Menü

Air Italy

En uygun Air Italy uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Air Italy

Meridiana havayolları, italyan havayolları olup, İtalya ile dünya arasında bir çok destinasyonda uçuşlar gerçekleştirmektedir. 
İlk olarak 1963 yılında ALISARDA olarak kurulmuş ve Sardunya adası turizminini canlandırmayı hedeflemiştir. 1991 Mayıs ayında Meridiana ismini almış, 2010 Şubat ayında Eurofly ile birleşmesi ile son olarak “Meridiana fly” olarak değişmiştir.2011 Temmuz ayında Meridiana fly, Air Italy ile birleşmiştir.
Bugün bu 2 havayolu şirketi, önceliklelerini yurtiçi uçuşlarına vererek Sardunya, Sicilya ve Napoli’ye uçmaktadır. Aynı zamanda yurtdışı uçuşlarında tatil bölgelerinde Akdeniz ülkeleri, Mısır, Kanarya adaları, Yunanisan ve Kızıldeniz’e uçmaktadır.

Bagaj

Kabin bagajı ağırlık: 8 kg, boyutlar: 55x40x20 cm
Teslim alınan bagaj ağırlık: 20 - 23 kg.

Rezervasyon sınıfları

Ekonomi sınıfı İç hat uçuşlarında bulunan tek uçuş sınıfıdır.
Turist sınıfı orta süreli uçuşlarda, Mısır, İsrail ve kıtalararası uçuşlarda bulunmaktadır. 
Privilege Class sınıfı sadece bazı uluslararası ve kıtalararası uçuşlarda bulunmaktadır.

Online check-in

Merdiana havayolunun online chek – in işlemi uçuştan 7 gün öncesinden başlamakta olup, uçuşa 2 saat kalana kadar kullanılabilmektedir. İlgili hizmet sayesinde koltuk seçiminde de bulunulabilir. Kayıt işlemi telefon ve tabletlerden de yapılabilmektedir.
Online check – in hizmeti Meridiana tarafınan ve Air İtali tarafından işletilen uçuşlar için ve Bologna, Cagliari, Catania, Floransa, Milano Linate/Malpensa, Napoli, Olbia, Roma, Torino ve Verona şehirlerinden geçekleştirilen uçuşlar için kullanılabilir.

Filo

Haziran 2015 verilerine göre Meridiana havayolununun toplam filosu 21 uçaktan oluşmaktadır. Bunlardan : Boeing 737-300 WIN (2), Boeing 737-700 (1), Boeing 737-700 WIN (2), Boeing 737-800 WIN (3), Boeing 737-200 (1), Boeing 767-300 (2), McDonnell Douglas MD-82 (10)

Olbia - Costa Smeralda Havalimanı

Olbia havaalanı üç kilometre Sardinya kuzeyinde, İtalya’nın liman kenti Olbia ‘da yer almaktadır. Havaalanı bölgede üç uluslararası havaalanından biridir ve genelde turist bölgesi olan Costa Smeralda’ya hizmet vermektedir. Havaalanında 2440 metre uzunlukta pist bulunmaktadır. Bir yolcu terminali olan havaalanı, yaklaşık 4,5 yolcu kapasitesine sahiptir. Havaalanında yaklaşık 70 uçak için park alanı bulunur. 
Hizmet verdiği diğer havayollarından bazıları: air Baltic, Air Berlin, Alitalia, British Airlines, easyJet, Austrian Airlines, İberia, Germanwıngs, Lufthansa, Nordwind, Vueling vs.

Yemekler

Yurtiçi uçuşlarında ekonomi sınıf yolcularına sıcak-soğuk aperatif imkanlar bulunurken uzun surely uçuşlarda kahvaltı, sıcak ve soğuk yemek imkanları bulunur. 
ABD uçuşlarında tüm yolculara kahvaltı ve sıcak-soğuk yemek imkanı sunulur.

Ek hizmetler

Meridiana fly, yolcularını memnun etmek adına rahat ve keyifli bir uçuş sunmaktadır. 
Uçuş süresi ve destinayonuna göre uçak içi imkanlarını aşağıdan görebilirsiniz:
“Atmosphere” isimli uçuş dergisi. 
Film seçenekleri ve uzun uçuşlarda oyun programları. Meridiana fly Boeing 767 uçuşlarında 12 Privilege Class yolcuları için her koltukta film ve müzik seçenekleri bulunan iPadler bulunmaktadır. Aynı zamanda Meridiana fly ile uçan FlyPass üyeleri bazı havalimanlarındaki bekleme salonlarından faydalanabilirler.