Menüsü

Air Italy

En uygun Air Italy uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

✔️ Air Italy havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ Air Italy ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

Air Italy havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

Air Italy havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ Air Italy uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about Air Italy

Air Italy

Air İtaly hava yolu 1990 yılında kurulmuştur ve charter seferleri konusunda uzmanlaşmış olup, daha sonra Avrupa, Brezilya ve Kenya destinasyonlarına düzenli seferler düzenlemeye başlamıştır.  İlk uçuşunu Budapeşte ve Torino arasında gerçekleştirmiştir. Hava yolu şu anda Avrupa’daki ilk düşük tarifeli havayolları arasında yer almaktadır.
Hava yolu Italiane Charter Lufthansa şirketine aittir. Şirketin kuruluşunda yer alan şirketler BV Asset Management (40%), Giuseppe Gentile (40%)  ve Pathfinder Corporation (20%).  2006 yılında bağımsız bir yatırım şirketi  Air İtaly ‘nin 40% hissesini satın alır. Bir yıl sonra, üç Boeing 767 sayı (ikinci el) alımı için 280 milyon dolarlık yatırım yapılır. Aynı yıl içerisinde hava yolu (Mısır merkezli) Euro Mediterranean Airlines şirketini kurar, fakat sadece iki yıl hizmet verebilmiştir. Hava yolunun uçuş düzenlediği ülkeler arasında Madagaskar, Brezilya, Dominik Cumhuriyeti, Honduras, İrlanda bulunmaktadır.
18 Temmuz 2011 yılı itibari ile Meridiana Air ile Air İtaly birleşmiştir ve 2013 yılından bu yana şirket tamamen Meridiana air için hizmet vermektedir.

Bagaj

Kabin bagajı- maksimum 8 kg kadar/ 55 x 40x20 cm boyutlarında. A/M ATR modeli uçakta bu sınırlama 5 kg kadardır.
Kayıtlı bagaj – ağırlık sınırlaması seçilen destinasyona göre değişiklik göstermektedir, ancak toplam 158 cm boyutlarını aşmamalıdır.
Kıtalararası uçuşlarda kayıtlı bagaj sınırlaması- ekonomi sınıfında 1 ad./ 20 kg, FLY-pass ekonomi- 30 kg, Fly- pass business- 40 kg.
Mısır, Avrupa ve New York uçuşlarında – Ekonomi-1 ad/ 23 kg kadar, Fly pass ekonomi- 30kg, Fly- pass business 2adet 30kg kadar.
İç hat seferlerinde : Ekonomi premium 2 ad/ her biri 23 kg, Fly-pass Premium- 2 ad./ 30 kg., Fly- pass-  1ad/ 30 kg kadar.

Rezervasyon sınıfları

Ekonomi sınıfı tüm iç hat seferlerinde bulunmaktadır. Bu sınıfta sıcak ve soğuk içecek servis edilir. Ayrıca uçuş saatine ve destinasyona göre soğuk atıştırmalıklar ikram edilir. Özel yemek siparişlerinizi planlanan uşuş saatine 5 saat kalana kadar bildirebilirsiniz.
Business class – çoğu uzun menzilli uçuşlarda bu sınıf sunulmaktadır. İlgili sınıfta koltuklar ergonomik, daha rahat, her bir koltukta ekran bulunurç Böylece yolculuğunuz sırasında çok sayıda eğlence sisteminden yararlanabilirsiniz. Business class yolcularına göz bandı, çorap, diş macunu ve diş fırçasından oluşan bir paket verilmektedir.

Online check-in

Online check- in hizmeti uçuş saatinden 7 gün önce açılmakta olup, uçuşunuza 2 saat kalana kadar yapabilirsiniz. İlgili işlem sırasında koltuk seçiminde de bulunulabilir.

Filo

Nisan 2015 verilerine göre Air İtalya filosu toplam 12 uçaktan oluşmaktadır. Bunlar- Boeing 737-300-2 ad/ Boeing 737-700 -3 ad/Boeing 737-800- 4 ad/ Boeing 767-200ER- 1 ad./ Boeing 767-300ER- 2 ad.

Olbia Costa Smeralda Havaalanı

Olbia Costa Smeralda Havaalanı Sardunyа’da  önde gelen uluslararası havaalanı olup, Olbia merkezine bir kilometre hakkında yer almaktadır. Olbia Havaalanı, GEASAR S.p.A. şirketi tarafından işletmekte ve  (şirket 1985 yılında kurulmuş ve 1989 Mart ayında faaliyete geçmiştir) kullanıcılarına bir dizi hizmet sağlayan bir teknoloji havaalanı kompleksi durumuna gelmiştir.
Havaalanı aynı zamanda Meridiana Fly şirketinin ticari işletme merkezi ve ana hissedarı dır. Olbia Costa havaalanı Instrumental Landing System (ILS) CAT I. İniş sistemine sahiptir.
Havaalanını kullanan şirketler arasında – easyJet, British Airlines, Germanwings, İberia, Luxair, Austrian Airlines, Air Baltic, Air Berlin vs.

Yemekler

Orta menzilli uçuşlarda lezztli atıştırmalıklar, kaliteli şaraplar, alkollü ve alkolsüz atıştırmalıklar ikram edilmektedir.
Uzun menzilli uçuşlarda uçuş zamanına bağlı olarak kahvaltı, öğle yemeği veya akşam yemeği sunulur. Rezervasyon sınıfına bağlı olarak yemek seçenekleri farklılık göstermektedir. Alkollü ve alkolsüz içecekler, dünyaca ünlü şaraplar, taze meyve ve peynir tabakları sunulmaktadır.

Ek hizmetler

Air İtalya yolcularına Meridiana Fly şirketine ait yolcu programı sunmaktadır. BU programın ismi Meridiana club ve üç tip karta ayrılmaktadır. İlgili program sayesinde seyahatlerinizde para puan biriktirerek çok sayıca indirimlerden faydalanabilirsiniz.