkenine en yoğun havaalanı olmakla birlikte, dünya çapında onbirinci sırada yer almaktadır. Şehir finans merkezinde uzaklığı 9 km ve tarihi merkezden 13 km Kuzeydoğusunda bulunmaktadır. Havaalanında dört terminal bulunmaktadır. Terminal 1,2 SkyTeam, Star Alliance ve Spanair ve Air Europa şirketlerinin uçuşlarına hizmet vermektedir. Terminal 4 Oneworld üyelerinin ve Iberia uçuşlarına hizmet vermektedir. Havaalanında saate 120 kalkış veya iniş ( 30 saniyede bir) imkanı sunan 4 ayri pist bulunmaktadır .

Yemekler

Uzun uçuşlarda ekonomi sınıfında mevsimlik malzemelerle hazırlanan pratik ve sağlıklı yemekler servis edilmektedir. Yolcular, her zaman iki seçenek arasında seçim yapabilirsiniz. Uçuş saatine bağlı olarak, Business Class yolcuları kahvaltı, öğle yemeği, aperatif, ikindi çayı ikram edilir. Business Plus sınıfının yeni menüler dünyaca ünlü İspanyol şefleri tarafından hazırlanmakta ve İspanya''da üretilen en iyi şaraplardan bazıları sunulmaktadır.
Devamını oku

Ek hizmetler

İberia havayolu uçakta ücret karşılığında Wi- Fi erişimi sunmaktadır. Bu ücret cihazın hızına bağlı olarak 5 ile 40 dolar arasında değişmektedir. Ek bir ücret karşılığında uçakta cep telefonunuzdan mesaj gönderebilir veya görüşme yapabilirsiniz.